Якість шкіри: догляд у період інсоляції, зволоження

На які інгредієнти в косметиці звернути увагу

Logo

Професійна діяльність косметолога, для якого важливі результати його праці, не обмежується лише кабінетом. Всі чудово знають, що утримання та закріплення результату роботи залежить у тому числі й від самого клієнта.

 

Косметологу важливо зорієнтувати клієнта, на які інгредієнти в косметиці необхідно звернути увагу, а який перелік професійних доглядів має бути запланований на літо. Що ж ми можемо рекомендувати нашим клієнтам у літній час і чому зобов'язані їх навчити?

Ключовий фактор, що впливає в цю пору року, – це ультрафіолетове випромінювання. Посилюється активність сальних та потових залоз. Пори жирної шкіри закупорюються, з'являються запальні елементи. У людей з жирним типом шкіри виникає відчуття зайвої сальності й липкості, яке провокує бажання частіше вмитися та чимось очистити шкіру. Суха і нормальна шкіра починає страждати від зневоднення і лущитися.

Сонячна активність сприяє утворенню вільних радикалів, які, як добре відомо, руйнують волокна колагену й еластину шкіри, що, своєю чергою, провокує передчасне старіння, фотостаріння й еластоз. Активізується процес меланогенезу, що призводить до того, що ластовиння і пігментації стають більш контрастованими, на шкірі можуть з'явитися нові пігментації. Тому шкірі в такий чудовий літній період необхідно допомагати домашнім і професійним доглядом.

Зверніть увагу клієнтів, що всі засоби для чищення та догляду влітку повинні бути м'якими, не агресивними, не містити спиртів, олій, мати легкі текстури. Креми краще замінити сироватками та флюїдами, обов'язково запастися спреєм з термальною водою, який дозволить зволожити та тонізувати шкіру протягом дня. У міському режимі та на пляжі обов'язково необхідно використовувати кошти з SPF не менше ніж 15.

Літній догляд для жирної шкіри

Для жирного типу шкіри сприятливим буде очищення кілька разів на день гелевими засобами за типом шкіри. Ми можемо рекомендувати брати очищувальний засіб із собою на роботу і, за можливості, вмиватися ним кілька разів за робочий день. Багато клієнтів вже на цьому етапі відчувають полегшення та менший дискомфорт від зайвої жирності. Якщо можливо, крем після очищення краще не наносити. У сонячний день можна використовувати легкий флюїд із SPF для жирного типу шкіри, а ідеальний варіант – це нанесення пудри із SPF-фактором. У жодному разі не застосовуємо для протирання обличчя спиртові розчини та лосьйони, вони змушують пори закриватися. Для зволоження шкіри після вмивання можна наносити спрей з гіалуроновою та янтарною кислотами, деякі професійні бренди косметики пропонують такий продукт. Локально на пустули ефективні на ніч пасти із цинком.

Один раз на тиждень необхідно робити очищувальні маски, з глиною, водоростями або альгінатом для видалення з пор надлишку себуму. Найчастіше в косметологічних масках використовуються екстракти ламінарії, спіруліни та водорості алге. Ці екстракти сприяють очищенню шкіри від шлаків і токсинів і працюють як антиоксиданти. Альгінатна сіль, яку отримують із бурих водоростей, наповнює шкіру мінералами. Альгінат сприяє глибокому проникненню в пори компонентів, які ми хочемо туди впровадити. Тому в літній період для зменшення жирності шкіри та звуження пор можна використовувати альгінатні маски саме з антиакне ефектом, які у своєму складі містять екстракти чайного дерева, ромашки, бруньок ясена, шавлії та інші рослинні протизапальні й антисептичні флаваноїди. Або, за відсутності альгінатної маски з антиакне ефектом, під стандартну базову альгінатну маску можна нанести себорегулюючий концентрат для жирного типу шкіри. У цьому випадку добре працюють концентрати з невеликим відсотком азелаїнової чи лимонної кислоти.

