Що таке біохакінг і як ми можемо використовувати його в догляді за шкірою?

Про один зі способів покращення якості життя

Logo

Нове розуміння молекулярних механізмів оновлення, регенерації та самозахисту шкіри допомагає краще визначити роль вікових дефіцитів, зміни експресії генів шкіри, а також роль пептидного сигналінгу чи мікробіому.

Біохакінг базується на ідеї продовження людського життя шляхом поліпшення функціональності організму. Перші прихильники біохакінгу, більшість з яких живуть у Силіконовій Долині, шукали кращого розуміння процесів старіння та молекулярних  «слабкостей» тіла в надії «хакнути» їх і зробити можливим довше життя.

Під загальним терміном «біохакінг» можна знайти цілий спектр ідей. Загалом, біохакінг шукає механізми саморегуляції, які б дозволили контролювати старіння, використовуючи власний потенціал організму з невеликою допомогою ззовні.

Сон, світло, фізична активність, їжа і медитація – це п’ять основних принципів біохакінг.

Біохакінг у догляді за шкірою

Шкіра – найбільший орган у тілі, і її функціональність значною мірою базується на саморегуляції. Клітини шкіри грають за багато команд, включаючи нервову, імунну й ендокринну системи, що використовують спільну біохімічну мову, постійно реагують на зовнішні подразники та взаємодіють з усіма органами і тканинами тіла.

Нове розуміння молекулярних механізмів оновлення, регенерації та самозахисту шкіри допомагає краще визначити роль вікових дефіцитів, зміни експресії генів шкіри, а також роль пептидного сигналінгу чи мікробіому.

Як ми використовуємо принципи біохакінгу в догляді за шкірою?

Інгредієнти, ідентичні шкірі: говоримо мовою шкіри

Ці інгредієнти мімікрують під речовини, присутні в здоровій шкірі. Їхня кількість зменшується з віком. Також вони можуть змінюватися якісно, спричиняючи функціональні зміни шкіри, повʼязані з віком.

Наприклад, цераміди та сквалан є важливими частинами природного захисного бар’єру шкіри. З віком вона поступово втрачає їх, але якщо ми додамо зазначені речовини в догляд за шкірою, це допоможе втримати захисний бар’єр шкіри в незмінному стані або принаймні значно зменшить його дефіцити й уповільнить вікові зміни. Ми активно використовуємо їх у наших щоденних захисних кремах.

Компенсація дефіцитів

Шкіра може втрачати життєво важливі речовини через загальний процес старіння або зовнішні фактори. Вітаміни С,В3 або В5 (ніацин і пантенол), коензим Q-10 є необхідними для здоров’я шкіри, але їх синтез і метаболізм з віком змінюються.

Багато активних молекул, включаючи необхідні вітаміни, провітаміни, можна наносити на шкіру поверхнево завдяки новим технологіям косметичних інгредієнтів та відновлювати «молодий» рівень метаболізму, принаймні частково. Такі інгредієнти можна знайти в наших сироватках та концентратах.  

Антиоксидантний захист

Шкіра постійно бореться з вільними радикалами, що утворюються в організмі або надходять ззовні. Природне виробництво антиоксидантів з віком зменшується, що погіршує процес регенерації шкіри та контроль запалення. Використання специфічних антиоксидантів, таких як ресвератрол, пікногенол, астаксантин, убіхінон тощо, допомагає тримати запалення та окислювальний стрес під контролем, як це було в молодшому віці.

Сироватки з антиоксидантами особливо розроблені для цієї частини біохакінгу шкіри.

Мітохондріальна активність або енергетичний баланс у клітинах шкіри

Тепер можна допомогти мітохондріям працювати більш ефективно, буквально омолоджуючи клітини. Гарний приклад ефемерний екстракт вакаме з нового пробіотика Ice-Awake, який ми використовуємо в олії Vita-Long та кремі Circa-Night.

Епігенетична регуляція генів старіння шкіри

З новим розумінням експресії генів шкіри в процесі старіння ми можемо «вмикати» і «вимикати» певні гени, що залучені у процес старіння. Ресвератрол та ніацинамід мають доведену ефективність у регулюванні експресії «генів довголіття». Новітній пребіотик Aquaxyl здатний регулювати «зволожувальні» гени шкіри. Екстракт північного трюфеля зменшує експресію генів, що беруть участь у патогенезі розацеа, а тепренон (GGA) допомагає епігенетичним шляхом відновити ДНК клітин шкіри.

Ми використовуємо цей тип інгредієнтів у наших «активних» продуктах, таких як концентрати й маски.

Підхід на основі мікробіому

Догляд за шкірою може допомогти у відновленні різноманіття мікробіому, пригнічуючи патогенні бактерії та сприяючи росту корисної мікрофлори. Клітини шкіри «делегують» мікробіому багато важливих процесів – від захисту перед інфекціями або УФ-пошкодженням до синтезу необхідних захисних речовин. Мікробіом стає менш різноманітним та потужним з віком, а мікробіом-френдлі догляд за шкірою допомагає відновити його «молодість».

Хронобіологічний догляд за шкірою

Сон важливий для здоров’я шкіри, а також для здоров’я тіла в цілому. Особливо значущим є глибокий сон та REM-сон, оскільки це необхідна фаза самовідновлення всього організму. Сон стає менш ефективним з віком, і біохакінг управління сном є одним з найбільш видатних типів досліджень на сьогодні.

Ми можемо імітувати вплив здорового сну на шкіру за допомогою нових сигнальних пептидів, пребіотиків та пробіотиків, що взаємодіють з «сонними» генами й рецепторами шкіри. Використовуємо принцип циркадного регулювання в догляді в таких продуктах, як креми Цирка-Найт та Цирка-Хенд. 

Читайте також