Хімічне «шліфування»: комплексний підход для досягнення максимального результату

Процедури для регенерації й ремоделювання шкіри

Logo

В осінньо-зимовий період шкіра особливо потребує потужної дії для оновлення та репарації. Тому можна використовувати серединні пілінги з метою так званого хімічного «шліфування», що передбачає застосування трихлороцтової кислоти й фенолу

Біологічне старіння є наслідком змін, які відбуваються в організмі природним шляхом. Знижується проліферативна активність клітин, зменшується кількість клітин епідермісу, порушуються процеси їх диференціювання, збільшується розмір кератиноцитів. Змінюється співвідношення церамідів та інших високоспеціалізованих ліпідів шкіри, що забезпечують її бар’єрні властивості, у т.ч. утримання води у шкірі, спостерігається згладжування у зоні базальної мембрани. Роблячи висновки, ми маємо насамперед відновити як поверхню шкірних покривів з допомогою активної ексфоліації серединно-глибокими пілінгами, так і гідробаланс з допомогою запровадження біоревіталізантів з урахуванням гіалуронової кислоти.

Хімічний пілінг – це процедура, мета якої полягає у контрольованому пошкодженні шкіри для ініціації опосередкованої регенерації та ремоделювання шкірних покривів. Вплив кислот шкіра сприймає як травму, починає активно стимулювати синтез колагену й інших компонентів міжклітинної речовини, у результаті рельєф вирівнюється, підвищується тонус шкіри.

Серединно-глибокий пілінг впливає на сосочковий і ретикулярний шари дерми, спричиняє гіперемію та виражене лущення. Такі пілінги повністю видаляють епідерміс. Також запалення сітчастого шару дерми стимулює вироблення колагену й реконструкцію волокон еластину.

Комбінований пілінг фенол ТСА/Mesopeel phen TCA є серединно-глибоким пілінгом, що самонейтралізується. До складу пілінгу входять TCA 20%, що спричиняє кератокоагуляцію білків шкіри, стимулює активність фібробластів, і фенол 10% – кристалічна речовина, розчинна в спирті, яка швидко проникає в шкіру і запускає механізм денатурації білків, стимулює синтез колагену, збільшує еластичність і регенерацію шкіри.

Саме завдяки появі фросту (білої плівки після нанесення) ця процедура отримала назву «хімічне «шліфування».

Показаннями для застосування серединно-глибокого пілінгу Mesopeel phen TCA є:

  • виражені ознаки хроно- та фотостаріння;
  • зморшки;
  • атонія шкіри;
  • дисхромія та пігментні плями (лентиго, мелазма);
  • гіперкератоз;
  • стрії;
  • рубцеві зміни шкіри після вугрової хвороби.

Позитивний ефект від цієї процедури можливий лише в разі точного дотримання протоколу, що передбачає підготовчий етап, час експозиції, нейтралізацію хімічного агента. Також важливим є реабілітаційний період, до якого може входити проведення процедур біоревіталізації обличчя та застосування космецевтичних засобів для догляду за шкірою.

Клінічний випадок

Пацієнтка Т., 37 років, звернулася зі скаргами на в’ялість шкіри, появу пігментних плям після відпочинку на морі, збільшення кількості мімічних зморшок навколо рота й очей.

Протокол корекції передбачав домашню передпілінгову підготовку шкіри протягом 14 днів за допомогою Ultimate Peel Mesoestetic – м’якого пілінгу для домашнього догляду, що має підготувати шкіру до змін pH, тим самим мінімізуючи можливі побічні явища. Наноситься цей засіб на ніч.

Через 2 тижні передпілінгової підготовки провели процедуру лікування у два етапи.

І етап – біорепарація шкіри за допомогою біоревіталізанта з вмістом некрослінгованої гіалуронової кислоти 18 мг/мл, гідроксіапатиту кальцію 0,01%, амінокислот гліцин та l-пролін. ГК в цьому випадку заповнює втрачений гідрорезерв шкіри, ГАК з розміром частинок 8-10 мікрон м’яко стимулює неоколагенез, а гліцин та l-пролін покращують трофіку й колір шкірних покривів завдяки покращенню мікроциркуляції капілярів.

Введення біоревіталізанту проводимо інтрадермально мікропапульно голкою 30-32 G відповідно до ліній Лангера, приділяючи особливу увагу періоральній та періорбітальній зонам.

ІІ етап – нанесення серединно-глибокого пілінгу.

Для цього очищаємо й тонізуємо шкіру. Цей етап необхідний для більш рівномірного проникнення пілінгу. Перед цим етапом обов’язковим є нанесення захисного крему на чутливі ділянки – зовнішні куточки очей, губи, крила носа.

Далі пензлем рівномірно наносимо пілінг в один шар, починаючи з чола, переходячи на щічно-вилицеву зону, підборіддя, і в останню чергу обробляється зона навколо губ і носа. Час експозиції – 10 хвилин до появи вираженого фросту. Важливо пам’ятати, що цей вид пілінгу не потрібно нейтралізувати та змивати.

Після процедури масажними рухами наносимо відновлювальний крем, який заспокоює і відновлює шкіру. Завершуємо процедуру застосуванням сонцезахисного крему SPF 50. Рекомендуємо пацієнтці використовувати цей сонцезахисний крем протягом двох місяців після процедури.

У період відновлення шкірних покривів після хімічного «шліфування» особливу увагу необхідно звернути на щоденний догляд. Потрібно попереджати пацієнтів, що шкіра стає фоточутливою до сонячного випромінювання та високих/низьких температур. Тому щодня потрібно наносити крем із захистом від усього спектру ультрафіолетового випромінювання. Крім того, в перший тиждень шкіра потребує максимального зволоження та живлення.

Висновок

Завдяки застосуванню серединних та глибоких пілінгів можна досягти максимального естетичного результату у вигляді покращення якості шкіри й омолодження. Але при цьому важливо дотримуватися всіх умов при підготовці шкіри для цієї процедури, а також у відновлювальний період.

 

Читайте також