Можливості корекції інтимної зони у жінок

Logo

Розглянемо сучасні методи корекції, що застосовуються в естетичній гінекології.


Людмила Беспалько, к. м. н., пластичний хірург, член ВАПРЕХ, асистент кафедри нормальної фізіології Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького, міжнародний тренер Skin Tech Pharma Group з питань естетичної гінекології (Україна)


Протягом багатьох років українські жінки здебільшого не зверталися за професійною медичною допомогою та сприймали фізіологічні зміни аногенітальної галузі як належний та неминучий етап старіння. Це пов'язано, з одного боку, з недостатньою поінформованістю пацієнток про можливість корекції проблем інтимної сфери, а з іншого – зі страхом засудження під час розмови на цю тему. Але часи змінюються, процедури інтимної естетичної корекції стають все більш затребуваними

Тематика інтимної жіночої сфери протягом багато часу залишалася табу для естетичної медицини.

Актуальність цього питання зумовлена ​​насамперед фізіологічним призначенням жінки як матері (гормональні зміни під час вагітності та лактації), механічним впливом на статеві органи під час пологів, віковими змінами жіночого організму, зумовленими менопаузою та хронічним стресом, асоційованим з динамічним темпом професійного та соціального життя.

Всі ці фактори є невід'ємними складовими та закономірними етапами старіння жіночого організму. В результаті виникають розлади інтимного здоров'я , які проявляються сухістю піхви, неприємними відчуттями під час статевого контакту (диспареунія), нетриманням сечі, порушенням сенсорики та естетичного виду інтимної зони та ін. Ці зміни призводять до зменшення задоволення від інтимної близькості, відмови від статевого життя, невпевненості в собі та переконання, що розквіт жіночності залишився далеко позаду.

Звичайно ж, у психологічному аспекті таке становище позначається на якості всіх сфер жіночого життя та, безумовно, є актуальною тематикою для сфери медичних послуг

Сучасні тренди привернули увагу до краси та відновлення функціонального стану інтимної області. Реалізовані, самодостатні та успішні жінки все частіше цікавляться методами омолодження та вдосконалення інтимної зони свого тіла та можливістю відновити якість інтимного життя.

У європейських країнах б'ютифікація та омолодження інтимної зони на сьогодні стали must-have у комплексній програмі догляду жінки на шляху до краси, молодості та здоров'я. Таким чином, сформувався новий актуальний напрямок – естетична гінекологія

Протягом останнього року в Україні ця сфера медичних послуг, на щастя, також почала набирати обертів. Так, минулого року створено Асоціацію естетичної гінекології та андрології , основними напрямками діяльності якої є сприяння розвитку та широкому впровадженню в медичну практику новітніх технологій у галузі естетичної гінекології та андрології, розширення контактів та обмін досвідом з організаціями інших країн, проведення культурних, освітніх, наукових. програм, спрямованих на популяризацію та широке впровадження в українську медичну практику нових технологій у даній галузі та сприяння покращенню надання населенню спеціалізованої медичної допомоги у галузі естетичної гінекології та андрології. Звичайно ж, багато практикуючих лікарів і до цього мали певні напрацювання та протоколи естетичної корекції інтимних ділянок, ґрунтуючись на власному досвіді, однак створення вищезгаданої асоціації можна вважати точкою відліку розвитку естетичної гінекології в Україні.

Завдання та методи естетичної гінекології

Основною метою естетичної гінекології є покращення зовнішнього вигляду інтимної зони, відновлення її фізіологічних параметрів та покращення якості сексуального життя в аспекті комплексної концепції жіночого здоров'я . Основні методики естетичної гінекології – це інтимний пілінг, інтимна біоревіталізація, контурна пластика, PRP-терапія, тредліфтинг, ліпофілінг та пластичні хірургічні операції . Відповідно, провідні виробники засобів для естетичної медицини направили свої зусилля на створення ефективних та безпечних продуктів для інтимної зони з метою гармонізації жіночого організму та покращення якості інтимного життя.

Базові процедури інтимної корекції

З урахуванням того, що естетична гінекологія є відносно новим, перспективним методом, лікарі різних спеціальностей впроваджують у свою практику послуги інтимної спрямованості. Насамперед це, звичайно ж, гінекологи, а також пластичні хірурги та дерматологи-косметологи. На мою думку, чіткий розподіл сфер впливу ще попереду і потребує юридичного регламентування. Проте фахівцю, який починає займатися естетичною гінекологією, дуже важливо розуміти межі компетенції відповідно до своєї спеціалізації, знань та практичних навичок. Пам'ятайте, що важливо не тільки мати відповідні вміння, щоб правильно виконати процедуру, але і бути в змозі провести ефективну терапію можливих ускладнень.

Пріоритетним залишається поділ на інвазивні процедури, що лежать у межах компетенції гінекологів, урологів та пластичних хірургів, а також неінвазивні, що є прерогативою дерматологів-косметологів.

