Постпроцедурний догляд: про важливість дотримання загальних рекомендацій

Хто ви – суворий косметолог чи кваліфікований спеціаліст?

Logo

Перші питання, які виникають у голові пацієнта після виконаної процедури в умовах косметологічного кабінету, це: «Які ж рекомендації у догляді за шкірою у постпроцедурному періоді?» А коли вони чують ці рекомендації, де багато обмежень, що впливають на їхнє звичне щоденне життя, йде наступне питання: «Чому саме такі рекомендації?»

Давайте дамо відповідь на кожне питання «Чому?» до всіх пунктів наших рекомендацій (зараз розглянемо загальноприйняті постпроцедурні рекомендації).

Отже, починаємо тлумачити кожен пункт.

  • Обов’язково перед виходом на вулицю використовувати крем із високим SPF коефіцієнтом (мінімум 30) та оновлювати кожні 2-4 години. 

Чому? Оскільки всі санскрини втрачають свої захисні властивості через кілька годин після нанесення. Крім того, на шкірі відбуваються багато різних реакцій, ми пітніємо і за звичкою торкаємося обличчя руками.

  • Утриматися від відвідування солярію.

Чому? Шкіра після агресивних процедур і так втрачає свої захисні бар’єри (гідроліпідну мантію та ліпідний бар’єр), вона стає дуже вразливою, втрачаючи місцевий імунітет. А активне ультрафіолетове випромінювання погіршить стан шкіри та призведе до зневоднення, сухості й пришвидшить передчасне старіння (фотостаріння).

Також нагадую, що тривалий вплив на незахищену шкіру ультрафіолетових променів може спричинити мутації клітин і стати причиною розвитку низки захворювань, у тому числі меланоми (рак шкіри).

  • Уникати високих температур – лазня, сауна, прийом гарячої ванни.

Чому? Висока температура та вологість можуть призвести до подразнення й почервоніння шкіри, бо це додатковий підігрів, розширення судин та виділення в процесі поту, який може стати однією з причин зараження бактеріями і виникнення запального процесу. 

Крім того, такі заходи сприяють втраті великої кількості рідини, що може призвести до додаткової сухості шкіри. 

Також після проведення ін’єкційних процедур вплив високих температур протипоказаний, особливо на ділянку тіла, з якою працював косметолог. Як відомо, гаряче повітря провокує розширенню судин, що сприяє ширшому поширенню препарату у зоні введення. А отже, слабший результат.

  • Відмовитися від фізичних навантажень до повної реабілітації.

Чому? Річ у тім, що під час активності відбувається посилене потовиділення, що уповільнює процес загоєння, а шкіра в цей час найбільш чутлива й активні заняття спортом можуть спричинити висипання.

  • Не можна торкатися шкіри обличчя брудними руками, зокрема у процесі вмивання. 

Чому? Це забезпечить безпечне відновлення шкіри без потрапляння небажаних мікроорганізмів. І мінімізацію подразнення пошкодженої шкіри.

  • Використовувати після вмивання одноразові серветки замість рушників. 

Чому? Це буде сприяти уникненню механічного подразнення шкіри звичайним рушником, на якому швидше за все накопичується певна мікрофлора, з якою небажано, щоб контактувала шкіра обличчя.

  • Змінити наволочку подушки.

Чому? Багато хто пропускає цей пункт. Оскільки на ній накопичуються відмерлі клітини нашої шкіри, піт, мікроорганізми, залишки косметики, пил. Тепер уявіть, якщо шкіра буде щільно прилягати до такого «смачного коктейлю» протягом 7-8 годин, коли вона стала ще більш вразливою. І ще не забуваємо, що вночі процес вироблення себуму  стає ще активнішим.

  • Застосовувати для вмивання гелі без частинок та спирту, використовувати тільки м’які засоби догляду, наприклад, пінки, муси.

Чому? Шкірні покриви після процедури і так травмовані, не потрібно піддавати ще більшому стресу. Шкіра потребує м’якого делікатного очищення з використанням дуже м’яких ПАРів та консистенції засобу.

  • Утриматися від нанесення декоративної косметики до відновлення шкіри обличчя.

Чому? Багато спеціалістів притримуються тієї думки, що шкіра після салонних процедур тональних засобів не потребує. Треба надати шкірі можливість «подихати». На додачу закупорка нещодавно очищених пор позначиться на стані шкіри не найкраще.

  • Не чіпати руками обличчя, піддаючи механічним впливам, до повного загоєння.

Чому? Якщо після процедури залишилися висипання або утворилися нові, у жодному разі не вичавлювати їх. Інфекція обов’язково потрапить у відкриті рани, і їх стане ще більше.

  • Не вмиватися протягом 10 годин після процедури.

Чому? Оскільки під час процедури було проведено професійне очищення та нанесення активних компонентів, що сприяють нормалізації стану шкіри.

  • Відмовитись від масажу обличчя.

Якщо у пацієнта була процедура, пов’язана з інвазією, або ж процедура, спрямована на активне лущення (чистка обличчя, фракційна мезотерапія, пілінг, карбокситерапія), то масаж обличчя проводиться до або ж відкладається на потім після відновлювального періоду.

Чому? В цьому випадку масаж завдаватиме механічне подразнення та ще й із застосуванням тиску, тому зайвий стрес клітинам не варто влаштовувати, дайте час на загоєння.

  • Не вживати алкоголь, навіть слабкий. 

Чому? Спирт розширює судини, підвищує затримку води в тканинах, що в подальшому посилить набряклість. Алкоголь навіть у невеликих дозах сприяє припливу крові до капілярів на поверхні шкіри, що посилює запалення. Спиртні напої можуть взаємодіяти із залишками хімічних елементів після пілінгу, є ризик хімічних опіків та алергічних реакцій. Також зазначу, що алкоголь зменшує ефективність проведеної процедури або нейтралізує його ефективність. Деякі компоненти у складі пілінгу руйнуються під впливом алкоголю, у результаті ефект буде нульовим. 

Алкоголь та ін’єкції:

  • якщо поєднати ботулотоксин та алкоголь, ми отримуємо «ударну дозу» на організм, який може призвести до небажаних наслідків, починаючи від нейтралізацією дії ботулотоксину й  закінчуючи розвитком алергічної реакції;
  • мезококтейлі, що використовуються під час процедур, складаються із багатьох активів, які самі по собі можуть бути алергічними компонентами, а при взаємодії з алкоголем шанс отримання небажаних наслідків підвищується;
  • є ризик отримання синців чи гематом після інʼєкцій, а вживання спиртних напоїв збільшує цей ризик у декілька разів.

Також як лікар хочу нагадати, що надмірне вживання алкоголю – це велике навантаження на органи. А в деяких випадках зловживання спиртним після пілінгу призводить до перевантаження печінки із симптомами у вигляді нудоти, блювання та больового синдрому.

Мета спеціаліста –  донести до пацієнта доцільність своїх призначень, а не тому, що «так написано в посібнику», або ж «так правильно» і навіть не тому, що спеціаліст хоче здаватися настільки серйозним і суворим. Просто  виконання всіх постпроцедурних рекомендацій ставить нас на сходинку вище до досягнення очікуваного результату.

Читайте також