Коалін – це природний мінерал, у складі якого безліч мікроелементів, що позитивно впливають на шкіру. Насамперед, це кремній, який стимулює вироблення колагену, прискорює процеси обміну речовин та регенерації. Марганець абсорбує зайвий шкірний жир та сприяє себорегуляції. Третій активний компонент коаліну – це алюміній, який має в'яжучі властивості. Маска з коаліном допомагає відновити жирній шкірі баланс та коригує роботу сальних залоз, очищує пори. Завдяки більш помірному виробленню шкірного сала пори не закупорюються, і мінімізується можливість виникнення запальних елементів. Щотижневе використання цих масок незмінно призведе до покращення стану шкірного покриву. Крім цього, регулярне застосування косметики з коаліном освітлює постакне пігментації та робить їх менш помітними.

Проведення ультразвукового чищення раз на місяць також дозволить уникнути проблем зі шкірою, прибираючи надлишки шкірного жиру та рогового шару. Не можна підставляти сонцю обличчя з активними пустулами, сподіваючись, що сонце «зцілить» те, що має лікувати дерматолог. Інсоляція лише посилить виділення себуму й активність сальних залоз, що призведе до виникнення нових елементів вугрового висипу.

Протокол проведення щотижневої процедури у косметолога в літній період, пропонований власникам жирного типу шкіри.

Крок 1. Демакіяж.

Крок 2. Очищення гелевими засобами з АНА-кислотами. На цьому етапі активно працюємо масажними рухами для ефективнішого розчинення шкірного жиру.

Крок 3. Варіанти, які можна щотижня чергувати.

Варіант 1. Нанесення маски з камфорою під оклюзію на 15 хвилин та подальше проведення ультразвукового чищення.
Варіант 2. Проведення процедури всесезонного поверхневого пілінгу неагресивного рН з міксом кислот: молочної, мигдальної та азелаїнової (до 10-15%).

Крок 4. Після змивання засобів з попереднього етапу – нанесення альгінатної маски з екстрактом чайного дерева для жирного типу шкіри на 20 хвилин.

Крок 5. Після зняття маски – нанесення тоніка з АНА-кислотами. Зволоження спреєм з гіалуроновою кислотою.

Крок 6. У сонячний день – нанесення засобу з SPF 30 або 50. Засіб має бути з маркуванням «Для жирного типу шкіри».

У літній період можна порекомендувати клієнту пройти курс ін'єкційної терапії зі спеціалізованим мезопрепаратом для зменшення жирності шкіри. А також, оскільки період серединних пілінгів повернеться нескоро, можна продовжити боротьбу з плямами на ін'єкційних освітлювальних препаратах локально по місцях плям.

Літній догляд для сухої та нормальної шкіри

Для сухого та нормального типу шкіри важливе зволоження, зволоження та ще раз зволоження. У складі засобів мають бути гіалуронова кислота, сечовина, активатори аквапоринів, екстракт алое, амінокислоти.

Гіалуронова кислота забезпечує шкіру вологою, підвищує тонус і пружність шкіри.

Сечовина в першу чергу є одним із добрих зволожувальних компонентів. Вона стоїть нарівні з молочною кислотою й амінокислотами. Міцна хватка за молекули води – це не єдина перевага сечовини. Вона має невеликий розмір молекули, тому є чудовим провідником різноманітних корисних інгредієнтів. Сечовина значно покращує склад усіх засобів для догляду за шкірою. Без цієї речовини неможлива регенерація клітин та утримання оптимального рН-балансу. До того ж вона збільшує термін зберігання крему, будучи натуральним консервантом. Але при цьому сечовина здатна загострити запалення, спровокувати появу нових висипів при схильності до акне. Тому використовуємо засоби з нею для зволоження сухої, атопічної та нормальної шкіри. Ідеальним варіантом буде поєднання засобів. Наприклад, якщо у клієнта шкіра суха та легке зневоднене лущення, можна скористатися тоніком або сироваткою з гіалуроновою кислотою, а зверху нанести крем із сечовиною 1-5%.

Екстракт алое, алантоїн – це необхідні елементи у догляді за сухою шкірою з порушенням цілісності шкірних покривів. Майже 60% кремів містять екстракт алое. Алое стимулює вироблення колагену та гіалуронової кислоти, регенераційні процеси та бореться із запаленнями. Завдяки вмісту крему алое процес регенерації шкіри прискорюється на 80%. Також алое є чудовим антиоксидантом.

Алантоїн допомагає у формуванні здорової тканини, має протизапальну та пом'якшувальну дію на роговий шар, посилює ексфоліацію.

