Апаратні та ін'єкційні можливості корекції фігури
Зараз клієнтів, що поважають себе салони і клініки, зустрічають у всеозброєнні, пропонуючи в пошуках ідеального жіночого силуету все нові і нові методики, яких на сьогоднішній день існує безліч. І всі вони мають право на існування, а кінцевий результат багато в чому залежить від фахівця.
Любов Малиш, косметолог-естетист по тілу, провідний спеціаліст з роботи на ексклюзивному французькому обладнанні LPG-system багатопрофільного медико-діагностичного центру БМДЦ, член Асоціації косметологів та аромологів України (Україна)
Апаратні методики
Крім ручного масажу, у корекції фігури широко застосовуються апаратні методики – вакуумно-роликовий, вакуумно-пресинговий, вакуумно-банковий масаж. Суть підходу полягає в дозованому, контолюваному впливі вакууму на тканини з тимчасовою деформацією під робочою маніпулою і контрольованою глибиною впливу, вакуум дає можливість працювати пошарово, впливаючи як на глибоку, так і поверхневу судинну мережу, а також на м'язову тканину. Вплив вакууму, крім покращення мікро- та макроциркуляції, викликає опір тканин і, як результат, її зміцнення шляхом стимуляції формування сполучної тканини та оновлення колагенових волокон. Крім того, апарат не втомлюється при роботі, на відміну від рук масажиста, та забезпечує рівномірну, контрольовану силу впливу.
Міостимуляція
Якщо клієнтка неспортивна і не бажає або не має часу та можливості відвідувати спортзал, при цьому має слабо розвинену мускулатуру та знижений м'язовий тонус, тоді на допомогу прийде міостимуляція. На сьогодні на ринку України представлено багато апаратів для міостимуляції та біостимуляції тканин. Це обладнання має широкий діапазон можливостей та функцій, що дозволяє активно задіяти його в салонах краси, фітнес-центрах та клініках.
Міостимуляція є дозованим, контрольованим впливом електричного струму на поперечно-смугасту м'язову тканину організму – викликає її пасивне почергове скорочення та розслаблення, що сприяє її оздоровленню, відновленню та розвитку. Процедура міостимуляції застосовується при слабкому м'язовому тонусі, підвищує витривалість м'язів перед тренуваннями в спортивному залі, знеболює і розслаблює м'язи після тренувань, сприяє виведенню продуктів розпаду, знімає м'язові спазми, застосовується для якнайшвидшої реабілітації спортсменів після травм, зміцнення миші.
Широку популярність у клініках та косметологічних салонах набувають методи прямого впливу на підшкірно-жирову тканину – кавітація, кріотерапія, радіохвильова дія, ліполазер та озонотерапія. Розглянемо по порядку кожен із них.
Кавітація - це один із сучасних методів позбавлення від зайвих жирових відкладень. Метод заснований на утворенні великої кількості бульбашок, наповнених газом та парою. З часом бульбашки збільшуються в розмірах і згодом випаровуються.
Кріоліполіз
Процедуру кріоліполізу нерідко називають кріоліпосакцією, або холодною ліпоскульптурою. Суть її полягає у кріогенному розщепленні підшкірного жиру неінвазивним способом. Відбувається це внаслідок запуску процесу апоптозу – руйнування жирових клітин та поступового виведення їх з організму через кров та лімфу.
Механізм кріогенного ліполізу полягає у запуску апоптозу – природного руйнування жирових клітин. Відбувається це внаслідок охолодження ділянки тіла, де потрібно зменшити жирові відкладення. Жирові клітини, на відміну клітин судин, нервів і м'язів, менш стійкі до зниженим температурам. Саме завдяки цьому під впливом низької температури жир розщеплюється, інші тканини не пошкоджуються. Під час процедури сильним вакуумом відбувається захоплення шкірної складки та втягування її усередину робочої маніпули, а потім обробка з поступовим зниженням температури. Стандартною вважається температура до +5 °С, але допускається зниження до 0 °С. У деяких апаратах не використовується вакуум, а робоча маніпула схожа ультразвукову. Такі апарати безпечніші, але водночас і менш ефективні, вони застосовуються в основному для корекції не надто вираженої ПЖК.
Лазерний ліполіз
Одним із порівняно нових та ефективних методів корекції фігури є ліполазер, або лазерний ліполіз, або холодний лазерний ліполіз. Це сучасна ефективна методика корекції контурів тіла та покращення фігури шляхом видалення жиру з жирових депо без хірургічного втручання. Метод заснований на лазерних технологіях та має свої особливості.
На проблемній області фіксуються спеціальні накладки з лазерними діодами, що випромінюють світло холодного спектру, з довжиною хвилі 650 або 940 нм та подачею лазерного променя з різними інтервалами часу. Лазерний промінь впливає вибірково на клітини жирової тканини у місцях її скупчення. Ніякі інші навколишні структури не торкаються і тим більше не ушкоджуються. Збільшується лише проникність мембран адипоцитів та проникнення в них ферментів. Крім того, лазерний промінь активує біохімічні ферментативні реакції, в результаті яких жир розщеплюється на жирні кислоти, гліцерин і воду, які завдяки маленьким розмірам і малій молекулярній масі, а також підвищеній проникності оболонки адипоцитів вільно виходять в навколишній міжклітинний простір і по лімфатичних протоках. надходять у печінку. Там вони використовуються як джерело енергії та матеріал для будівництва нових клітин, а надлишок виводиться з організму з жовчю та сечею.
