Пептиди в ін'єккційному ліполізі

Про способи здобуття ідеальної фігури

2023-07-12
Logo

До антицелюлітної програми необхідно додавати мезотерапевтичні препарати, спрямовані на ліфтинг, підвищення тургору й еластичності тканин.

Існує безліч способів отримати ідеальну фігуру. Але, на жаль, не всі вони ефективні та безпечні. Самостійний підхід клієнта до цього питання, як правило, полягає в безконтрольних дієтах, виснажливих фізичних навантаженнях, сумнівних косметичних засобах – все це може стати причиною незворотних наслідків у гонці за гарним тілом.

Причин появи жирових відкладень безліч, починаючи з неправильного харчування та закінчуючи гормональними порушеннями. Тому підхід до вирішення проблеми зайвих жирових відкладень має бути комплексним та індивідуально підбиратися під того чи іншого клієнта. Тільки в цьому випадку можна говорити про результативність терапії.

Але перш ніж приступити до корекції жирових відкладень, необхідно визначити ступінь тяжкості цього естетичного недоліку.

Розрізняють чотири стадії целюліту (гіноїдної ліподистрофії за класифікацією ВООЗ):

  • 1 стадія – наявність невеликого набряку без видимих змін тканин, тільки при стисканні шкіри в складку можна побачити невеликі горбки;
  • 2 стадія – більш виражений набряк, при пальпації зазначаються поодинокі, дрібні вузлики;
  • 3 стадія – мікронадулярна, зазначаються численні дрібні та середні вузлики, досить виражений набряк тканин, порушена больова й тактильна чутливість шкіри в зоні ураження;
  • 4 стадія – макронадулярна, характерна наявність численних вузлів різного розміру, виражений набряк тканин, болючість при пальпації, зазначається локальна зміна температури тканин.

Лікування жирових відкладень у пацієнтів на кожній із стадій має свої особливості. У цій статті ми поговоримо про початкові прояви целюліту.

За останні роки до переліку найбільш затребуваних естетичних процедур увійшов ін'єкційний ліполіз. Ця методика полягає у введенні у підшкірно-жирову клітковину мезотерапевтичних коктейлів, спрямованих на розщеплення жирових відкладень. Ін'єкційний ліполіз, як і будь-яка косметологічна процедура, має свої показання та протипоказання. Щодо показань усе досить зрозуміло – це локальні жирові відкладення обличчя й тіла.

Що стосується протипоказань, то до ключових можна віднести такі:

  • вагітність; період лактації;
  • жовчнокам'яна хвороба;
  • нефропатія, хронічна ниркова недостатність;
  • аутоімунні захворювання;
  • загострення хронічних захворювань;
  • індивідуальна непереносимість інгредієнтів препарату;
  • порушення згортання крові, прийом антикоагулянтів.

Перш ніж розпочати корекцію целюліту, необхідно провести оцінку ступеня вираженості жирових відкладень, а також зібрати повний анамнез пацієнта, оскільки від правильності діагностики залежатиме ефективність і безпека лікування.

На сучасному ринку представлено дуже велику кількість препаратів для ін'єкційного ліполізу, до складу яких можуть входити різні компоненти, найпопулярнішими серед яких є L-карнітин, фосфатидилхолін, дезоксихолат натрію. Всі ці компоненти відрізняються за механізмом дії та за силою ліполітичного ефекту, а деякі з них посилюють дію один одного.

L-карнітин – це амінокислота, що є вітаміноподібною речовиною, близькою за властивостями до вітамінів групи В. L-карнітин здійснює транспорт жирних кислот у мітохондрії, де відбувається їх руйнування з виділенням енергії.

Фосфатидилхолін є компонентом клітинної мембрани, тому при введенні в шкіру він не здатний подолати бар'єр клітинної мембрани адипоциту (клітини жирової тканини) та проникнути у внутрішньоклітинний простір. Отже, якщо фосфатидилхолін не потрапляє всередину жирової клітини, він не може зробити жир водорозчинним. Щоб фосфатидилхолин міг проникнути всередину клітини, йому потрібна допомога.

