Слово Mart Elle: як візажисту почати працювати на зйомках кліпів, фільмів та реклами
Інтерв'ю з топ-візажистом
Разом з топ-майстром Mart Elle знаємо, як візажисту потрапити в одну з найбажаніших сфер для майстра – на зйомки кліпів, фільмів та реклами.
Днями пройшов спільний прямий ефір Mart Elle та нашого ресурсу Pro Hair&Makeup , в якому ми обговорили всі найцікавіші питання, які у вас могли виникнути з приводу роботи майстра на зйомках кліпів для зірок, рекламних роликів для наймасштабніших компаній та кінофільмів/серіалів за участю міжнародних знаменитостей. Як туди потрапити? Куди стукати і з ким знайомитися? Розповідаємо у матеріалі, якщо раптом ви пропустили трансляцію.
Mart Elle – художник з макіяжу з 12-річним досвідом роботи, засновник агентства візажистів, перукарів та гримерів #martellemakeupdepartment, головний візажист Ukrainian Fashion Week (2018-2020) та тренер команди візажистів, що працюють на бекстейдж Тижня мод. Також не забуваємо, що Mart Elle - член журі онлайн-змагання Pro Beauty Battle: Makeup , який зараз у розпалі. Запрошуємо вас взяти участь у третьому колі, яке стартує вже сьогодні!
У чому особливість макіяжу для відеозйомки? Чим він відрізняється від інших видів макіяжу?
Сучасний макіяж для відеозйомки дуже відрізняється від того макіяжу, якому, наприклад, навчали мене на початку кар'єри. Тому що тренди в makeup змінюються дуже швидко, і вони однозначно впливають і на макіяж для відео.
Наприклад, раніше нас вчили, що камера з'їдає яскравість кольорів, тому всі відтінки у макіяжі потрібно посилювати. Ми запам'ятовували, що деякі деталі у макіяжі мають бути перебільшені. Тепер ці правила варто дотримуватись лише в певних умовах – коли ми працюємо зі сценічним світлом або під час зйомки з певним штучним світлом. Якщо ж ми говоримо про роботу з природним світлом та lifestyle-зйомками, макіяж повинен бути легшим та природнішим.
Мені здається, камери старого зразка вже не використовуються навіть на регіональному телебаченні, а сучасна техніка знімає у високій роздільній здатності, тому приховувати недоліки шкіри за допомогою макіяжу немає сенсу. Сучасні режисери навчилися бачити красу в природності шкіри, і актуальні тенденції бодіпозитиву та скінпозитиву тому підтвердження.
Людям подобається розглядати природний вигляд шкіри, тому що це красиво, навіть якщо видно ластовиння, невеликі кола під очима або розширені пори. І якщо приховати їх під товстим шаром макіяжу, це виглядає відразливо. Тому перед тим як розпочати роботу, важливо проговорити з режисером, яке перед вами стоїть завдання.
Як візажисту почати працювати на зйомках із зірками та топ-брендами? Можливо, якісь зв'язки та знайомства варто завести?
Починати, звісно, потрібно зі знань. Причому ці знання потрібно отримувати не раз, відучившись у якомусь навчальному закладі, – їх важливо оновлювати щороку, кожен сезон, наскільки у вас є можливість. На сьогоднішній день перед візажистом відкривається багато можливостей для навчання як офлайн, так і онлайн. Якщо майстер освіжає свої знання, він вміє застосовувати всі актуальні техніки, а отже, буде потрібний на ринку.
Наступний пункт – це практика, де ці знання можна застосувати. І якщо роботу майстру-початківцю знайти складно, то практику отримати простіше. Щоб опанувати необхідні навички, я рекомендую звернутися до експертів. Нині це зробити дуже легко завдяки соцмережам. Досвідчені майстри часто шукають на своїх сторінках помічників, яких запрошують на практику. Коли я починала свою кар'єру, умовити майстра взяти тебе на практику було дуже складно. Зараз це зробити набагато простіше, тож обов'язково скористайтеся таким інструментом!