Самі жирові клітини після виходу з них жиру значно зменшуються обсягом і розпадаються, що відбивається на контурах тіла. Механізм дії лазерного ліполізу заснований на тих самих процесах, які відбуваються в організмі при втраті маси тіла природним шляхом. Тому лазерну методику можна вважати повністю безпечною та фізіологічною. Цей лазер можна використовувати для профілактики старіння і провисання шкіри.
Треба сказати, що використання цього методу передбачає фізичне навантаження у спортзалі протягом години після процедури або електроміостимуляції м'язів у зоні впливу лазера, тому пацієнта потрібно попередити про це. Ліполазер добре використовувати у фітнес-центрах і санаторіях, що мають спортивне обладнання та тренажери.
Радіохвильова терапія
Наступна методика, що заслуговує на увагу, – це радіохвильова дія на тканині. Суть методики полягає у впливі на проблемні ділянки тканин радіохвилями, які нагрівають тканини до +40–40 °С і викликають місцеву реакцію у відповідь. При такій обробці відбувається стимуляція мікроциркуляції тканин, запускаються процеси ліполізу, потенціюється вироблення фібробластів, відбувається скручування та підтяжка колагенових волокон, а також поступова заміна старого колагену новим.
Ця методика, незважаючи на безліч протипоказань, набуває все більшої популярності у зв'язку з вираженими результатами та широким діапазоном можливостей застосування. Радіохвилями можна обробляти практично всі ділянки тіла – від кінчиків пальців до обличчя. Однак є ризик перегріву тканин та виникнення ускладнень у постпроцедурний період, тому робота на такому обладнанні потребує високої кваліфікації оператора.
Озонотерапія
Лікувальні властивості озону відомі медицині давно і застосовують у косметології багато років. Однак у позбавленні жирових відкладень та корекції стрій цей метод вважається порівняно новим. В основі методики використовуються властивості озону розщеплювати жирові відкладення. За сеанс можна спалити близько 400 кілокалорій.
Лікування озоном для схуднення проводиться у косметологічних клініках. Процедура виконується за допомогою інжектора та одноразових голок і полягає в тому, що в проблемні зони вводиться озоново-киснева суміш, що містить 5% озону та 95% кисню. В результаті прискорюється обмін речовин, покращується кровообіг, активізується лімфовідтікання, тканини насичуються киснем і починаються активні процеси ліполізу з виведенням токсинів. При цьому люди худнуть поступово, що не шкідливо впливає на організм.
Призначити озонотерапію може лише лікар з урахуванням показань та протипоказань. Ця процедура проводиться 2 рази на тиждень, тривалість лікування – від 10 до 15 сеансів.
Абсолютно всі методики я рекомендую поєднувати з ручним масажем.
Ін'єкційні ліполітики
Застосування ін'єкційних ліполітиків прямої та непрямої дії також набирає популярності. Цей метод ефективний і вимагає великих стартових капіталовкладень, на відміну закупівлі дорогого устаткування, тому досить застосовується і дає хороші результати. Суть методу полягає у прямому введенні ліполітика безпосередньо в підшкірно-жирову клітковину шприцом з тонкою голкою вручну або з використанням мезоінжектора.
Мезококтейлі
На ринку представлені монопрепарати та препарати зі складним складом та комплексним впливом на всі ланки розвитку целюліту та властивостями, що покращують якість шкіри – так звані мезококтейлі. Золотим стандартом ін'єкційного ліполізу є фосфатидилхолін та дезоксихолат натрію, які є емульгаторами жиру та сприяють його виведенню у міжклітинний простір із загибеллю адипоциту.
Склад мезококтейлів дуже складний, і призначити препарат може лише лікар. До складу можуть включатися речовини різної дії – стимулюючі лімфодренаж (екстракти артишоку та фукусу пухирчастого), венотоніки (кофеїн, центелла азіатська), карнітин, що сприяє перетворенню жиру на енергію для організму; арніка гірська - засіб, що потенціює оновлення колагену; ДМАЕ (диметил-аміно-етанол) з яскраво вираженими ліфтинговими властивостями і т.д.
Мезотерапію можна поєднувати з апаратними та ручними процедурами у роботі над тілом. Однак ця методика має багато протипоказань, а також побічних явищ, таких як гематоми у місці введення, алергічні реакції, погана переносимість та болючість процедур, вплив на біохімічні показники крові (що в основному пов'язане з процесами ліполізу та є тимчасовим явищем).
Вперше опубліковано в "Les Nouvelles Esthétiques Україна" №3 (109) 2018
Читайте також
- Чому пресотерапія має бути в кожному кабінеті краси?
- Програми корекції фігури: мікрострумова терапія
- Лазерний ліполіз: малотравматична методика корекції форм тіла
- Корекція фігури та покращення якості шкіри тіла
- Методики корекції фігури: мануальні та SPA-процедури
- Комплексна корекція області живота
- Застосування мезотерапії у корекції фігури
- Апаратні методи корекції делікатних зон
- Апаратні техніки корекції овалу обличчя