Найчастіше як «помічник» виступає дезоксихолат натрію, який змінює проникність клітинної мембрани, дозволяючи фосфатидилхоліну проникнути безпосередньо всередину клітини жирової тканини та здійснити емульгацію жирів. Поєднання фосфатидилхоліну та дезоксихолату натрію в одному флаконі дає можливість отримати виражений ліполітичний ефект, але водночас цей дует дає виражену набряклість, еритему, хворобливі відчуття у місці проведення ін'єкції, відчуття печіння. Що, звичайно, некомфортно клієнту.

Локальні жирові відкладення можуть локалізуватися в різних зонах: підборіддя, внутрішні поверхні рук, стегна, живіт, надколінна область, але на ранніх стадіях явних проявів на шкірі у вигляді численних вузлів різного розміру не спостерігається. А наявні жирові відкладення, як правило, пухкі за своєю структурою. Тому оптимальним рішенням у цьому випадку буде вибір такого ліполітичного коктейлю, який м'яко і поступово коригував би обсяги, не руйнуючи структуру жирової клітини. Але за поступового зменшення обсягів виникає інша проблема — опущення тканин. Отже, до антицелюлітної програми необхідно додавати мезотерапевтичні препарати, спрямовані на ліфтинг, підвищення тургору й еластичності тканин.

До певного часу такий підхід до корекції фігури був єдиним правильним. Розроблялися цілі програми з безліччю процедур. Лабораторія Caregen Co. LTD (Південна Корея) підійшла до цього інакше — вчені розробили ліполітичний комплекс Dermaheal meso LL, здатний замінити безліч різноманітних коктейлів. Цей препарат посідає провідну позицію серед ліполітиків, оскільки може не тільки зменшувати обсяги, але й надавати ліфтингову дію за рахунок Decapeptide-4, що входить до складу. Більш того, як було зазначено вище, щоб фосфатидилхолін міг емульгувати жири, йому необхідна допомога дезоксихолату натрію. Розробляючи препарат, лабораторія Caregen Co. LTD зробила крок далеко вперед, впровадивши в формулу коктейлю технологію подвійного наноінкасулювання. Тобто всі активні компоненти препарату (фосфатидилхолін, L-карнітин, Decapeptide-4) укладені в нанокапсули розміром близько 100 нм, тому вони можуть легко доставити компоненти всередину клітини. При цьому при правильному застосуванні препарат не спричиняє набряклості, болючих відчуттів, еритеми. Отже, на початковому етапі боротьби із локальними жировими відкладеннями препарат Dermaheal meso LL є препаратом вибору.

Щоб досягти максимальних результатів, необхідно провести курс процедур, що складається в середньому з 10 сеансів мезотерапії. Інтервал між процедурами становить 7-10 днів. Препарат вводиться безпосередньо у підшкірно-жирову клітковину. Якщо необхідна корекція жирових відкладень на обличчі (друге підборіддя), глибина введення становить 4-6 мм, по тілу – 13 мм. Відстань між ін'єкціями – від 1 до 2 см залежно від зони корекції. Третього дня після мезотерапії необхідно провести лімфодренажний масаж, щоб прискорити виведення продуктів розпаду жирів.

Але яким би не був ефективним препарат у дії, не варто забувати про те, що багатогранний комплексний підхід, який полягає у збалансованому гіпокалорійному харчуванні, обов'язкових фізичних навантаженнях та правильній діагностиці ступеня тяжкості проблеми, дасть набагато більш виражений, швидкий і тривалий результат.

Ця стаття є частиною спецпроєкту: "ЦЕЛЮЛІТ"

Ознайомитись з усіма статтями цієї теми ви можете:

СПЕЦПРОЄКТ "ЦЕЛЮЛІТ"

Література:

  • Ольга Бондаренко, провідний методист науково-методичного відділу, тренер компанії FloSal. – Косметолог №6, 2013.

 

Читайте також