«Кольоровий перламутр»: креативна багатобарвна розтушовка століття

Авторська техніка

Logo

Якщо ваша клієнтка хоче чогось особливого, запропонуйте їй макіяж повік у цій техніці. Тільки спочатку серйозно потренуйтеся, тому що ця методика вимагає і майстерності, і досвіду, і ювелірної точності у нанесенні

Олена Нікора, спеціаліст з мікропігментації міжнародного класу, керівник напряму міжнародної освітньої системи з мікропігментації компанії Amiea (Берлін, Німеччина), постійний спікер та експерт міжнародних конгресів з ПМ та естетичної медицини в Росії, Європі, США, ОАЕ, країнах Азії та Латинської Америки, чинний член міжнародної суддівської колегії конкурсів з перманентного макіяжу в Росії та за кордоном, багаторазовий призер чемпіонатів з перманентного макіяжу, автор власних технік у перманентному макіяжі, автор статей у професійних журналах з перманентного макіяжу та мікропігментації, член Товариства фахівців у сфері мікропігментації (Берлін, Німеччина)

Якщо ваша клієнтка хоче чогось дійсно особливого, запропонуйте їй макіяж повік у цій техніці. Тільки спочатку серйозно потренуйтеся, тому що ця методика вимагає і майстерності, і досвіду, і ювелірної точності у нанесенні

Ще недавно перманентний макіяж століття обмежувався лише міжресничним контуром і класичною стрілкою. Але мода в декоративному макіяжі своєчасно накладає відбиток на бажання та переваги наших клієнтів, і все частіше і частіше саме клієнти подають нам сміливі ідеї у прагненні залишатися гарними у будь-якій ситуації. Також є вікові особливості в перманентному макіяжі повік, і, звичайно, чим старший наш клієнт, тим більше свідчень саме до розтушування віку.

Так, колись одна з моїх клієнток наполегливо попросила зробити їй досить об'ємну розтушовку з переходами кольору з коричневого до оливково-зеленого. Спочатку я з побоюванням поставилася до цього прохання, бо тоді ні в кого не бачила таких робіт. Я розуміла, що теоретично можливо виконати таке бажання клієнта, але повинна була дотриматися всіх правил і обмежень перманента в зоні очей і ризикнула ... Цей експеримент виявився дуже успішним. Дедалі більше ставало бажаючих зробити саме такий м'який вигляд перманентного макіяжу очей.

Всі наші клієнтки є унікальними: у них свій колір і форма очей, тип обличчя, зовнішній вигляд. І кожній потрібно щось оригінальне. Комусь підходила розтушовка в моноцвіті, а найсміливіші довірялися фантазії майстра, і ми могли творити розтушовки в поєднанні кількох кольорів. Як виявилося, сміливих клієнтів не так вже й мало, і тут помчали мої експерименти та спостереження (в рамках правил мікропігментації очей, звичайно). Крім того, у моїй практиці було дуже багато виправлення раніше зроблених неякісних робіт на повіках, коли врятувати може лише гарне розтушування. Тому практикую я гарну творчість у зоні повік досить довго. Так з'явилася моя авторська техніка багатобарвної перманентної розтушовки на віках «кольоровий перламутр».

До та після процедури

Підготовка до процедури

У виконанні даної техніки ви можете використовувати будь-які кольорові поєднання пігментів перманентного макіяжу відповідно до кольору очей і типу зовнішності клієнта, але будьте обережні з кольоровими пігментами. Вони, як правило, щільні за своєю структурою, особливо світлі, тому що в них міститься діоксид титану в досить великих кількостях (який, як ви знаєте, дуже складно видаляється, особливо в зоні повік), з часом вони можуть ставати яскравішими. З огляду на це ми можемо зменшувати щільність пігментів шляхом розведення їх оригінальним розріджувачем (дилюентом), але якщо раптом його не виявилося під рукою, то стерильна вода для ін'єкцій теж працює на ура. Як правило, найтемнішим (темно-коричневим або чорним) має бути основа нашої розтушовки (міжресничний контур і вихід невеликої стрілочки): саме за допомогою правильно побудованої основи створюється і коригується форма ока.