У своїй практиці я використовую як інвазивні, так і неінвазивні методики, забезпечуючи моїм пацієнткам комплексний підхід до корекції вікових змін інтимної галузі.

Базовими процедурами естетичної гінекології , які можуть і повинні використовувати у своїй практиці дерматологи-косметологи, є інтимний пілінг та інтимна біоревіталізація . Це абсолютно логічно, оскільки саме лікарі цієї спеціальності досконало володіють як теоретичними знаннями, так і практичними навичками застосування таких методик.

Це безпечні, прості у виконанні та ефективні процедури, які дають можливість сформувати комплексну anti-age-програму догляду за тілом наших пацієнток, покращити якість їхнього інтимного життя та повернути впевненість у власній жіночності.

Інтимний пілінг

Основними показаннями до проведення інтимного пілінгу є гіперпігментація та зниження тургору та еластичності покривних тканин аногенітальної області . До найчастіших причин гіперпігментації належать:

  • гормональний дисбаланс
  • механічне тертя внутрішніх поверхонь стегон у пацієнток з надмірною вагою,
  • хронічна альтерація білизною,
  • вікові зміни та індивідуальні особливості шкіри.

До етіологічних факторів , що викликають зниження тургору та еластичності м'яких тканин, відносяться:

  • вікові зміни,
  • переростання під час пологів,
  • рубці як результат хірургічних маніпуляцій,
  • порушення регенерації внаслідок променевої чи хіміотерапії,
  • радикальні коливання маси тіла,
  • нетипові сексуальні звички та аксесуари,
  • індивідуальні особливості шкіри

Насамперед усі препарати, які ви використовуєте у своїй практиці, мають бути зареєстровані в Україні як засоби медичного призначення . Це повинні бути безпечні та ефективні препарати, з чіткими та зрозумілими протоколами, наданими виробниками. Для мене важливим питанням є також тривалість результату, оскільки для сучасних пацієнтів важливо досягти ефекту за одну процедуру.

Відповідно, логічно вибрати пілінговий розчин, який може проникнути на достатню глибину шкіри, щоб реалізувати депігментуючий ефект та стимулювати колагено- та еластогенез. Одночасно обов'язковою умовою для такого засобу є комфортні відчуття пацієнта під час процедури

В аногенітальній галузі я працюю лінійкою Happy Intim від Skintech Pharma Group (Іспанія). У ній представлено кілька пілінгових продуктів, які відповідають усім перерахованим вище критеріям і завжди дають хороші результати. Ці гібридні за фізико-хімічними параметрами пілінги мають здатність проникати в базальний шар епідермісу, але можуть досягати зони Гренця або папілярної дерми – залежно від кількості шарів та характеристик фросту.

Для корекції гіперпігментації аногенітальної зони я використовую пілінг, що містить трихлороцтову кислоту (15% TCA) та фенол (3%). Невеликий відсоток фенолу у складі пілінгового розчину забезпечує абсолютну безболісність процедури, рівномірність проникнення та, що дуже важливо для цієї ділянки, антисептичний ефект. Отже, такий хімічний склад пілінгового розчину гарантує контрольованість альтерації і забезпечує комфортні відчуття пацієнтки під час процедури.

Для покращення якісних характеристик шкіри аногенітальної області при зниженні тургору та еластичності покривних тканин я використовую інший пілінг, до складу якого входять трихлороцтова кислота (15% TCA), антиоксиданти, гліколева та лимонна кислоти.

Частота процедур

При використанні високоефективних пілінг курс складається з 1-2 процедур з інтервалом 1 місяць. Надалі потрібно проводити підтримуючі процедури 1-2 рази на рік, залежно від показань.

Для підвищення ефективності та пролонгації результату виробники додають у лінійки засоби для домашнього догляду після пілінгу. Своїм пацієнтам я призначаю крем, який потенціює відбілюючий ефект пілінгу (койова кислота, арбутин, рослинні ферменти, вітаміни), а також крем з ревіталізуючим та ліфтинговим ефектом (арганова олія, вітаміни Е та С, рослинні ферменти, гіалуронова кислота, CG- .

Інтимна біоревіталізація

Інтимна біоревіталізація - це методика ін'єкційного введення препаратів неретикульованої гіалуронової кислоти в дерму або підслизовий шар для відновлення гідробалансу шкіри аногенітальної області та слизової оболонки піхви, покращення тургору м'яких тканин, покращення сенсорики та наповненості великих статевих статевих речовин.

Відповідно, показаннями до цієї процедури є порушення гідробалансу шкіри, зниження її тургору, погіршення сенсорики. Цю процедуру необхідно проводити регулярно для омолодження та підтримки фізіологічних параметрів покривних тканин інтимної зони

Вибір препарату

В першу чергу це, звичайно, сертифікація, призначення та якість складових самого біоревіталізанта, зручність шприца, а також, враховуючи досить велику площу аногенітальної області (з паховими складками та внутрішньою поверхнею стегон включно), достатню кількість препарату.

