Прийоми корекції губ: теорія та практика перманентного макіяжу
Перманентний макіяж - ефективний засіб у вирішенні естетичних проблем
З появою перманентного макіяжу та його можливостей виправити неідеальну в силу різних причин форму та колір губ все більше жінок вдаються до послуг фахівців
Безперечно, перманентний макіяж може бути рішенням як з естетичного погляду, так і при вроджених дефектах і травмах губ. Але необхідно обережно вибирати способи корекції. Слід пам'ятати, що результат перманентного макіяжу зберігається протягом тривалого часу, а видалення невдалої роботи – дорогий та тривалий процес.
Губи людини мають складну геометричну форму, тому робота з ними завжди цікава. Перманентний макіяж губ – це робота тонка, ювелірна, яка залежить від професійного досвіду та інтуїції майстра, знань та розуміння геометрії обличчя, а також художнього бачення. За допомогою фарб можна змінити як колір губ, а й форму. А вибір правильної форми, у свою чергу, може вирішити навіть проблему із підняттям чи опусканням овалу обличчя.
Прийоми корекції губ
Існують відомі прийоми корекції у перманентному макіяжі губ.
Основні зміни форми губ:
- зменшення губ;
- додавання повноти губам;
- згладжування асиметрії губ.
Вплив вибраного кольору на об'єм губ:
- використання світлого та темного кольору на губах (взаємодія колірних правил);
- отримання додаткового обсягу на світлих та темних губах (відблиски, акценти).
Губам можна надати вираз, змінивши малюнок губ у кутах:
- сміється - піднявши куточки;
- плаксиве, сумне – опустивши куточки.
Для зменшення губ чітко промальовують контур і щільно зафарбовують їх усередині. Щоб збільшити губи, контур переставляють вище природного, захоплюючи шкіру над верхньою або нижньою губою, залежно від того, яка губа потребує корекції. Для виконання перманентного макіяжу губ в обсязі можна вдатися до використання відблисків: на верхній губі – в області хоботка, на нижній – на горбках губ.
Геометрія обличчя: що потрібно врахувати
Для створення красивого контуру губ і повноти кольору недостатньо дотримуватися лише основних знань візажистики. Завжди зважайте на загальну геометрію обличчя, а також принципи гармонійного поєднання всіх його форм та техніку введення пігменту під шкіру.
Перед початком роботи необхідно визначити центральну лінію, яка проходить через середину носа та підборіддя. Кінчик носа, наприклад, у жінок частіше «дивиться» вправо, і якщо кут повороту носа яскраво виражений, це позначатиметься на візуальному сприйнятті. Клієнту може здатися, що губи у нього зміщені.
Не варто забувати і про мімічну активність в області губ, яка також позначається на формі. Наприклад, ефект перекошеного рота, у якому піднято одна сторона губ і явно опущена інша. Якщо асиметрія яскраво виражена, відразу зверніть на неї увагу клієнтки і домовтеся, від якої частини особи ви відштовхуватиметеся в роботі з новою формою. Адже, відволікаючи увагу від одного недоліку, можна привернути його іншому, що набагато більше кидається в очі.
Визначення змін має виконуватися у стані фізіологічного спокою особи клієнта.
Ідеальні губи характеризуються однаковим розміром верхньої та нижньої губи, не надто товсті та не дуже тонкі. Колір – рівний, світло-червоний.
Розглянемо деякі скрутні ситуації, з якими доводиться стикатися у роботі майстру при нанесенні перманентного макіяжу губ.
Натуральний ефект без чіткого контуру губ
Завдання такої роботи – зробити ПМ губ виразнішим, використовуючи лише прийом кольорової передачі. Для досягнення ефекту натюрель природну форму губ не змінюють. Якщо межа перманентного макіяжу губ відрізнятиметься, то при падінні прямих сонячних променів різниця між старим і новим кордонами буде дуже помітна і в профіль, і в анфас.
Губи можуть бути більш менш чіткими – це залежить від переваг клієнтки. Головне, щоб у результаті такого прийому не створювався ефект «з'їденої помади». Щоб уникнути цього краще підбирати кольори пігменту точно в тон або трохи світліше за природні.
Роботу починаємо з контуру. Для виконання намітного контуру знадобиться однозубцева голка. Намітний контур - це зворотно-поступальний рух, спрямований на закріплення ескізу на шкірі. Виконується воно так само як нанесення основного контуру, тільки з нульовим натиском і швидкою швидкістю руху руки вздовж шкіри. Це дозволить отримати рівну, але ненасичену лінію. Її можна закріпити основною лінією, що фіксує, при другому проході. Пам'ятайте, що контурна лінія повинна бути дуже тонкою та акуратною, однорідною за кольором та шириною.
Потім міняємо голку на будь-яку, яка зручна для зафарбування. Натуральність кольору губ полягає у її прозорості. Тому тут будуть краще голки Flat або Magnum , так як саме вони наносять пігмент тонкими шарами. Не перевантажуйте шкіру кольором. Достатньо виконати 3–4 проходи для повного зафарбування.
