Меланома може виникати у волосяних фолікулах

2019-11-08
Logo

Клітини меланоми можуть виникати зі стовбурових клітин меланоцитів, які ненормально мігрують вгору та з волосяних фолікулів, що потрапляють в епідерміс.

Дослідники зі Школи медицини Нью-Йоркського університету та онкологічного центру Перлмуттера виявили, що найсмертельніші види раку шкіри можуть починатися зі стовбурових клітин, які надають колір волоссю, і виникають у волосяних фолікулах.

Дослідження, опубліковане в Інтернеті перед публікацією в Nature Communications (4 листопада 2019 р.), показало, що на відміну від своїх нормальних аналогів, нещодавно ракові пігментні стовбурові клітини мігрують вгору з фолікулів, створюючи меланоми в прилеглій поверхні шкіри, а потім поширюються глибоко. Дослідження проводилося на мишах генної інженерії, з підтвердженими результатами на зразках тканини людини.

«Підтверджуючи, що онкогенні пігментні клітини у волосяних фолікулах є справжнім джерелом меланоми, ми краще розуміємо біологію цього раку та нові ідеї про те, як протистояти йому», - сказав автор дослідження, доктор Маюмі Іто Судзукі, в прес-релізі . Доктор Сузукі є доцентом кафедри дерматології Рональда О. Перельмана у Медичній школі Нью-Йоркського університету та онкологічному центрі Перлмуттера.

Попередні моделі захворювання припускали, що сонячне світло було основним фактором ризику розвитку меланоми, але сучасні дослідження стверджують, що тригери завжди присутні у нормальних фолікулах.

Нове дослідження стосується стовбурових клітин, які перетворюються на меланоцити. Клітини, які виробляють пігмент меланін, який захищає шкіру, поглинаючи деякі сонячні ультрафіолетові промені, що руйнують ДНК. Поглинаючи одні хвилі видимого світла, але відбиваючи інші, пігменти створюють колір волосся.

У серії кроків дослідницький гурт NYU створив нову модель миші для вивчення меланоми. Вона розроблена так, щоб команда могла змінювати гени лише у стовбурових клітинах фолікулярного меланоциту (миша c-Kit-CreER). Ця можливість дозволила дослідникам запровадити генетичні зміни, які зробили лише стовбурові клітини меланоцитів, та його нащадки, призначені на формування меланом, світяться незалежно від цього, де вони подорожували.

Завдяки здатності вперше точно відстежувати тип ключових стовбурових клітин, автори дослідження підтвердили, що клітини меланоми можуть виникати зі стовбурових клітин меланоцитів, які ненормально мігрують вгору і волосяних фолікулів, потрапляючи в епідерміс. Потім команда відстежувала ті ж клітини, коли вони розмножувалися, і потім заглиблювалася в шар шкіри.

Опинившись у дермі, клітини втрачають маркери та пігмент, що йшов з їхнього фолікулярного походження, імовірно у відповідь на місцеві сигнали. Вони також придбали сигнатури, схожі на нервові клітини (нейрони) та клітини шкіри (мезенхімальні), молекулярні характеристики схожі на ті, які відзначені при дослідженні меланомної тканини людини.

Знаючи, де шукати вихідну подію, що викликає рак, дослідники тимчасово усували сигнали один за одним у фолікулярному середовищі, щоб подивитися, чи утворився рак у їх відсутності.

В результаті дослідники підтвердили, що стовбурові клітини фолікулярного меланоциту, навіть незважаючи на те, що вони мали генетичні мутації, що викликали рак, не розмножувалися і не мігрували, викликаючи меланоми, якщо також не піддавалися впливу ендотеліну (EDN) і WNT. Ці сигнальні білки зазвичай змушують волоски ставати довшими, а пігментні клітини розмножуються у фолікулах.

"Наша модель миші вперше продемонструвала, що стовбурові клітини фолікулярних онкогенних меланоцитів можуть створювати меланоми, що обіцяє зробити її корисною для виявлення нових методів діагностики та лікування меланоми", - сказав доктор Ці Сан, член дослідницької групи.

Поряд з Іто Судзукі та Сан, авторами досліджень з відділень дерматології, клітинної біології та патології Медичного факультету Нью-Йоркського університету були Венді Лі, Макото Такео, Че Хо Лім, Маркус Шобер, Іман Осман та Рана Мубарак.

Джерело: http://www.derm.city/single-post/Some-skin-cancers-may-start-in-hair-follicles

Читайте також