Апаратна корекція фігури

Logo

Корекція фігури потребує комплексного підходу до процесу. Розберемося, який внесок робить апаратна корекція.

Корекція фігури - це індивідуально підібраний комплекс косметологічних заходів, які допомагають повернути фігурі стрункість і пропорційність, усунути зайві локальні жирові відкладення, усунути в'ялість шкіри. Красива фігура – одна з ознак здоров'я. Недостатньо просто схуднути – адже жінку з худою фігурою ніхто не вважає красунею. Необхідно сформувати природні пропорції фігури, і цим успішно займаються салони краси та клініки.

Представляючи собою комплексний процедурний підхід до проблеми, корекція фігури, проте, є лікуванням ожиріння чи інших аналогічних захворювань, оскільки ці захворювання мають іншу етіологію. Ця гілка косметології є частиною естетичної медицини, спрямованої на поліпшення зовнішнього вигляду пацієнтів та їхнього психоемоційного стану. Саме її називають корекцією фігури та виправленням естетичних недоліків тіла, викликаних зайвими жировими відкладеннями.

Сьогодні послуги корекції фігури, що пропонуються різними салонами та центрами краси, більш ніж великі. Однак їх ефективність, якість і, безумовно, вартість багато в чому залежить від рівня та загальної спрямованості цих організацій. Хтось, оперуючи корекцією фігури як послугою, пропонує виключно spa-процедури, десь практикується масаж, а десь складніші методики, в основі яких лежать передові технології.

На початку цього року було складено рейтинг найпопулярніших методик корекції фігури серед жінок (за даними російських експертів індустрії краси). Методики розташувалися у такому порядку:

  1. Масаж:
    1. Апаратний масаж.
    2. Ручний масаж.
    3. Лімфодренажний масаж.
  2. Мезотерапія.
  3. Обгортання.
  4. Фізіотерапевтичні методики.
  5. Хірургічна корекція.

Безумовно, кожен метод має свої прибічники і противники. У цій статті розглянемо основні особливості апаратної корекції фігури, класичні та сучасні технології.

Зіркові секрети

Корекція фігури – завдання непросте і для знаменитостей. Наприклад, ось як досягають ідеальної фігури найпопулярніші світові зірки.

Джесіка Марія Альба (акторка), яку кілька разів визнали найсексуальнішою дівчиною планети, активно займається фітнесом у своєму домашньому «фітнес-клубі» за спеціальною методикою.

Мадонна (співачка) захоплена макробіотичним харчуванням, вживає тільки рослинну їжу, щодня займається йогою і регулярно бігає вранці.

Вікторія Бекхем (співачка) підтримує форму за допомогою дансингу, причому виключно на високих підборах, сидить на дієті, що до мінімуму обмежує кількість споживаної їжі (в середньому не більше 1000 ккал на день).

Камерон Діаз (актриса) – активна серфінгістка і по 4-5 годин на день проводить у воді, з усіх дієт віддає перевагу «зеленій» (салат, капуста, огірки, шпинат, петрушка і т. д.).

Холлі Беррі (акторка) регулярно та активно займається фітнесом та йогою, проводить по 3–5 занять на тиждень по 25–30 хвилин.

Єва Жаклін Лонгорія (акторка і модель) регулярно відвідує масажиста і займається спеціальною гімнастикою у поєднанні з силовими тренуваннями, віддає перевагу середземноморській дієті з рясним питвом (до 3 літрів на день).

Джулія Робертс (акторка) – шанувальниця програми відомого дієтолога Перріконе. Нещодавно зірка зізналася, що своїми чудовими формами завдячує цій системі харчування і, зокрема, споживання лосося.

Жанна Фріске (співачка, актриса) сіла на дуже жорстку дієту, яку поєднує зі спеціальним курсом фізичних вправ. Як стверджують обізнані люди, у Фріске дуже складна фігура, і звичайні схуднення та фітнес їй не підходять.

Анна Семенович (співачка) хоче випустити посібник для тих, хто мріє схуднути. Їй удалося скинути зайву вагу за допомогою дієти, розробленої особисто нею.

Основні технології апаратної корекції фігури

Апаратна корекція фігури має в даний час два основні напрямки розвитку:

  • впровадження та використання в індустрії краси, зокрема в естетичній косметології, передових технологій, що втілюють нові світові досягнення та апарати;
  • активне просування ринку, переважно через інтернет-магазини, побутових апаратів для так званої «домашньої» корекції фігури. До них відносяться електростимулятори, апарати магнітотерапії, вібромасажери, вакуум-масажери і т.д.