Більшість косметичних засобів покращують зволоженість шкіри, обмежуючи випаровування води з її поверхні. Але у шкіри є власна система зволоження та проведення вологи – це білки-аквапорини. Стимуляція аквапоринів дозволяє забезпечити надходження 3 мільярдів молекул води на секунду. Це, своєю чергою, стимулює синтез церамідів, відповідальних за відновлення гідроліпідної мантії на поверхні шкіри. Глікогліцерол у складі засобів збільшує функціональну здатність натуральних аквапоринів, таким чином покращуючи власну систему транспортування вологи у шкірі.

У літніх зволожувальних засобах потрібно віддавати перевагу наявності не тільки зволожувальних компонентів, а й антиоксидантів. Вітаміни А і С, селен, коензим Q10, екстракти трав є чудовими антиоксидантами, що борються з вільними радикалами.

Протокол проведення щотижневої процедури у косметолога в літній період, пропонований власникам сухого та нормального типу шкіри.

Крок 1. Демакіяж.

Крок 2. Очищення засобом з екстрактом алое.

Крок 3. Відлущування надлишку рогового шару за допомогою легкої скатки – ексфоліанту з АНА-кислотами чи ферментами.

Крок 4. Нанесення тоніка, наприклад, з гідролізатом колагену та пептидами для відновлення рН.

Крок 5. Нанесення глибоко зволожувальної сироватки з гіалуроновою кослотою. Використання її за допомогою апарату електропорації або фонофорезу. Дуже ефективно наносити сироватку для шкіри навколо очей за допомогою дермапену (процедура мікронідлінгу) із глибиною викиду голки 0,25 мм або нанонасадкою.

Крок 6. Повторна обробка шкіри сироваткою та нанесення поверх неї альгінатної маски зі зволожувальним ефектом.

Крок 7. Після зняття маски – тонізація та зволожувальний крем для закриття процедури. За потребою вибираємо крем із SPF.

Догляд для шкіри з куперозом, розацеа

Для шкіри з проявами розацеа пропонуємо в літній період застосовувати для догляду космецевтичні засоби з рожевим маркуванням і маркуванням AR. У цій лінійці необхідно вибрати ніжний засіб для вмивання. Для зволоження шкіри рекомендується використання термальної води, яку важливо підібрати із мінімальною кількістю концентрації солей. У разі виникнення негативної реакції при контакті з водою під час вмивання рекомендовано спеціальну космецевтичну міцелярну воду. На ніч можна довго наносити Метрогіл гель на все обличчя тонким шаром. В разі загострення проявів розацеа, можливо, потрібно буде пройти курс кріомасажів для полегшення стану шкіри у спеку. Звичайно ж, представникам з проявами куперозу та розацеа необхідно уникати прямої дії сонячних променів, гарячих та міцних напоїв і різних теплових процедур. Для захисту від сонця необхідно використовувати засоби SPF для чутливого типу шкіри.

Протокол проведення процедури у косметолога в літній період, пропонований власникам чутливої шкіри та шкіри з куперозом.

Крок 1. Демакіяж.

Крок 2. Очищення делікатним очищувальним засобом.

Крок 3. Нанесення порошкового ензимного пілінгу на 15 хвилин. Він чудово вирівнює колір шкіри та прибирає еритему. Знімає відчуття подразнення та печіння на чутливій шкірі.

Крок 4. Після змивання пілінгу водою – тонізація засобом для чутливого типу шкіри.

Крок 5. Нанесення сироватки з D-пантенолом та компонентами для зміцнення судин, пептидами.

Варіант 1. Нанесення поверх сироватки альгінатної маски з ментолом для кріоефекту. Експозиція – 20 хвилин.

Варіант 2. Наступний крок можна замінити нанесенням маски з живим колагеном із насіння морських водоростей. Але в момент приготування маски насіння потрібно замішувати не теплою водою, а водою кімнатної температури. Експозиція – 20 хвилин.

Крок 6. Після зняття альгінатної маски тонізуємо шкіру та наносимо зволожувальний засіб для чутливого типу шкіри. Якщо ми знімали маску з колагеном, то тонізація не потрібна. Після зняття маски впроваджуємо легкими масажними рухами залишки екстракту водоростей і через 3-5 хвилин наносимо крем, що закриває.

І нехай шкіра ваших клієнтів почувається комфортно.


Вперше опубліковано: Косметолог №2, 2021

 
 
 

Читайте також