Відновлення якості шкіри: комбінування методів та інгредієнтів
Алгоритм терапії
Якщо спитати фахівців нашої галузі: «На що ви звертаєте увагу під час першої зустрічі?», більшість з нас, на мій погляд, відповість: «На якість шкіри обличчя,а вже потім — на пропорції і симетрію, відповідність стану шкіри до віку, зморшки,заломи, новоутворення».
Що привертає нашу увагу, коли ми лише візуально діагностуємо якість шкіри обличчя? Це однорідність кольору та наявність дисхромій, судин, висипу, лущення, рубців,в тому числі постане, розширення пор, жирний блиск або виражену сухість на різних ділянках шкіри, зморшки статичні та динамічні, набряки та надлишки ПЖТ.
За кілька хвилин спеціаліст може поставити попередній діагноз. Але ми повинні іти далі і зібрати анамнез, почути запитання і бажання наших пацієнтів, а вже потім призначати додаткові аналізи, консультації з суміжними спеціалістами і планувати тактику рішення тих чи інших питань.
У сучасному світі вже є багато помічників для наших очей: прилади для вимірювання вологості шкіри, уточнення параметрів шкіри, якими ми можемо користуватися під час звернення до нас клієнта. Прилади можуть конкретизувати, зафіксувати, зберегти дані для подальшого аналізу та порівняння після курсу лікування. Спираючись на стан шкіри, згідно з протоколом тієї чи іншої компанії, можуть рекомендувати перелік продуктів для використання.
У наш дуже стрімкий час ми і наші клієнти бажаємо змінити все швидко, «тут і зараз», трохи забуваючи, що це неможливо, і наше тіло живе за законами природи: біоритми, гормональний стан, якість їжі, екологічне оточення, місце роботи — все має значення.
Абетка та алгоритм мого першого прийому такі:
- вік та гормональний статус, супутні хвороби;
- харчова поведінка та питний режим;
- фізична культура в житті людини;
- алгоритм догляду за шкірою, косметика, яку використовує пацієнт;
- особливості праці або навчання (наприклад, використання захисних масок є частою причиною виникнення висипок).
Тільки після консультації з пацієнтом ми домовляємось про план вдосконалення його зовнішності, в тому числі якості шкіри обличчя. Іноді пацієнт має багато чого змінити в житті, щоб отримати довготривалий та бажаний результат.
Клінічний випадок
Пацієнтка 28 років. Скарги на темні плями, рубці та періодичні запалення, висипи після довготривалого носіння захисної маски.
На момент огляду: багато атрофічних рубців діаметром 0,2-0,5 мм на щоках і на скронях. У ділянці нижньої щелепи — поодинокі папульозні елементи. Гормональний стан без особливостей. Хронічних хвороб не має. У домашньому догляді використовує протизапальні та заспокійливі креми та маски.
Для лікування висипу та рубців після гігієнічної чистки обличчя призначили курс процедур на апараті Tixel з чергуванням ін'єкцій препаратів з полінуклеотидами. Маніпула апарату має платформу з пірамідами,вкритими тефлоном, які розігріваються до 400 оС — це дає можливість припинення процесу запалення (свіжий висип швидко зникає, не залишає слідів). Хвороботворні бактерії та гриби гинуть, більшість пропіонбактерій,у тому числі акне, не виживають за температури 60-65 оC. Голки маніпули занурюються в шкіру до 900 нм на 18 мсек,тим самим створюючи умови для руйнування фіброзного колагену та подальшого синтезу молодого.
Після процедури на апараті в абляційному режимі ми спостерігаємо «білі канали» — це місця травмування шкіри, які будуть відкриті майже 6 годин, тому, частіше за все, після апаратної процедури ми використовуємо стерильний розчин амінокислот, полінуклеотидів, гіалуронової кислоти. Потім застосовується поверхнева заспокійлива маска або крем з загоювальними властивостями. Домашній догляд кілька днів не допускає використання агресивних засобів.
За 2 тижні після апаратної процедури було проведено біорепарацію шкіри препаратом з вмістом гіалуронової кислоти та полінуклеотидів. Процедура проводилась з експозицією на найбільших та найглибших рубцях та подальшого введення препарату.
Чому саме обрано ПДРН? Ми всі знаємо, що структури ДНК лососевих риб та ДНК лейкоцитів людини дуже схожі. Основа дії препаратів з ПДРН — вплив на ендогенні колагеностимулюючі фактори, продукцію та диференціацію клітин-попередників гемопоетичного ряду та імуномодулююча дія,особливо прискорення процесів регенерації та репарації тканин. ПДРН підвищує здатність макрофагів до фагоцитозу ушкоджених частин та структур клітин та мікробів; нуклеїнові кислоти також впливають на Т і В-ланки імунної системи.
Загалом це комплексна дія на нейроімунорегулюючу систему організму, що, в свою чергу, підвищує антиоксидантний потенціал та виведення вільних радикалів. Основне стимулювання відбувається через аденозинові рецептори А2а, А2в, А1. Завдяки цьому знижується вироблення медіаторів запалення. Зменшується дія прозапальних IL-12, фактора росту пухлин TNF-a. Активується вироблення ІL-10 — потужного протизапального цитокіну. Таким чином регулюються та прискорюються процеси ангіогенезу, регенерації та репарації ушкоджених тканин.
Було проведено 3 таких сесії з проміжком у місяць між апаратними сеансами. У домашньому догляді залишили гель для вмивання з АНА-кислотами, додали молочко для вмивання після агресивних процедур; сироватки із вмістом колагену, еластину для прискорення процесів регенерації поверхневих шарів шкіри, підвищення рівня вологості, звуження пор. Призначили крем з ретинолом за схемою. Обов'язково — SPF-захист. Протягом курсу клієнтка додатково вживала вітамін С 500 мг на добу, амінокислотний комплекс, що вміщує L-lisin, L-prolin, glicin.
Клінічний результат: досягнуто поліпшення стану шкіри — більш однорідний та «живий» колір, зменшення застійних плям, глибина рубців і їх кількість стала меншою, запалення виникають значно рідше. Шкіра свіжа та підтягнута.
Читайте також
- Модифікований протокол біомодуляції шкіри: практичні аспекти застосування
- Гібридні стабільні екзосоми: нова ера можливостей для ефективного відновлення шкіри
- Перезапуск гомеостазу шкіри: стратегія відновлення
- Початок новітньої ери правильного колагеноутворення: презентація всесвітньо відомого препарату
- Візуальна оцінка шкіри: арсенал спеціаліста ЕМ
- Шкіра та навколишнє середовище: про позитивний і негативний вплив
- Якість шкіри як основний тренд 2024: нові підходи й методики
- «Ідеальна пропорція: наука, медицина, краса»: прекурс в рамках конгреса «Ряздвяний ЛЕВ»
- DERMA-2023: де і як знайти відеозапис всіх сесій?