«Помадний ефект»: одна техніка – різні штрихування

Поради експерта

Logo

Техніка спірального штрихування вже віджила своє, вважають багато майстрів перманентного макіяжу. Експерти ж упевнені, що поєднання спіральної та прямої штрихування дасть відмінний ефект помади на губах.

Надія Косолапова , косметолог, майстер-викладач ПМ, спікер конференцій з ПМ, організатор І та ІІ Кримської конференцій з ПМ, голова журі І Кримського чемпіонату з перманентного макіяжу, лауреат премії «Лідер року – 2017», засновник Кримського клубу майстрів ПМ Крим)

Кожна техніка в перманентному макіяжі будується з послідовності штрихів, завдяки чому ми отримуємо різні ефекти на губах, бровах і повіках. Якщо ми додамо в нашу роботу різну конфігурацію голок та їх заточування, то можна отримати чудові роботи з чудовим укладанням пігменту в шкірі.

У різних майстрів буде своя думка про спіральне штрихування, так зване заливання. Деякі скажуть, що цей вид штрихування – минуле століття. Можна дотримуватись будь-якої думки, головне – це результат. Поєднання спіральної та прямої штрихування дасть відмінний ефект помади на губах. На фото я вам покажу кілька варіантів, коли техніка «помада» виконується у двох видах штрихування, але різними конфігураціями голок.

Звичайно, працюючи по всій площині губ малою кількістю голок, ви довше виконуєте процедуру, але пігмент лягає щільніше. Так, при використанні будь-якої голки важливим є також і напрямок штриха, а це означає, що рух голки від контуру до слизової дасть щільність кольору. Якщо поставити апарат під кутом 90 градусів, ви отримаєте повітряніше заповнення в цих же штрихах.

Моя техніка

Особисто я губи виконую в різних техніках, починаючи від контуру з розтушовкою та закінчуючи, наприклад, технікою «Сальвадор Далі». У кожній із них я використовую різну конфігурацію голок, різне заточування, різні штрихування, різну швидкість руху руки. Наприклад, «помаду» виконую голками 1 RL, 3RL, 3 RS, 5 RS, 5–7–9 та інші. А також у цій техніці я застосовую лінійну та спіральну штриховку, тому що саме цей вид штриха дає щільне укладання кольору. Давайте розберемо, як виконується та виглядає кожна з них.

Під лінійним штрихуванням розуміється штрих, що складається з кількох ліній, не відриваючи руки. Вона може виконуватися як короткими штрихами 1-2 мм, так і довшими – 3-4 мм. Штрихи можуть бути прямими та закругленими. Важливо для новачків: це маятник. Рухи руки повинні бути сповільненими, адже чим швидше рухається рука, тим менше пігменту залишається в шкірі, але це в жодному разі не означає, що треба тупцювати на місці. На малюнках можна побачити, як цей штрих має вигляд латексу.

Мал. 1. Лінійне штрихування, голка 3 RL

Мал. 1а. Лінійне штрихування, голка 1 RL

Спіральний вид штрихування – це поєднання різних розмірів кілець, різної форми. За колом може створюватись овал під час руху руки. Напрямок спіралі має велике значення. Напевно, в практиці кожного майстра був подвійний контур! Щоб красиво покласти контур у спіральному штрихуванні, потрібно задавати напрямок штриха, начебто ви підхоплюєте лінію контуру.

Мал. 2. Спіральний вид штрихування, голка 3 RL

Мал. 2а. Спіральний вид штрихування, голка 1 RL

Спіральне та лінійне штрихування можна поєднати в одній техніці, що принесе нові нюанси в кінцевий результат процедури.

Мал. 3. Накладання спіральної та лінійної штрихування по 1 проходу, голка 3 RL

Для повітряних ефектів використовують інші види штрихування. Для досягнення градієнта достатньо покласти менше шарів пігменту або додати колір, який буде світлішим, тобто додатковим.

Помадний ефект на губах може виконуватися одним кольором або кількома фарбами. Щоб використовувати кілька кольорів, потрібно в одну ємність набрати базовий колір фарби, а в другу ємність для змішування пігментів взяти в пропорції 40/60 базовий колір і додатковий колір для отримання відтінку, але в цій гамі. У такому разі при загоєнні кольорова гама буде однорідною, але з відтінком у місцях укладання додаткового кольору.

Фото 1. Приклад поєднання кольорів для виконання помадного ефекту

Хочеться показати фото робіт з різними колірними рішеннями та з використанням різних голок. На фото, як і при загоєнні, різниця практично не видно, але для кожного типу шкіри раджу підбирати свій підхід для досягнення поставленого завдання.

Фото 2. Робота на віковій шкірі. Апарат Dragon (без блоку) через адаптер від мережі, голка 1 RL, діаметр – 0,4 мм. Перекриття старого татуажу та зміна форми (робота 2016 року).

Форму губ було збільшено з розмахом на шкіру, тому я обрала саме цю голку. Завдяки 1 RL я добре контролювала місця, де пігменту має бути більше, а куди його потрібно вкладати менше, тому що у поєднанні зі старим татуажем він виглядав темнішим. Є ще одна причина, через яку я обрала саме цю тактику, – це вік клієнтки. На той момент їй було близько 50 років, але шкіра обличчя була пухка, а шкіра губ – ущільнена, мала «кисетні» зморшки. І якби під час роботи я використовувала традиційну голку, то завдала б їй більше травм, а це, у свою чергу, могло б призвести до більшого відторгнення кольору та тривалішого періоду загоєння.

