Методики корекції фігури: мануальні та SPA-процедури
Зараз клієнтів, що поважають себе салони і клініки, зустрічають у всеозброєнні, пропонуючи в пошуках ідеального жіночого силуету все нові і нові методики, яких на сьогоднішній день існує безліч.
Кохання Малюк, косметолог-естетист по тілу, провідний спеціаліст з роботи на ексклюзивному французькому обладнанні LPG-system багатопрофільного медико-діагностичного центру БМДЦ, член Асоціації косметологів та аромологів України (Україна)
Вивчаючи багато років попит, потреби та підхід клієнтів до послуг з корекції силуету, я дійшла наступних висновків.
Клієнток можна розділити на дві категорії: на тих, хто цілий рік стежить за своєю фігурою та регулярно користується послугами салонів краси, косметологічних клінік, фітнес-центрів, і тих, кого цікавить тимчасовий результат, – ця категорія клієнток відвідує фахівців-естетистів нерегулярно. набігами», як правило, у сезон перед відпусткою, і потребує результатів за короткий проміжок часу. Є ще третя категорія клієнток – жінки, які надають перевагу лише салонним послугам по догляду за тілом і не відрізняються особливою любов'ю до фітнесу, це клієнтки, які за вмілого підходу забезпечать вам стабільний дохід, і для них можна також розробити свій комплекс послуг.
Для успішного бізнесу ми маємо передбачити спектр послуг, що покривають потреби клієнтів із різними запитами та бажаннями. Всі ми розуміємо, що для досягнення стійких та стабільних результатів потрібен час, всі ми знаємо, як важливо своєчасно підходити до питання, але, на жаль, людський фактор диктує свої умови.
Пропоную розглянути методи, які широко застосовуються сьогодні та добре себе зарекомендували.
Усі існуючі методи та підходи до корекції фігури можна розділити на:
- хірургічні методи;
- дієти, спорт;
- Косметологічні методи.
Залишимо хірургію хірургам, правильне харчування та спорт – дієтологам та інструкторам з фітнесу, а поговоримо про косметологічний підхід, який, у свою чергу, складається з мануальних методик, апаратних та ін'єкційних технік, а також величезного розділу спа-процедур із застосуванням доглядової косметики.
Мануальні методики
Отже лідером серед мануальних технік є масаж. На сьогодні ручний масаж, як і раніше, дуже популярна і найпопулярніша серед естетичних процедур. Існує безліч технік проведення масажу, включаючи екзотичні. Найпопулярніша – це лімфодренажна техніка, яка усуває набряки та застої, виводить шлаки та токсини з організму, запускає процеси ліполізу. З лімфодренажних прийомів починається будь-яка схема масажу, спрямована на усунення целюліту та покращення тонусу та тургору шкіри.
Однією з найдієвіших технік я назвала б лімфодренаж за методом Паскаля Коша. Цей масаж дає видимий результат після першої процедури. Він виконується виключно за напрямом струму лімфи, клієнт при цьому не повинен відчувати біль та дискомфорт. Прийоми такого лімфодренажу полягають у тому, що фахівець формує поперечну складку зі шкіри та методом накочування хвилеподібно рухається струмом лімфи.
Дуже ефективний масаж «ломи-ломи» (гавайська техніка), більшість прийомів якого є натискання і розтирання, що виконуються в основному передпліччям. Такий масаж сприяє глибокому розслабленню тіла, моделюванню силуету та приголомшливому оздоровленню організму.
У класичних техніках антицелюлітного масажу в основному використовуються прийоми розминання, розтирання та пощипування. Якщо при локальних жирових відкладеннях є атонія шкіри, треба працювати не тільки за напрямом струму лімфи, але також і по лініях Лангера (лінії найменшого опору шкіри).
Раніше в ручних техніках антицелюлітного масажу допускалися сильні та жорсткі прийоми, навіть поява невеликих гематом вважалася нормальною. Проте останні дослідження у цій галузі показали помилковість і навіть шкідливість для організму такого підходу. Організм, відчуваючи біль та дискомфорт, реагує скороченням та спазмуванням тканин та перешкоджає нормальній мікроциркуляції та виведенню продуктів розпаду, крім того, мікротравми нанесені під час процедури, у майбутньому погіршують зовнішній вигляд шкіри та погіршують рельєф підшкірно-жирової клітковини.
Спа процедури
Останній і найприємніший з усіх методів – це спа-процедури із застосуванням косметичних засобів та ароматичних олій. Використання косметичних засобів у корекції фігури – дуже широка тема, потребує окремого розгляду.
Сьогодні на ринку України представлено величезну кількість косметичних продуктів для догляду за тілом. Серед них можна виділити засоби для домашнього догляду та професійні засоби для роботи в салонах, косметологічних клініках та спа-центрах. Використання та прямий продаж косметичних засобів дає левову частку прибутку салону та має широкий спектр використання.
Косметика може наноситися на шкіру, так вводитися трансдермально. Завдяки багатому складу та безлічі запатентованих формул вона здатна значно покращити зовнішній вигляд шкіри, видалити мертві клітини рогового шару, покращуючи таким чином проникність дерми для інших косметичних засобів – кремів, сироваток з дрібнодисперсною та ламелярною структурою, які проникають глибоко та здатні усунути. Косметика широко застосовується у підготовці шкіри до процедур, а також в апаратних методиках, які сприяють глибшому проникненню її активних компонентів. Додаткові косметичні засоби добре використовувати в комплексі з ультразвуком, кавітацією, RF, мікрострумами, мануальними техніками, у постпроцедурному догляді для якнайшвидшої реабілітації після агресивних впливів, а також для підтримки результату.
Косметичні засоби застосовуються під час проведення масажу, у різних видах обгортань та при використанні бандажів. Вони здатні поліпшити тонус і тургор шкіри, мають зволожуючі і поживні властивості, усувають подразнення і лущення, покращують мікроциркуляцію крові і разом з масажем дають хороший антицелюлітний ефект. Ефірні олії у складі косметичних засобів здатні надавати системний вплив на весь організм.
Протипоказанням до застосування косметичних засобів є наявність алергічних реакцій на компоненти у складі засобу, тому перед призначенням та застосуванням косметики обов'язково проводиться алерготест.
Вперше опубліковано в "Les Nouvelles Esthétiques Україна" №3 (109) 2018
Читайте також
- SPA-процедури у терапії шкірних захворювань
- Програми корекції фігури: мікрострумова терапія
- Лазерний ліполіз: малотравматична методика корекції форм тіла
- Корекція фігури та покращення якості шкіри тіла
- Апаратні та ін'єкційні можливості корекції фігури
- Комплексна корекція області живота
- Застосування мезотерапії у корекції фігури