Щоб показати клієнту попередній фінальний результат, я завжди починаю процедуру ПМ з нанесення ескізу та використовую кольори олівців, що приблизно відповідають передбачуваним кольорам пігментів. Кольори майбутньої розтушовки повинні поєднуватися з кольором райдужної оболонки ока. Необхідно дотримуватися правил довжини і об'єму розтушовки, щоб не зробити основу розтушовки (стрілки) занадто довгою, а також ретельно подумати над створенням красивих і поєднаних переходів кольорів і розтяжки кольору. Розтушовка може мати дуже легкий характер – бути ніжною та прозорою, передаючи лише легкі відтінки перламутру, а може бути досить щільною та насиченою, маючи декоративний вигляд. Тут колірні переходи мають бути продумані до дрібниць.

Нанесення ескізу

Закінчивши ескіз та обговоривши всі деталі, а також особливості загоєння, отримуємо підтвердження клієнтки та приступаємо до подальшої основної роботи – виконання самої процедури.

Етап 1: основа основ

Щоб уникнути втрати ескізу, після нанесення первинної анестезії я завжди фіксую вихід стрілочки (без анестезії) на зовнішньому куті одним проходом голки темним пігментом. Як правило, це швидко і не дуже боляче, клієнт може потерпіти, а ви створюєте тим самим комфортні умови не помилитися в симетрії в процесі процедури.

Фіксація виходу стрілочки

Далі акуратно наношу на верхню повіку та міжресничний контур анестезію «Мезонамб» на 15–20 хвилин. Оклюзії дана анестезія не вимагає.

Нанесення анестезії

Готую всю палітру планованих пігментів, голки та все, що буде необхідно під час проведення процедури. В даному випадку ми будемо використовувати інтенсивно-чорний, молочний (майже білий), жовтий, світло-зелений, темно-зелений, фіолетовий та темний пурпуровий колір. Я буду використовувати два модулі: 3-slopped та 3-micro. Як вторинну анестезію використовуватиму «Сустаїн». Апарат, на якому я працюю – Amiea Linnele Supreme (Німеччина).

Отже, приступимо до створення ніжної краси на віках.

Витираємо з одного ока анестезію, а інше ока залишаємо під анестетиком. Як завжди, починаємо процедуру з промальовування контуру ока, а точніше, міжреснички та виходу стрілочки. Для промальовування темної основи я використовуватиму модуль 3-slopped і інтенсивно-чорний пігмент. Частота проколів середня, 100 проколів за секунду. Там, де у нас товста лінія (в середині ока), я промальовую чорним пігментом, тримаючи голку в площині, щоб малювали всі три голки. У зовнішньому та внутрішньому кутку ока я розгортаю голку на ребро, і вона виконує функцію одиниці, малюючи чіткі тонкі лінії. Далі робимо розтяжку чорного кольору рухами, що «підмітають» голкою в площині, щоб малювали всі три голки горизонтально. Це робиться для того, щоб не було різких переходів між контрастним чорним і кольоровими пігментами. Далі наносимо на це око трохи вторинної анестезії «Сустаїн» і переходимо на друге око, виконуючи ті самі дії зі створення чорної основи розтушовки. Як правило, я працюю по черзі зі століттями, щоб була можливість додаткової анестезії та контроль насиченості кольору.

Промальовування темної основи

Етап 2: колірні переходи

Закінчивши з темним кольором і створивши гарну основу моєї розтушовки, я переходжу на іншу голку – 3-мікро. Починаю працювати з внутрішнього кута ока найсвітлішим кольором. Як правило, я завжди дуже розбавляю білий колір (1:3) і працюю дуже швидко і дуже поверхово, щоб покласти легку вуаль світлого кольору у внутрішній куточок ока. Світлого потрібно зовсім небагато, щоб надати відкритості погляду. Частота проколів все та ж – середня, 100 проколів за секунду, щоб не надто травмувати шкіру та отримати добрий імплантат кольору. "Підмітаючими" рухами по діагоналі від внутрішнього кута в напрямку середини наносимо розтяжку кольору. У такому темпі я працюватиму всю процедуру. Там, де потрібно колір зробити більш щільним і яскравим, я дуже близько розташовувати штрихи, а там, де потрібно створити перехід від одного кольору до іншого, штрихи малюю на більшій відстані один від одного і в ці прогалини вплітатиму інший колір (див. фото). Все те саме ми робимо на другому оці, поперемінно завдаючи вторинну анестезію і контролюючи насиченість кожного окремого кольору на обох століттях.

При нанесенні різних кольорів пігментів голку міняти не потрібно, все виконуємо тією ж голкою 3-micro на всіх колірних переходах від світлого до темного.