У своїй практиці я використовую спеціальний біоревіталізант для інтимної зони. У 5 мл цього препарату міститься: гіалуронова кислота – 75 мг (15 мг/мл), а також амінокислоти: аргінін – 2 мг (0,5 мг/мл), гліцин – 4 мг (0,8 мг/мл), ізолейцин – 2 мг (0,5 мг/мл), лейцин – 4 мг (0,8 мг/мл), лізин – 4 мг (0,8 мг/мл), пролін – 4 мг (0,8 мг/мл) . Висока концентрація неретикульованої гіалуронової кислоти та багатий амінокислотний склад забезпечують не тільки ефективне відновлення гідробалансу, а й потужну стимуляцію регенераторної активності клітин та ревіталізуючу дію.

Призначення процедур

Насамперед, необхідно пам'ятати, що це вкрай інтимна та делікатна тема. Наші пацієнти зазвичай знають, що ми відвідуємо професійні конференції та майстер-класи і часто запитують: «Що нового у світі краси?». Саме тоді варто зазначити, що ви відвідали семінар з нового напрямку естетичної медицини – з корекції інтимної області.

Важливо, що це безпечні та ефективні методики, які забезпечують відновлення жіночого здоров'я, покращують якість інтимного життя та забезпечують профілактику старіння інтимної галузі.

Не потрібно наполегливо розпитувати пацієнток. Якщо хтось із них має певні проблеми цієї сфери, вони обов'язково звернуться до вас і прийдуть на консультацію. Хтось звернеться відразу після вашого повідомлення про нові вміння та послугу, комусь потрібно буде більше часу, щоб набратися сміливості.

Ваше основне завдання – невимушено донести інформацію, що у вашому арсеналі послуг з'явилися нові

Під час проведення консультації керуйтеся принципами медичної деонтології , пам'ятайте про максимальну тактовність та делікатність, контролюйте свої емоції та використовуйте універсальну медичну термінологію, оскільки межа між професіоналізмом та вульгарністю з цієї тематики досить тонка. Те саме стосується формулювань та вибору ілюстрацій під час поширення в соціальних мережах інформації про ваші нові послуги.

На етапі консультації необхідно вислухати скарги пацієнтки, ретельно зібрати гінекологічний анамнез та провести огляд для виявлення перелічених вище показань до проведення процедур інтимної корекції. Важливо також визначити протипоказання , до яких належать інфекційний процес інтимної зони, мацерація шкіри, підвищена чутливість до компонентів препаратів, вагітність та лактація .

Підготовка та постухід

Особливої ​​підготовки до процедур інтимної корекції не потрібно. Необхідно голити волосся в інтимній ділянці не пізніше ніж за день до процедури. Також прийом призначаємо не пізніше як за 10 днів до початку менструації, а краще після її закінчення у першій половині менструального циклу.

Реабілітаційний період після інтимного пілінгу, за словами пацієнтів, є абсолютно комфортним і не впливає на якість повсякденного життя. Делікатне лущення починається на 3-5-й день, продовжується протягом 4-6 днів і відчутно тільки під час підмивання, при цьому немає жодних дискомфортних відчуттів.

Після інтимної біоревіталізації залишаються папули, які розсмоктуються протягом 2-3 днів. Жодних дискомфортних відчуттів у пацієнток також не спостерігалося.

Для пролонгації отриманих результатів необхідно забезпечити правильний догляд як за інтимною зоною, а й за тілом загалом. Зазвичай рекомендую своїм пацієнтам використання космецевтичних засобів із вже згаданої лінійки для щоденного догляду за тілом. Це неабразивна пічка, що очищає, з ефектом ексфоліації pH 3,5 (молочна кислота 1,7%, фітинова кислота 0,2%, гліколева кислота 6%, ретинілпальмітат) і регенеруючий крем (аскорбілпальмітат, еноксолон, сечовина, ретинілпальмі ліпоєва кислота, токоферолу ацетат, ідебенон). Дані космецевтичні засоби забезпечують щоденний ефект, що омолоджує і доглядає за шкірою всього тіла.

Безумовно, робота з інтимною областю переводить взаємини лікаря та пацієнта на новий, більш довірчий рівень, створює відчуття особливого секрету між вами двома. В даний час пацієнти, які вдаються до процедур корекції особи, схильні мігрувати від лікаря до лікаря, а ось з такими інтимними питаннями вони, найімовірніше, будуть вам віддані у всьому. Плюс, працюючи з інтимною сферою життя ваших пацієнтів, ви надаєте їм впевненість у їхній жіночності. А впевнена у собі жінка може підкорити будь-які вершини!


Вперше опубліковано в ”Les Nouvelles Esthétiques Україна” № 1 (113) 2019

Читайте також