Тривалість реабілітаційного періоду як основний критерій вибору процедури

Симультанний підхід у практиці: досвід експерта

Logo

Зростання кількості й різновидів нехірургічних, тобто малотравматичних процедур, сприяє збільшенню кількості естетичних процедур, розширюючи портфель практики лікаря естетичної медицини.

За статистикою, наведеною 2022 року Американською асоціацією пластичних та естетичних хірургів, загальна кількість естетичних процедур зросла на 14%. При цьому зазначається позитивна динаміка саме в бік неінвазивних маніпуляцій, на відміну від хірургічних.

З’явилися нові запити пацієнтів, які ми маємо враховувати при складанні плану корекції пацієнта. І основний з них – це запит на швидку реабілітацію.

Років 10- 20 тому до наших послуг зверталися переважно домогосподарки, які могли собі дозволити після проведених процедур знаходитись вдома, допоки не зникнуть сліди від хірургічних втручань. Зараз до послуг естетичної медицини звертаються соціально активні люди, які не можуть вийти з ритму своєї професійної діяльності. Вони потребують максимальних результатів у найкоротші терміни, не мають можливості відвідувати курсові процедури та віддають перевагу одноразовим. Їм потрібен стійкий і тривалий результат.

Збільшення пенсійного віку та подовження соціально активного життя запроваджує тренд на молодість. Люди продовжують працювати і мають транслювати здоров’я, активність і впевненість. Вік не може впливати на кар’єрне зростання і можливість отримати посаду або працевлаштування. Водночас молодь набагато краще сприймає себе та свою зовнішність, не акцентуючи увагу на естетичних недоліках і віддаючи перевагу більш непомітним корекціям з акцентом на якість шкіри.

Не можна не згадати про наших, скажімо так, локальних українських пацієнтів, які, на жаль, щодня стикаються зі стресом та його проявами на зовнішності й на шкірі, що прискорюють процеси старіння та активують всі хронічні запалення. Саме у таких пацієнтів, особливо у тих, хто тимчасово вимушений перебувати за кордоном і має можливість тільки іноді приїхати додому на нетривалий час, з’явився запит на симультанні процедури. Мультизапит таких пацієнтів: зробити все одразу за одну сесію швидко і, головне, безпечно.

Якщо зробити висновки, то бачимо, що майже всі запити спрямовані на скорочення терміну реабілітаційного періоду.

Так від чого ж залежить тривалість реабілітації після процедур? Переважно від сили та ступеню пошкодження шкіри. Навіщо ж її тоді взагалі пошкоджувати? 

В комфортабельному обмані затишку наше тіло позбавлене таких стимулюючих природних подразників, як вітер, дощ, вологість, перепади температур тощо. При цьому подібні фактори є необхідним компонентом нашого здоров’я.

Сьогодні людина потребує зовнішнього впливу для пробудження резервних властивостей організму. З розвитком науки і техніки поступово в лікарську практику стали проникати так звані преформовані фізичні фактори, що являють собою різні види енергії й одержуються за допомогою численних апаратів, імітуючи вплив природних факторів на людину, а також медикаментозна стимуляція на кшталт мезотерапії, біоревіталізації або біорепарації. Але дуже важливо, якої інтенсивності буде цей вплив! Низькі дози спричиняють стимуляцію, високі – пригнічення, аж до деструкції.

«Принцип гормезису: щоб тебе почули – говори тихо!»

Потрібно зауважити, що наш організм працює за цифровою логікою, як комп’ютер. Обчислювальні елементи можуть бути лише в двох стадіях – «0» або «1». З таких включень та виключень складається репертуар фізіологічних реакцій, які можна звести до реакції росту або розпаду. І що є дуже важливим, так це постійний баланс між «+» та «-».

Процедури в естетичній медицині, які можна віднести до «-» процедур:

  • СО2-шліфування;
  • пілінги;
  • дермабразія;
  • RF-процедури;
  • HIFU-технології.

До «+» процедур належать:

  • мезотерапія;
  • біоревіталізація;
  • біорепарація.

При симультанному підході важливо правильне поєднання «+» та «-». Неможливо завжди тільки стимулювати або тільки руйнувати.

Наведу декілька прикладів симультанного підходу з власної практики. Одне з моїх найулюбленіших поєднань – це використання ін’єкційного препарату для покращення якості шкіри на основі стабілізованої гіалуронової кислоти з подальшим нанесенням пілінгу на основі кератинази. За такої комбінації маємо подвійний вплив:

  • стимуляцію синтезу глікозаміногліканів, аквапарину 3 та колагену першого типу (через те, що філер перебуває в дермі близько 9 місяців, то і стимуляція відбувається дозовано, постійно та довготривало, на відміну від звичайних біоревіталізантів, які спроможні стимулювати синтез власної гіалуронової кислоти тільки два тижні);
  • прискорення фізіологічного відновлення епідермісу внаслідок делікатного впливу кератинази. Важливою перевагою є відсутність необхідності нейтралізації або змивання пілінгу.


Фото 1 А-В. Пролонгована біоревіталізація у поєднанні з ферментним оновленням епідермісу. До та через 2 тижні після процедури.

Ще одна дуже працююча комбінація:

  • гібридний препарат на основі гіалуронової кислоти та гідроксіапатиту кальцію для латерального ліфтингу обличчя (його використання забезпечує миттєвий та пролонгований ефект); 
  • філери на основі поперечно зшитої гіалуронової кислоти для відновлення втрачених об’ємів; 
  • пролонгований біоревіталізант у медіальній частині обличчя;
  • ботулінотерапія верхньої третини обличчя;
  • ферментативний пілінг.


Фото 2 А-В. Використання гібридного препарату (НА+СаНа) та пролонгованого біоревіталізатора. До та через 1 місяць після процедури

Симультанний підхід може бути використаний і під час роботи з тілом:

  • HIFU;
  • рекомбінантні ферменти.

Фото 3 А-В. Пацієнт до та через 1 місяць після процедури

Враховуючи потребу пацієнтів у прискоренні реабілітації, а також поєднанні процедур для швидкого отримання бажаного результату, симультанний підхід до терапії буде все більше набирати обертів. Наша задача як спеціалістів задовольнити цей запит, залишаючись у безпечних межах поєднання.

Стаття є апробацією доповіді, що була представлена на конгресі Derma-2024

 

Читайте також