Після нанесення білого пігменту переходжу до світло-жовтого кольору. Колір теж досить щільний, тому я також додаю розріджувач у пропорції 1:2 (2 частини розріджувача та 1 частина пігменту). Вплітаю його у світлий колір на повіках, поступово нарощуючи колірні переходи до середини століття. Уявіть, що ваша голка – пензель, яким ви погладжуєте повіку від міжресничного контуру у напрямку стрілки у зовнішньому кутку ока. При цьому робите це із середньою швидкістю, не поспішаючи, але й не зупиняючись, щоб уникнути отримання плям. Спочатку штрихи жовтого накладаю на білий колір на невеликій відстані один від одного, далі переходжу в щільну зону жовтого, де штрихи розташовуються дуже близько і далі знову розріджені. Таким чином ми отримуємо можливість зробити гарний перехід до нового кольору.

Нанесення світло-жовтого пігменту

Наступним з'єднувачем колірних переходів буде світло-зелений пігмент. Їм я працюю теж зовсім небагато, лише роблячи плавний перехід від жовтого до темно-зеленого. Також штрихи зеленого спочатку малюємо розріджено по жовтому, далі - зовсім небагато щільної зони і знову в розрідженість. Те саме ми виконуємо на іншому столітті.

Наступний колір у нас темно-зелений – накладаємо на зелений рідкісними штрихами, далі – щільненько та знову рідкісними. З темно-зеленого я робитиму перехід у мій улюблений фіолетовий колір, тому тут важливо не перетемнити і не наставити плям! Дуже ніжно працюємо на очах, ніби погладжуємо пензликом.

Перехід від жовтого до темно-зеленого пігменту

Отже, між штрихами темно-зеленого кольору вплітаємо фіолетові штрихи, далі наносимо їх все частіше і щільніше у напрямку стрілки. Важливо правильно виконувати рух, що підмітає, - плавно входити в шкіру голкою і плавно виходити, тим самим створюючи градієнт кольору від щільного і яскравого до напівпрозорого. Фіолетовий – досить складний у нанесенні колір, тому не поспішайте, розтяжка має вийти рівномірною.

Перехід у фіолетовий колір

Етап 3: завершення процедури

Останній, заключний колір – темний пурпур, він з'єднує фіолетовий та чорну основу розтушовки, а також надає завершеності малюнку у зовнішньому куточку ока. Це найтемніша зона. Наносимо штрихи пурпуру на невеликій відстані один від одного, вплітаючи його в фіолетовий, і переходимо в щільне нанесення, розтягуючи колір вгору у напрямку стрілки. Закінчення розтушовки має бути дуже ніжним, незважаючи на те, що у нас темні переходи. На завершення ще раз перевіряємо щільність та об'єм відтінку кожного колірного сектора та чіткість темної основи по лінії міжреснички та виходу основної лінії стрілки.

Заключний етап розтушовування

Наприкінці процедури я обов'язково капаю клієнту в очі краплі «натуральна сльоза» і змащую зону розтушовки маззю гідрокортизонової (одноразового застосування достатньо).

Що стосується постпроцедурного догляду, то я раджу клієнтам не мочити очі, не розпарювати обличчя, не наносити декоративну косметику на повіки в період загоєння, не чухати і не здирати скоринки. Я віддаю перевагу, коли очі гояться «насуху», але, якщо клієнт відчуває дискомфорт і стягнутість на повіках (все-таки досить об'ємне розтушовування), у міру дискомфорту можна зволожувати зону розтушовки вазеліном з вітамінами А і Е дуже тонким, майже непомітним шаром.

Повне загоєння відбувається протягом 40 днів. Залежно від вибраних кольорів, можливо, результат буде світлим після загоєння на відміну від результату відразу після процедури. Після виконаної корекції, як правило, робота вважається закінченою та достатньою за насиченістю, при цьому кольори не кричать, а, навпаки, ніжні, пастельні.

PS Перш ніж приступати до таких складних видів розтушовок на віках клієнтів, я настійно раджу потренуватися на папері, озброївшись кольоровими олівцями. Далі спробуйте виконати подібну процедуру на синтетичній шкірі (латексі) і якщо ви отримали гідні результати – без плям і з красивими переходами, переходьте на обличчя. Зона повік – зона серйозна, чутлива та з тонкою шкірою. Помилки допустити тут дуже легко, в той час як більшість кольорових пігментів не піддаються видаленню, тому будьте дуже обережні та уважні!

Бажаю вам творчих успіхів та самозадоволення від чудових результатів ваших робіт!

Читайте також