Обов'язково дотримуйтесь натягу шкіри! Найпоширеніші помилки після загоєння, такі як нерівномірний колір, плями і навіть повна відсутність кольору, найчастіше є наслідком недотримання правильного натягу шкіри та її фіксації на невеликій ділянці роботи. Не намагайтеся натягнути всю верхню або нижню губу. Якщо розділити губи на ділянки по 1-1,5 см, то простіше зафіксуватиме натяг.
Ефект помади
Найчастіше перманентний макіяж губ з розтушовкою краще поєднується з чітко забарвленим контуром або виконання контуру здійснюється в тон розтушовки. Розтушовування виконується як на ділянці червоної облямівки, так і розтягується на всю поверхню губ. Цей метод застосовується зміни кольору, обсягу, форми, рельєфності власної форми.
Для виконання контуру в даній техніці підійдуть голки 1, 3 та 5RL. Чим більше голок у пучку, тим ширша, жирніша лінія контуру і щільніший його колір. Для введення під шкіру великої кількості голок потрібно більше зусиль – але не натиску майстра! Це стосується лише можливостей апарату.
На жаль, багато майстрів все ще використовують у роботі неякісні китайські «ручки», які більше травмують шкіру через відсутність у них потужності. Використовуючи таке обладнання, виконуйте рух повільніше та вводьте голку під шкіру під гострішим кутом.
Кількість проходів за контуром – 2–3. Для більш вираженого контуру можна взяти темніший або насиченіший колір у палітрі.
Зафарбування губ можна виконувати раундами (R – round), магнумами ( Magnum) від 5 голок у пайці. Техніка рухів може бути спіралеподібною або зигзагоподібною під час роботи пучковими голками. Плоським голкам відповідають протяжні або короткі рухи, що нагадують роботу плоским пензлем.
Яку техніку вибрати?
Якщо досвіду ще мало, краще використовувати один колір. Спеціалісту, що начищає, необхідно навчитися передбачати результат шляхом аналізу «загоєних» кольорів однієї або декількох фірм у вашому професійному арсеналі. Необхідно вивчити поведінку кольору різної шкіри, градації, отримані з використанням голок різної конфігурації.
Фахівцю з достатнім досвідом та знанням можна спробувати працювати пошарово, наносячи один колір на інший, або змішувати кілька кольорів одночасно. Використовуючи цю техніку, можна нейтралізувати природний холодний відтінок губ або виправити стару роботу перманентного макіяжу. Після – нанести бажаний відтінок будь-якого підібраного кольору.
Мабуть, це найбарвистіший різновид перманентного макіяжу губ, який передбачає використання кольорових відблисків для надання рельєфності губам. При колірному моделюванні форми губ за допомогою даної техніки фахівець обов'язково враховує індивідуальну будову та пропорційне співвідношення геометрії обличчя. Якщо в губах переважає ширина, куточки верхньої губи повинні витягуватися вгору – це може бути форма бантика, нижня губа висвітлюватиметься діагонально, звужуючись до низу губи, а кути губ затемняються.
У техніці перманентного макіяжу губ 3D колірні відблиски можуть наноситися не тільки на червону облямівку губ, але і у вигляді світлого кайала над або під контуром. Також можна висвітлювати куточки рота чи зморшки над верхньою губою. Всі ці прийоми візуально виділяють губи та омолоджують обличчя.
Вибір кольору пігменту
Це найцікавіша частина роботи майстра ПМ. Колір вибирається за такими критеріями.
При виконанні перманентного макіяжу губ можна обмежитися нанесенням контуру, а можна спробувати різні варіанти розтушовки, виконані на дві третини або на половину червоної облямівки, або заповнити поверхню губ повністю. Виходьте від початково поставлених цілей: надати яскравості або рельєфності губам, змінити колір, збільшити або зменшити об'єм. Використання різних способів нанесення перманентного макіяжу дозволяє губам виглядати природними, що зливаються з природними фарбами, або, навпаки, декоративними.
Спочатку визначте: щільний колір губ хочеться чи прозорий. Для першого підійдуть пігменти щільнішої текстури, з великою часткою барвника. Потім слід виключити кольори, які не підійдуть клієнтці через наявність компліментарних відтінків щодо її кольору шкіри, зубів, пігментації в області нанесення або інших неестетичних дефектів.
Тепер залишилося визначити температуру бажаного кольору відповідно до кольору губ. Якщо ви не впевнені в тому, що визначите правильно, беріть спокійні відтінки з червонувато-оранжевою базою. Це дозволить уникнути можливої синяви в роботі.
Існує ще один цікавий прийом: якщо губи мають свій холодний тон, виконайте контур теплим відтінком пігменту. В результаті губи стануть соковитішими.
Спробуйте адаптувати прийоми візажистики у перманентному макіяжі. Контур губ повинен бути кольором контуру здорових губ (червоно-коричневого), при цьому абсолютно неважливо, який обраний основний колір для зафарбовування. А якщо використовувати підтеплений рожевий колір, то буде ефект припухлості губ.
Колір вибирати потрібно грамотно, добре проаналізувавши тенденцію його зміни після повного загоєння: занадто яскравий здаватиметься зухвалим, холодні кольори відливатимуть синьо-фіолетовими відтінками, а ось ефект перламутру можна використовувати лише клієнткам з ідеальними губами та рівним кольором шкіри.