Джулія Мельник про перемогу в конкурсі від голлівудської школи гриму, образ Чужого та нові цілі

Інтерв'ю з гримером

Logo

Професійний візажист та гример Джулія Мельник своїм прикладом доводить, що участь у конкурсах – це чудова можливість змінити своє життя! Як? Розповідаємо у нашому матеріалі!

Джулія Мельник – професійний візажист з 2009 року, переможниця американського конкурсу Next level of Cosplay від голлівудської школи Cinema Makeup School у 2016 році, послідовник Леонарда Енгельмана, гример з досвідом роботи у фільмах (The Perception, Let it snow, «Давай танцюй» Бобот», «Егрегор»), рекламних роликах, кліпах та із зірками шоу-бізнесу, а також член журі нашого проекту Pro Beauty Battle: Makeup .

Сьогодні говоримо з Джулією Мельник про перемогу на конкурсі Next level of Cosplay, самостійне навчання, професійні мрії та цілі, а в кінці матеріалу ви знайдете поради та побажання для учасників Pro Beauty Battle: Makeup. Скоріше читаємо!

Джуліє, розкажіть, з чого почалося ваше захоплення індустрією краси? І як, зокрема, ви дійшли рішення освоїти мистецтво гриму?

Моє захоплення індустрією краси почалося ще з того часу, коли я навчалася акторською. У нас була можливість між парами займатися своїми справами, і я вибирала різноманітні курси. На модельних курсах був урок "макіяж для себе", і для цього мені потрібно було купити мінімальний набір косметики та інструментів.

Згодом я почала допомагати другу фотографу, підфарбовуючи моделі для фотосесій. Він і сказав мені першим, що настав час уже брати гроші за макіяж! А я відчувала, що без професійного навчання платити мені незручно. Відучилася на візажиста і за два дні вже працювала на знімальному майданчику.

Я досить швидко розвивалася: через місяць після навчання мої роботи вже публікували в журналах, я починала працювати із зірками на проектах типу «Зірка + Зірка», «Танці із зірками», «Інтуїція», «Голос країни» тощо. я здобула величезний досвід, коли потрібно було швидко нафарбувати і учасників балету, і музикантів, і артистів. І все це у режимі нон-стоп! Але я все одно кайфувала від процесу.

За п'ять років перепробувала різні сфери своєї професії: макіяж для кліпів, рекламних роликів, телешоу, фотосесій, весіль тощо. Але в якийсь момент не відчула розвитку. Тоді я натрапила на американське реаліті-шоу Face Off ("Без обличчя") і зі сльозами на очах переглянула всі доступні сезони. Я не могла збагнути, чому в нас такому не вчать! Дуже хотіла цим займатися.

Наскільки я знаю, спочатку ви навчалися гриму самостійно. Як це було?

Почала шукати, де повчитися, де замовити матеріали. В Росію їхати не було бажання, в Америку надто дорого. Я вирішила спробувати вивчити грим самостійно і паралельно шукала школи подешевше, але мрія вчитися в Cinema Makeup School не залишала мене. Я вирішила написати їм безпосередньо та дізнатися про знижку. Вони такої опції був, але існували гранти навчання. Щоб здобути їх, потрібно було виграти конкурс.

У мене виникла мета виграти цей грант! Я замовила свої перші матеріали з Америки та почала по роликах на YouTube вивчати протезний грим. Не всі розкривають секрети виробництва, тож я витратила дев'ять місяців на експерименти. У той період тільки працювала на матеріали, а весь вільний від роботи час присвячувала гриму.

У результаті створила образ для конкурсу та надіслала заявку. Я була впевнена, що здивую журі, бо взяла найскладніший матеріал і образ вигадала з нуля. Але, як виявилося, правило потрібно було читати уважніше, оскільки завдання звучало «відтворити образ або показати своє бачення на існуючий образ». Ось так я пролетіла ... Звичайно ж, засмутилася дуже сильно. Думала, що дев'ять місяців даремно витратила, що це все не моє, а скільки грошей було витрачено, і ніякого результату! Тоді я опустила руки.

Що було далі? Як все ж таки вдалося здобути перемогу?

Через півтора тижні я взяла себе в руки і вирішила: спробую ще раз, але цього разу не так вбиватимуся, якщо в мене не вийде. І наступного року я за 10 днів до кінця подачі заявки створила своє бачення образу Білого Ходока з «Ігри Престолів» і потрапила до 20 кращих гримерів, яких відібрали члени журі з усього світу.

Далі пішов місяць онлайн-голосування. Загалом мене підтримало близько 44 тисяч людей! Так я потрапила до п'ятірки найкращих, з якої судді одноголосно (вперше за всю історію конкурсу) вибрали мене переможцем! Я тоді не могла повірити своєму щастю! Змогла це усвідомити у момент, коли вже сиділа в аудиторії цієї школи та слухала лекцію. Так я втратила статус самоучки у 2017 році.