Якщо в першому випадку споживач послуг отримує якісний і високопрофесійний продукт, то в другому – це найчастіше малоефективні або, гірше за те, «батарейкові» апарати, що не працюють від мережі.

Небажання деяких керівників підприємств індустрії краси набувати нові апарати для корекції фігури можна пояснити такими причинами:

- дорожнечею апаратів;

– невмінням просунути нову послугу;

– відмовою чи саботажем деяких фахівців працювати з новим апаратом;

– відсутністю реклами нової апаратури та багатьма іншими причинами.

Технології корекції фігури втілені у двох основних типах приладів та апаратів:

  • моноприлади – використовують одну технологію. Однак відразу слід зазначити, що монотерапії у корекції фігури немає і бути не може. Це має бути комплексний вплив у вигляді ліполізу, спалювання жирних кислот, покращення кровообігу жирової тканини та м'язів, виведення з жирової тканини зайвої води, покращення м'язового тонусу та структури шкіри.
  • мультиприлади («комбайни») – поєднують у собі кілька технологій, коли 2-3 фізичних фактори діють одночасно і подаються на одну й ту саму ділянку тіла у вигляді однієї процедури. Поєднане застосування фізичних факторів здатне вирішити кілька завдань, наприклад покращити крово- та лімфообіг, змоделювати фігуру і т. д. Як правило, такий комплексний вплив добре переноситься клієнтом, підвищує ефективність лікування, сприяє зниженню несприятливих реакцій з боку фізіологічних систем організму.

Практика показує, що помітне поліпшення силуету не може бути досягнуто за допомогою одного або двох методів (наприклад, міостимуляції та ручного масажу), оскільки будь-який окремо взятий спосіб має певні можливості і не здатний вирішити весь комплекс проблем з корекції фігури. Фахівець повинен добре розуміти мету кожної процедури, представляти процеси, які вона може активізувати, та прогнозувати можливі наслідки того чи іншого впливу. Оскільки целюліт та зайві жирові відкладення можуть бути наслідком будь-яких захворювань, при проведенні апаратного впливу з метою корекції фігури необхідно:

  • зібрати анамнез;
  • визначити наявні протипоказання;
  • зробити огляд;
  • провести діагностику;
  • розробити індивідуальну схему лікування;
  • спрогнозувати видимі та стабільні результати;
  • провести комплексне лікування.

Професійна корекція фігури Stratosphere

Німецький масажний апарат Stratosphere ефективно використовує методику компресії та вібрації для моделювання фігури, усунення целюліту, зменшення об'ємів тіла та підтяжки шкіри. Завдяки неінвазивності та фізіологічності процедура комфортна для клієнта, має мінімальну кількість протипоказань. При виконанні процедури по маслу виявляється контрольована механічна дія на всі шари шкіри, не виникає розтягування або пошкодження шкіри навіть на максимальній потужності 600 оборотів на хвилину. Виконання процедури по костюму застосовується для локального опрацювання проблемних зон. Тертя про костюм сприяє підвищенню температури ділянки, що масажується, на 2-3 ⁰С, а велика маса металевого блоку в порівнянні з силіконовим, посилює компресію і процес жироспалювання.

 


Класифікація основних технологій

Сучасні апаратні технології є потужним засобом моделювання фігури. Розглянемо основні технології, які у апаратної корекції фігури.

Апаратний лімфодренаж – вплив струмів певної частоти вздовж лімфатичних шляхів у напрямку лімфовузлів. Апаратний лімфодренаж добре впливає на сполучну та м'язову тканини, допомагає послабити застійні явища. Метод ефективний за наявності локальних жирових відкладень, на етапі початку програм корекції фігури, при явищах застою лімфи з венозними порушеннями. Ця процедура не призначається при тромбофлебітах, лімфостазі неясної етіології, різних захворюваннях серцево-судинної системи.

Ультразвукова терапія (УЗ) – метод, при якому використовують механічні коливання з частотою 1–3 МГц на глибині проникнення 4 см. Ультразвук має на організм механічну, теплову та фізико-хімічну дію. Метод ефективний за всіх ступенів целюліту, оскільки забезпечує перехід механічної енергії у вигляді вібрації в теплову енергію.

Електроліполіз – електростимуляційна терапія прямокутними імпульсними струмами постійної полярності. При цьому використовують голчасті або нашкірні електроди. Метод ефективний при локальних жирових відкладеннях, целюліт II-III ступеня.