Чому саме цей апарат? Все просто: у даного апарату, якщо він оригінальний, заточування голки кулеподібне, що дозволяє досить швидко, без зайвої травмування шкіри впровадити пігмент, використовуючи саме даний вид штрихування.

Фото 3. Робота апаратом Goochie (без блоку) через адаптер від мережі, голка 3 R, діаметр – 0,35 мм. Робота із двома квітами.

Клієнт без старого татуажу губ. Побажання: ефект помади, оскільки вона завжди фарбувала губи лише помадою та ніколи блиском. Очевидно, що в цьому випадку не підійде напилення або акварель. Після аналізу обличчя та розстановки акцентів мені захотілося не просто зробити помадний ефект, а погратись з кольоровою гамою, градієнтом.

Завдяки заточенню голок у оригінального апарату Goochie вдається багато чого, в даному випадку мікроголка потрібна була для м'якості кольору. Апарат та дана конфігурація голок у поєднанні з помадним штрихом дозволяють створити щільність кольору. Також дозволяє не залишати цей щільний колір у губах надовго (не більше 2 років) через діаметр проколу шкіри. За контуром і до середини губи я використовувала базовий колір. У контуру поєднувала спіральну та лінійну штрихування, а ближче до середини губи накладала менше шарів лінійної штрихування. Продовжуючи працювати додатковим кольором у слизової губ, я зовсім не використовувала лінійну штрихування, а тільки спіральну. Тим самим я отримала при всій щільності кольору ніжний градієнт.

Фото 4а-ст. Робота апаратом Ximuka (аналог Goochie) із блоком Diamond II, голка 3 RS, діаметр – 0,35 мм.

Завдяки нинішнім ін'єкційним методикам багато дівчат мають можливість коригувати форму губ у лікаря-косметолога, але є й ті, кому це робити не можна з якихось причин. У разі протипоказань до ін'єкційного виправлення форми допоможе приходить перманентний макіяж.

Я вже проводила багато подібних процедур та експериментувала з різними кольорами та конфігураціями голок. На мій погляд, в даному випадку необхідно було використовувати саме голку 3 RS і обов'язково апарат на блоці для м'якого укладання кольору. Звичайно, з часом вимивання пігменту вихід на шкіру буде видно, але це найкраще, що я могла запропонувати клієнтці, проінформувавши її про подальшу поведінку пігменту в шкірі.

По всій площині губ я використовувала спіральне штрихування, яке під кінець перекрила лінійною штрихуванням. Також під час роботи я неодноразово змінювала швидкість апарату через блок. На блоці у процесі процедури було використано параметри від 60 до 120, але в ручці – від S до 2. У роботі використовувала традиційну голку. І, звичайно, кількість проходів по шкірі (у місці збільшення) була більшою, але швидкість на апараті – менша, щоб не поглибити пігмент.

На фото клієнтка до татуажу, відразу після і вже з шкірою з урахуванням корекції. Внаслідок двох процедур видно візуальне вирівнювання форми верхньої губи.

Фото 5а, 5б. Робота апаратом Simphony (репліка) з блоком Diamond II, модуль 3 RL і 5 RS.

Раніше я виконувала клієнтці татуаж губ і корекцію іншим апаратом у схожій техніці, але повітрянішій. У зв'язку з дуже сухою шкірою пігмент не засвоювався у потрібній щільності та кольоровій гамі та виглядав на губах прозоро. Спеціальна підготовка щодо зволоження губ до процедури не дала потрібного результату.

При повторній процедурі ПМ було застосовано тактику штрихування. Працюючи апаратом із кулеподібним заточуванням голок, голку 3 RL я використовувала для ущільнення контуру, а 5 RS – для м'якшого розподілу кольору по всій поверхні губ. В даному випадку таке рішення було обґрунтовано саме тим, що клієнтка хотіла чіткіший контур, у тій же кольоровій гамі, без деталізованого краю. Швидкість апарату була підлаштована під різні голки по-різному, тому що у трійки менше опір шкіри, ніж у п'ятірки. Всіма конфігураціями голок потрібно було втирати фарбу без натиску та під кутом 90 градусів. За рахунок такого укладання штрихів пігмент ліг щільно, результат вийшов саме таким, як хотіла клієнтка (фото до і відразу після процедури).

Фото 6. Робота апаратом Aiea Linelle (репліка), з блоком Diamond II, модуль 3 RS та 5 M1.

Вік клієнтки – 60+. Складність роботи з віковими полягає клієнтками в тому, що шкіра в'яла та тонка, має зморшки за контуром губ. Пігмент у такій шкірі укладається швидше і період реабілітації довше. Також іноді ускладнює процес роботи крихкість та близькість судин, підвищений артеріальний тиск та прийом кроворозріджувальних препаратів.

Голка 3 RS допомогла зафіксувати контур повітряно без заглиблень, як могла б залишити голка 1 RL. По контуру губи (для фіксації) я використовувала спіральну техніку штрихування, ущільнила контур голкою 3 RS, але вже в лінійній штрихуванні. Безпосередньо заповнення кольором зробила голкою 5 M1 у спіральній техніці, але завершувала процедуру тоншим пучком голок, щоб рівномірно розподілився пігмент. На мій погляд, це найкращий вибір штрихування та голок для поставленого завдання зробити губи яскравими.

На фото клієнтка одразу після процедури та через три місяці. Корекцію вирішили не робити, оскільки пігмент був насиченим і не було видимих причин для неї.

Читайте також