Розкажіть, чим найбільше запам'яталося навчання у голлівудській школі Cinema Makeup School?

Система навчання американців дуже відрізняється від нашої. Вони виховують вільних від комплексів художників. Вони знайдуть тисячі причин тебе похвалити і ніколи не скажуть, що ти погано впорався. Так, дадуть поради, як зробити краще, але особисто я зі своєю самокритичністю просила, щоби зі мною були максимально відвертими і говорили, що я роблю не так. Але мене все одно захвалювали, і не лише педагоги, а й мої однокурсники – такий їхній менталітет. (Усміхається.)

Це спочатку найбільше дивувало, іноді навіть напружувало, а потім, навпаки, почало надихати! Нам варто повчитися в американців не боятися виявляти свої емоції та говорити один одному компліменти. У нас частіше зустрічаєш конкуренцію та заздрість, ніж схвальне «ти так круто зробив цю роботу!».

Над якими проектами ви зараз працюєте? Грим для кіно, кліпів чи власного задоволення та розвитку?

Після мого навчання після повернення в Україну я продовжую активно працювати. Але тепер люди думають, що я перестала займатися beauty-макіяжами і частіше звуть на складні завдання. Замовники дуже дивуються, коли я говорю, що все ще роблю makeup. (Посміхається.) Часом працюю над образами, які потрібно створювати більше місяця в майстерні, а мені іноді дуже хочеться змінити кров, силікони і латекси на хайлайтери, стрілки і помади. (Сміється.)

На даному етапі життя, хоч я закінчила найкращу американську школу гриму, все одно в душі залишаюся самоукою. Ми живемо у час, коли все розвивається і наука не стоїть на місці, активно з'являються нові матеріали та технології. Тому весь свій вільний час я витрачаю на експерименти та створення нових образів.

Ви закінчили школу чотири роки тому. Якими досягненнями за цей час пишаєтеся найбільше?

Після приїзду зі США я отримала замовлення створення Чужого (Ксеноморфа). Це моя гордість – ростовий грим 2,5 метра з головою, подовженими пальцями, хвостом та вигнутими суглобами в ногах. Це не точна копія Чужого, щоб не порушувати авторських прав, але виникає асоціація, що це той самий образ.

Я його дуже люблю, тому що він став для мене перепусткою до студії ADI, де я змогла познайомитися з гримерами Алексом Гіллісом та Томом Вудруфом, які працювали над оригінальним Чужим в Америці! Я була на студії і бачила, як вони виробляють образи, ставила питання щодо створення Чужого і навіть була запрошена на захід, присвячений 30-річчю їхньої студії, де були виставлені найкращі роботи та нагороди. Дивно, що один образ може спричинити знайомство з оскароносними гримерами, які є твоїми кумирами!

Які цілі ставите перед собою на найближчий чи не дуже найближчий час?

У майбутньому хочу створити школу, в якій змогла б проводити навчання за складним гримом, а поки що я вирішила почати викладати індивідуально. Цього року практикуватиму такий тип навчання, а далі подивимося!

Як вважаєте, наскільки розвинута сфера гриму в Україні і чого їй не вистачає зараз?

На даний момент в Україні індустрія гриму розвивається, і це не може не тішити! Зараз замовники дедалі сміливіші, і роботи з протезного гриму стає більше! Це не тільки створення монстрів та каліцтв, це ще й зміна рис обличчя – зовнішність однієї людини можна зробити абсолютно іншою за допомогою спеціальних накладок.

Нарешті, в Україні з'явилися матеріали завдяки Strukova FX, де можна знайти практично все необхідне. Раніше мені доводилося все замовляти зі США, а тепер я розумію, якщо мої посилки не встигнуть дійти, я маю підстраховку. І це теж показник, що рівень створення складнішого гриму пішов нагору.

На даний момент нам не вистачає бюджетів, щоб реалізувати всі задуми режисерів, клієнтів, продюсерів тощо. Не всі розуміють, скільки коштує грим, скільки часу виробляються образи, скільки коштують матеріали – починається урізання бюджету, а від цього страждає і якість.

Що ви хотіли б побажати/порадити візажистам та гримерам, які беруть участь у Pro Beauty Battle?

Не бійтеся бути креативними, завжди прагнете вигадати те, що до вас ще ніхто не робив! Будьте першопрохідцями! Тоді ви зможете здивувати не лише журі, а й себе! Коли ти сам не очікуєш, що вийде в результаті і робиш таке, чого навіть сам від себе не чекав, то отримуєш подвійне задоволення! Так що дерзайте! У вас все вийде!

Читайте також