Електростимуляція (ЕМС) – метод впливу імпульсними струмами, включаючи переривчастий гальванічний струм, з метою збудження чи посилення діяльності м'язів. ЕМС – ефективний метод пасивного «тренування» м'язів проблемних зон, або «гімнастика для лінивих». ЕМС буває класичною, зміннострумової, мікрострумової – залежно від форми хвилі, типу модуляції імпульсів (форми, амплітуди, частоти). Метод ефективний при локальних жирових відкладеннях.

Ендермологія – активна механічна стимуляція тканин саморухомі ролерами у поєднанні з вакуумним впливом. Метод використовується при зниженні пружності та еластичності шкіри, зниженні м'язового тонусу, аж до атонії.

Механічне пальпування-накочування. В основу технології закладено методику механічного пальпаційного роликового масажу та прокочування завдяки новому удосконаленню – запатентованому третьому ролику на внутрішній камері обробки. Це забезпечує нормалізацію тонусу м'язів та зміцнення шкіри під час роботи з усунення жирових тканин. Пристрій із застосуванням даної технології та забезпечує відмінне опрацювання сполучних тканин людини. Таке обладнання може бути використане в косметологічних клініках та медичних центрах, лікарнях відновлювальної медицини, салонах краси, spa-, велнес- та фітнес-центрах.

Метод пальпування-накочування успішно використовується в естетичній медицині для корекції:

  • різних ступенів целюліту;
  • порушень мікроциркуляції;
  • гіпертрофічних рубців;
  • підвищеного тонусу м'язів після фітнес-тренувань;
  • відчуттів втоми та болючості в ногах при перетренованості.

У межах роботи апарату реалізуються такі естетичні програми:

  • "Антицелюлітна програма" (стимуляція, помпаж вузлів, загальний лімфатичний дренаж);
  • "Корекція фігури" (стимуляція м'язів, дренаж, створення форми);
  • «Ліфтинг-ефект (обличчя)»;
  • "Розслаблюючий масаж";
  • «Важкі ноги».

Наявні наукові дані підтверджують успішне застосування технологій апарату у лікуванні різних захворювань (спортивна медицина, фізіотерапія, ревматологія, неврологія, артрологія, травматологія). Однак є деякі протипоказання до застосування даного методу:

– захворювання серцево-судинної системи, у тому числі тромбози, флебіти, непрооперований варикоз, лімфостаз тощо;

- Вагітність. Процедури повинні починатися не раніше, ніж через два місяці після пологів;

– доброякісні та злоякісні онкологічні захворювання;

– відкриті рани, пошкодження та подразнення шкіри;

- Шкірні захворювання.

Особливості домашньої корекції фігури

Безперечно, корекцію фігури можна здійснювати і в домашніх умовах. Косметологи можуть рекомендувати своїм клієнтам оптимізувати порядок дня, скоротити вживання жирних продуктів, не наїдатися на ніч, більше гуляти на свіжому повітрі, виконувати спеціальні фізичні вправи, користуватися лікувальною косметикою. Звичайно, якщо це буде самостійний метод, то в цьому випадку корекція фігури відбуватиметься дуже повільно та залежатиме від сили волі клієнтки. Тому варіанти домашньої корекції фігури для багатьох жінок малоздійсненні та вимагають втручання фахівців. Однак як допоміжний метод, на додаток до салонних процедур, використання спеціального обладнання та апаратури, такі способи корекції цілком можливі.

Особливості післяпологової корекції

Окремо варто згадати про корекцію постаті після пологів. Більшість жінок стикаються з проблемою набору зайвої ваги та набряклості. У цьому випадку рекомендується пройти обстеження, оскільки причини можуть полягати у зміні гормонального фону, а обмеження в харчуванні можуть завдати шкоди мамі та дитині.

Висновок

Таким чином, комплексна корекція фігури у широкому розумінні слова є однією з основних статей доходу численних підприємств індустрії краси (салони, spa, велнес- та фітнес-центри), а також клінік та медичних центрів як у нашій країні, так і за кордоном. Від того, наскільки повно підприємство оснащене новою технікою, апаратурою та, відповідно, новими технологіями залежить успіх розвитку бізнесу.

Ця стаття є частиною спецпроекту АПАРАТНА МЕДИЦИНА

Ознайомитись з усіма статтями цієї теми ви можете:

СПЕЦПРОЕКТ. АПАРАТНА МЕДИЦИНА

Література:

KOSMETIK international journal, №3(45), 2011, стор.34-36

Олег Тараканов – доцент, кандидат медичних наук, міжнародний експерт зі spa & wellness технологій (Росія, Москва);

Денис Любінський – директор компанії "Альфа-спа Україна" (Україна, Київ).

Читайте також