Підготовка та постпроцедурний догляд: хвилюючі питання у кабінеті перманентного макіяжу
На замітку майстрам перманентного макіяжу
Дати вичерпні відповіді на будь-які питання означає завоювати довіру клієнта і остаточно утвердитися в його очах як майстр, якому можна довірити своє обличчя зараз і в майбутньому
Перманентний макіяж все щільніше входить у життя сучасних людей, і все частіше ми зустрічаємо його у списку найпопулярніших послуг салонів краси. І звичайно, кожну людину, яка зважилася на цю процедуру, хвилює низку питань, оскільки по суті перманентний макіяж є інвазивною методикою і відноситься до сфери хірургічної косметології. Клієнту залишається покладатися на професіоналізм майстра з перманентного макіяжу, якість обладнання та пігментів.
Дотримання правил асептики та антисептики у кабінетах та безпосередньо під час проведення процедури навіть не обговорюється. Кваліфікований фахівець з перманентного макіяжу повинен не тільки володіти самою технікою виконання процедури, але бути прекрасним візажистом і психологом, тому що людина, яка зважилася на цей спосіб прикраси свого обличчя, завжди хвилюється перед процедурою, оскільки результат залишається не на один місяць. Дати вичерпні відповіді на будь-які питання означає завоювати довіру клієнта і остаточно утвердитися в його очах як майстр, якому можна довірити своє обличчя зараз і в майбутньому.
Початок процедури
Процедура починається з обговорення форми губ, очей чи брів та підбору кольору. Звичайно, майстер з «висоти» свого досвіду дає поради, допомагає вибрати форму та колір, але остаточне рішення, звичайно, залишається за клієнтом. Майстер повинен враховувати, що загострювати увагу на одній частині особи було б неправильно, оскільки існують закони формування образу в цілому. І допомагаючи клієнту підібрати, наприклад, форму губ, він вже композиційно включає в загальний образ існуючих чи бажаних у майбутньому форм інших частин особи.
Відповідно, і кольорова гама перманентного макіяжу має поєднуватися з природними кольорами шкіри, волосся та очей. Слід враховувати, що взятий до роботи пігмент може бути яскравіше бажаного, т.к. після повної регенерації фарбованої ділянки пігмент блідне на 30-40%. До того ж після відновлення шару епідермісу (приблизно 0,5-0,8 мм) пігмент, просвічуючи через нього, втрачає теплі опеньки і стає холоднішим за рахунок спектрального заломлення. Щоб колір залишався натуральним, готові пігменти додають так звані спектральні стабілізатори кольору, які, на жаль, випускаються дуже небагатьма лабораторіями. Наприклад, чорний колір завжди «йтиме» в синій, тому він використовується виключно для підведення очей, де епідерміс найтонший і заломлення мінімальне. А коричневі тони можуть змінюватися до бордових у ділянці брів. У ці пігменти спеціально додають оливковий колір, який поглинається шкірою. Для роботи на губах використовується вся гама червоно-коричневих та сливово-рожевих тонів. Для цих кольорів характерна зміна в холодний бузково-синій опінок. Щоб запобігти цьому ефекту, колір пігменту вводиться в помаранчевий спектр.
Анестезія та інші медичні аспекти
Під час підготовки до процедури перманентного макіяжу нині найчастіше використовується аплікаційна місцева анестезія, що дозволяє зробити процедуру максимально комфортною як клієнта, так майстра.
Не слід забувати, що, як і будь-яка процедура, пов'язана з впливом на організм людини і, зокрема, на його шкірні покриви, перманентний макіяж має свої протипоказання. До них відносяться всі системні захворювання зі шкірними проявами у стадії загострення. Якщо у клієнта в області передбачуваної роботи є невідомі вам зміни шкіри, краще порадити йому проконсультуватися з лікарем-дерматологом. Тільки після відповідного лікування та дозволу лікаря можна розпочати процедуру перманентного макіяжу. Також до протипоказань належать різні форми кон'юнктивіту (це слід враховувати під час проведення процедури ПМ століття).
