Перманентний макіяж стрілок: індивідуальний підхід
Рекомендації професіоналів для майстрів перманентного макіяжу
Очі - надто індивідуальна риса кожної особи та єдиного алгоритму для роботи в цій галузі у майстрів перманентного макіяжу бути не може. Як зробити так, щоб результат татуажу повік не тільки радував з точки зору якості, а й проводився з урахуванням особливостей очей клієнтки?
Приступаючи до перманентного макіяжу повік, майстер має бути особливо уважним і зібраним, адже саме очі часто створюють перше враження про людину.
Що робить очі привабливішими? Насамперед це такі складові, як форма ока, розмір, колір самих очей, а також відтінок вій. Багатьом жінкам бездоганний макіяж просто необхідний для того, щоб очі виглядали виразніше, і жінка будь-якої миті могла почуватися впевнено.
За допомогою перманентного макіяжу можна зробити очі виразнішими, для чого існує безліч прийомів і технік: заповнення пігментом міжресничного простору, класична стрілка, промальовування нижньої повіки, розтушовування та інші техніки. Основним завданням майстра при проведенні процедури перманентного макіяжу повік найчастіше є надання очам мигдалеподібної форми, а також зробити погляд більш відкритим.
Усі жінки бачать себе по-різному, кожна людина індивідуальна, тому певного стандарту у цій процедурі не існує. Майстер повинен приступати до роботи з огляду на форму очей клієнтки, а колір підбирати, спираючись на знання колористики.
Природа обдарувала вашу клієнтку гарною мигдалеподібною формою очей та густими віями? Тоді вам достатньо зробити міжрічну зону, трохи візуально додавши обсягу вій. Молодим клієнтам чудово підійдуть стрілки, при цьому стрілка з розтушовкою здатна ще й скоригувати форму ока. А клієнткам 50+ розтушовка навіть показана, оскільки вікові очі не люблять чітких ліній, що ламаються.
Аналіз клієнта
При виборі стрілки для чергового клієнта рекомендують розпочинати роботу з аналізу форми ока.
Майстри з великою практикою радять для маленьких очей застосовувати трохи потовщену лінію стрілки. Якщо очі круглі, важливо звернути увагу, щоб початок потовщення стрілки не потрапляла безпосередньо над зіницею. Бажано, щоб лінія над зіницею була промальована максимально тонко. Потовщення ж має починатися в області відразу після зіниці.
Якщо у клієнтки глибоко посаджені очі, майстри можуть запропонувати добре фарбований вій край з подальшою можливістю сформувати стрілку. Нависла повіка вимагає фарбування міжресничної зони з виходом за область вій зовнішнього кута ока, трохи вище останньої вії. На зовнішній кут рухомої та навислої повіки можна нанести напівпрозору тінь з градацією, яка повинна бути м'якою за кольором.
При побудові ескізу майстри повинні враховувати, що перманентний макіяж повік носиться досить довго, що пов'язано, перш за все, з особливістю шкіри в цій галузі, а сама повіка схильна до вікових змін . Тому, починаючи роботу, завжди необхідно передбачати, як повіку та майбутній перманентний макіяж змінюватимуться з часом. Важливо пам'ятати, що в недалекому майбутньому може виникнути ризик опускання століття або виявитися яскраво вираженими складками. Не слід робити довгу та яскраво виражену стрілку, достатньо продовжити повіку тінню.
Схеми 1-3: побудова ескізу при класичній та гламурній стрілці; при опущеному куточку ока; побудова тіні при опущеному столітті
Потрібно дуже обережно використовувати класичну та гламурну стрілку, а майстрам донести до клієнтки, що мода на ПМ змінюється, а стрілка залишається надовго. Краще використовувати м'якіші техніки тіньових розтушовок, які й носитимуться не так довго, і легко видаляються лазером, якщо клієнт захоче.
Також важливо при підготовці до ПМ повік провести аналіз шкіри клієнта. Так, виражена судинна сітка в області повік змушує спеціаліста працювати дуже поверхово і контролювати реакцію судин у процесі травмування шкіри, щоб вчасно помітити розтікання пігменту по судинах. Щоб запобігти цьому небажаному явищу, в цьому випадку замість класичної стрілки можна провести тіньову розтушовку або запропонувати клієнту тонку стрілку з розтушовкою. На віковій шкірі краще виглядатимуть будь-які тіньові техніки, тому що лінія стрілки ламатиметься.
Труднощі у побудові ескізу
Обличчя людини часто несиметричне, тому багато майстрів під час малювання ескізу татуажу повік стикаються з деякими труднощами. Оскільки очі дуже схильні до мімічних змін, то може зустрічатися варіант більш опущеного одного століття в порівнянні з іншим, також можуть бути різними і складки на століттях.
Професіонали починають малювання ескізу з того століття, яке більш опущене, або на якому більше складок. Цей фактор важливо враховувати, адже, в іншому випадку, на одному столітті стрілка виглядатиме добре виглядатиме, а на другому - буде переломлюватися або виявиться прихованою навислим століттям. Контролюючи симетрію висоти та довжини стрілок, майстри повинні стежити і за симетрією входження стрілки в міжресничний край і зробити цю зону м'якою, округлою. Симетрія входження стрілки до міжресничного краю перевіряється досить просто: потрібно попросити клієнтку подивитися вгору.
У процесі роботи необхідно чітко дотримуватись ескізу. Якщо помітили наприкінці процедури візуальну асиметрію, слід дочекатися повного загоєння, оскільки повіка набрякає під час процедури нерівномірно - часто права стрілка (якщо майстер сидить праворуч від кушетки) набрякає трохи більше і візуально може виглядати коротше і ширше лівої. Подальші виправлення можливі лише на процедурі корекції ПМ.