Лазерний ліполіз: малотравматична методика корекції форм тіла
Метод, що дозволяє уникнути багатьох ускладнень
Багато хто з пацієнтів звертається до лікарів-естетистів з проханням повернути тілу бажану форму, забрати зайвий жир – як правило, з живота, стегон, сідниць, і щоб без виникнення побічних ефектів і ризиків. Естетична медицина нашого часу має в своєму арсеналі безліч безпечних та ефективних методів ліпосакції.
Як відомо, існує кілька способів ліпосакції: стандартна (механічне руйнування й вакуумна аспірація), тумесцентна, ультразвукова, шприцева, електронне ліпомоделювання. При традиційному способі на шкірі робляться невеликі проколи (зазвичай у природних складках чи по лінії білизни), через які видаляється певна кількість жирових відкладень за допомогою спеціального устаткування (канюль) і відсосу. Операція найчастіше виконується під наркозом, однак можливе використання місцевої анестезії. За одну процедуру, що триває від 30 хвилин до 3 годин, зазвичай забирають 1-3 літри жиру, залежно від місця корекції. Відповідно до складності операції, пацієнт зможе повернутися додому через 24 години (іноді перебування в стаціонарі триває 7-10 днів). Після ліпосакції у більшості пацієнтів в обробленій зоні з’являються яскраво виражені підшкірні гематоми, набряки м’яких тканин, запалення. Серйозні ускладнення, такі як ушкодження внутрішніх органів, жирова емболія, порушення відтоку рідини, набряк легенів, передозування лідокаїну тощо після ліпосакції виникають дуже рідко. Зазвичай вони з’являються, якщо операції піддаються великі або кілька ділянок одночасно.
Також варто пам’ятати про такі естетичні ускладненнях, як втрата шкірою еластичності з утворенням бугрів, западин і зморшок на поверхні.
Протягом перших 1-2 тижнів після ліпосакції показаний спеціальний курс фізіотерапії, а протягом 3-4 тижнів необхідно носити спеціальну компресійну білизну. За 4-12 місяців проявляються остаточні результати операції, але іноді через нерівності чи відвисання шкіри потрібна повторна хірургічна корекція.
Безопераційна альтернатива
Дослідження з приводу можливості використання лазера для руйнування жирових відкладень почалися ще наприкінці ХХ століття. З появою першого апарату зі спеціально підібраними параметрами лазерного імпульсу, що делікатно руйнує жирові клітини, не травмуючи при цьому навколишні тканини, процедура лазерного ліполізу швидко набрала популярність, ставши безперечною альтернативою хірургічному втручанню. Використовуючи апарат, стало можливим також виправити нерівності контуру після попередньої ліпосакції, провести ліполіз у таких складних місцях, як обличчя й шия (підборіддя, щоки, носогубні складки), та в інших зонах, недоступних традиційній ліпосакції (гомілки, коліна, верхня частина живота й рук).
Як це працює?
Використовуючи процедуру лазерного ліполізу, на відміну від звичайної й ультразвукової ліпосакції, ми руйнуємо жирові відкладення в наших пацієнтів, не травмуючи прилеглі тканини. Щоб зруйнувати жирові клітини, у цій технології використовується принцип застосування низькоінтенсивного лазерного випромінювання, що поглинається адипоцитами (жировими клітинами), і подальшого їх розщеплення та виведення з організму.
Мінімальність втручання, ефективність і можливість повністю контролювати хід процедури лазерного ліполізу досить швидко зробили цю процедуру дуже популярною в більшості країн світу.
До переваг лазерного ліполізу відносять:
- неінвазивність дії та безболісність процедури;
- відсутність періоду реабілітації;
- можливість використання в різних зонах тіла, в тому числі робота з ділянками, недоступними для класичної ліпосакції;
- контроль оброблюваної зони;
- стерилізація оброблюваної зони;
- поліпшення тонусу шкірних покривів;
- немає порушення текстури шкіри після проведення процедури;
- відсутність ускладнень;
- можливість повторного проведення лікування.
Метод дозволяє не тільки видалити жир, але й підтягнути шкіру, відновити її якість. Процедуру лазерного ліполізу можна проводити навіть людям із дряблою шкірою, яким після традиційної ліпосакції необхідно було б зробити ще й хірургічну підтяжку.
Лазерний ліполіз рекомендовано проводити курсом процедур з інтервалом в 2-3 дні. Триваліший інтервал буде зменшувати ефективність маніпуляції.
Для посилення ефекту та покращення результатів косметологи радять поєднувати курс лазерного ліполізу з іншими методиками: LPG-масажем, радіохвильовим ліполілзом, лімфодренажними процедурами.
Як довго зберігаються результати?
Отриманий естетичний ефект досить стійкий і постійний, однак не йдеться про відсутність жирового обміну, тому, якщо клієнт не стежитиме за собою, жир може почати відкладатися в інших місцях. Щоденні невеликі фізичні навантаження сприятимуть активізації відтоку крові і лімфи, що підсилить процес виведення зруйнованого жиру. Рекомендовано обмежити вживання кави і алкоголю через їх негативний вплив на лімфатичну систему; скоротити куріння; виключити з раціону продукти з високим вмістом жирів і цукру.
Читайте також
- Програми корекції фігури: мікрострумова терапія
- Корекція фігури та покращення якості шкіри тіла
- Ліполітична мезотерапія
- Пептиди в ін'єккційному ліполізі
- Апаратні та ін'єкційні можливості корекції фігури
- Методики корекції фігури: мануальні та SPA-процедури
- Комплексна корекція області живота
- Апаратний ліполіз: вибір процедур та побудова програм для корекції жирових відкладень
- Ліполіз: огляд сучасних методів
- Ліполіз