Коли у майстра вже є необхідні навички і він сформував корисне коло спілкування, настав час презентувати себе і показати, що ти можеш як візажист певного профілю. Важливо напрацювати портфоліо та уявити себе світу. Зараз найпопулярніший і найефективніший інструмент для цього – знову ж таки, соціальні мережі.
Щоб створити портфоліо, варто шукати колег, які також хочуть розвиватися та спільно організовувати TFP-зйомки. Вони допоможуть вам створити продукт, яким можна буде наповнити свій обліковий запис. Вибирайте те, до чого лежить душа, проекти, за які ви готові братися і без гонорарів.
Важливо створювати саме той продукт, який вас представить майбутньому клієнту та замовнику. Якщо ви схильні до креативу, створюйте божевільні творчі роботи. Якщо вам до душі beauty-макіяж – працюйте у цьому напрямку. Важливо, щоб у ваших роботах відчувалося, як ви думаєте, який у вас смак.
І останнє – ви маєте бути готові до шансу почати працювати з клієнтами та замовниками, коли він випаде. На цьому етапі повинні бути твердо впевнені, що у вас за плечима є знання та досвід, за допомогою яких ви впораєтеся з поставленими завданнями.
Макіяж для кіно, кліпу та рекламного ролика. У чому з-поміж них різниця з погляду організації роботи?
Кіно – це величезний проект, який набирається великий департамент. Частина департаменту відповідає за макіяж, частина за зачіски, частина за якісь додаткові деталі образу. І часом підготовчий період перед зйомками може тривати більше часу, ніж самі зйомки. Наприклад, такий період перед зйомками серіалу «Чорнобиль», у якому брала участь моя команда, тривав близько дев'яти місяців, а самі зйомки тривали лише чотири місяці.
У рекламі та кліпах даний період набагато коротший - він може займати пару тижнів або лише кілька днів. У цьому випадку ми відштовхуємось від складності завдання та кількості акторів у кадрі.
Ти працювала з багатьма знаменитостями світового рівня. Наскільки складно працювати із зірками? Чи є якісь нюанси, про які важливо знати?
Так, справді, я працювала з багатьма зірками. Але не можу виділити якихось окремих правил. Важливо бути професіоналом, дотримуватись гігієнічних норм і культури спілкування – це найголовніші моменти, яких ви повинні дотримуватися.
В іншому все індивідуальне. Хтось із зірок любить побалакати та розслабитися, а хтось помовчати та налаштуватися на роботу. Хтось дуже доброзичливий і ніколи не завдасть незручностей майстру, а хтось поспішатиме і проситиме вас зробити макіяж за 10 хвилин. Висновок, який я можу зробити за роки роботи, – всі зірки дуже різні і потрібно бути готовим до будь-яких ситуацій.
Продовження інтерв'ю з Mart Elle ви можете переглянути тут:
Читайте також
- Катерина Струкова: з перших вуст про роботу гримера у кіно
- Джулія Мельник про перемогу в конкурсі від голлівудської школи гриму, образ Чужого та нові цілі
- Wish list гримера: найкращі інструменти та засоби
- Напередодні Хеллоуїна: колекція Катерини Струкової «Дитина північних глибин»
- Макіяж на Хелловін з бутафорською кров'ю: покрокова технологія з фото
- Cтаття Ekaterina Strukova: where to apply makeup skills and how to create sculptures? доступна англійською мовою, Екатерина Струкова: где применять навыки грима и как создавать скульптуры? доступна російською мовою,
- Cтаття How to become a make-up artist: training, work on the image and the main difficulties доступна англійською мовою, Как стать гримером: обучение, работа над образом и основные трудности доступна російською мовою,
- Cтаття Makeup for photo shoots and video shooting: three main rules доступна англійською мовою, Макияж для фотосессии и видеосъемки: три главных правила доступна російською мовою,
- Cтаття Alexandra Bublienko: about types of makeup and special materials доступна англійською мовою, Александра Бублиенко: о видах грима и специальных материалах доступна російською мовою,
- Бутафорія
- Білила
- Пластичний грим
- Грим