Окремо слід приділити увагу прояву герпесу на губах, який викликається вірусом (Herpes labius), що локалізується в організмі людини на червоній облямівці губ і зустрічається в 80% випадків. Сам герпес у латентній формі протипоказанням не є. Але для того, щоб вірус не активізувався після пошкодження червоної облямівки губ під час процедури (а вона є 100% провокацією), рекомендується провести лікувальний курс противірусними препаратами, наприклад, «Зовіракс» або «Ацикловір» (по 1 таблетці 4 рази на день протягом 5 днів. Для досягнення оптимального результату препарат приймають за 2 дні до процедури. Бажано доповнити прийом препарату застосуванням мазей "Зовіракс" або "Ацикловір" зовнішньо. Така схема є не лікувальною, а профілактичною. Для підвищення резистентності організму можна додати прийом вітаміну С (по 1 грам на день), якщо це рекомендує лікар.
Не рекомендується проводити процедуру перманентного макіяжу при захворюванні на цукровий діабет, порушення згортання крові та схильності до утворення келоїдних рубців, загострення вугрового висипу. Краще утриматися від перманентного макіяжу під час місячних, після прийому алкоголю та препаратів, що збільшують час згортання крові. Посилення кровообігу ускладнить фіксацію барвників у шкірі та скоротить час дії анестезії. Для збору повного анамнезу бажана попередня консультація, під час якої фахівець дізнається про стан клієнта та розповідає йому про порядок проведення процедури, подальший догляд та можливі ускладнення.
Відразу після закінчення процедури перманентного макіяжу невелике почервоніння та набряк шкіри є природною реакцією на травму.
Після процедури
Утворення скоринки - це неминуча реакція організму на пошкодження шкіри, при правильно проведеній процедурі вона дуже тонка, часто нагадує просто лущення і гоїться досить швидко, протягом 3-5 днів. Звісно, кожен випадок індивідуальний, і це треба робити поправки. Для зняття гіперемії слизової очей після перманентного макіяжу застосовуються очні краплі «Візін». Можна робити аплікації кубиками льоду по 1-2 хвилини на кожну повіку для зменшення набряку. Порекомендуйте клієнту приготувати вдома кубики льоду з настоїв череди, ромашки, календули або просто чорного чаю, для використання їх наступного ранку, оскільки набряк може трохи посилитися. Для домашнього догляду рекомендується продовжувати використовувати ті ж мазі, які застосовувалися в салоні, наносити їх потрібно 2-3 рази на день тонким шаром до повного вбирання протягом 3-4 днів до початку відлущування скоринки, а потім перейти на косметичну олію або живильний регенеруючий крем .
Можливі обмеження після процедури на час відновлення шкірного покриву - це відмова від відвідування лазні, басейну, солярію, також слід утриматися від прямого сонячного проміння. І, звичайно ж, у жодному разі не намагатися видаляти скоринки руками, тому що в цьому випадку може утворитися депігментована ділянка. Виключається застосування для лікування перекису водню, мазей, що містять антибіотики, і склади, що містять спирт, - це може призвести до зміни кольору або знебарвлення пігменту.
Використання декоративної косметики допускається, як і звичайний косметичний догляд, крім застосування складів з агресивними компонентами, наприклад альфагідроксикислотами. Повне загоєння настає на 12-14 добу, коли шкірний покрив відновлюється, а перманентний макіяж набуває свого остаточного кольору. Після цього, за потреби, можлива повторна консультація та проведення додаткової корекції.
Читайте також
- Властивості шкіри та кольоротипи, або Чому така важлива колористика в перманенті
- «Підводні камені» ПМ і як їх уникнути майстру-початківцю
- Стрілка в перманентному макіяжі: нев'януча класика
- Вартість послуги, або Як сформувати ціну перманентного макіяжу
- Жирна шкіра та перманентний макіяж: допустимі техніки
- Перманентний макіяж стрілок: індивідуальний підхід
- Видалення перманентного макіяжу: коли лазер краще?
- Комплексний перманентний макіяж: складності майстра та побоювання клієнта
- Шотування
- Перманентний макіяж