Некислотна альтернатива: пілінги для чутливої ​​шкіри

Натуральні пілінги та лазерне шліфування

Logo

Арсенал косметолога сьогодні дуже широкий і щороку тільки збільшуватиметься. Але не можна забувати про те, що кожна методика пілінгу підбирається індивідуально за станом шкіри й організму загалом. Продовжуємо говорити про пілінг для чутливої ​​шкіри.

До групи механічних пілінгів можна віднести і натуральні пілінги (кораловий пілінг, фітопілінг, пілінги на основі бодяги тощо). Ці препарати є чудовою альтернативою хімічним пілінгам, тому що дія перебігає без коагуляції білка.

Так, в основі коралового пілінгу лежать трави з Бразилії, корали Червоного моря та сіль Мертвого моря. У зв’язку з особливою обробкою рослин, що входять до складу (глибоке заморожування з подальшим швидким висушуванням), посилюються їх біостимулюючі властивості. Таким чином, трави надають біостимулюючий та регенеруючий ефекти, подрібнені корали діють як мікродермабразив, солі дегідрують клітини рогового шару шкіри, провокуючи їх загальне відторгнення. Крім того, інгредієнти, що входять до пілінгу, мають антисептичну дію.

Мікрочастинки подрібнених коралів, які впроваджуються у верхній шар епідермісу, спричиняють місцеве подразнення шкірних покривів, розширення підшкірних капілярів та глибше залягаючих кровоносних судин. Це сприяє активізації поверхневого кровопостачання, забезпечує чудове розсмоктування на уражених місцях.

При застосуванні натуральних пілінгів на основі морських губок та коралів відбувається локальне звільнення біологічно активних речовин: кінінів, гістаміну, простагландинів (медіаторів запалення), які сприяють загоєнню пошкоджених тканин, розсмоктуванню рубців та ущільнень, а також відновлюється місцевий імунітет.

Зазвичай нанесення пілінгу на шкіру супроводжується слабким тепловим ефектом і тимчасовим місцевим почервонінням шкіри. Це і є відповіддю шкіри на стимуляцію (calor, dolor, rubor).

Показаннями для таких пілінгів є:

  • акне всіх ступенів тяжкості та будь-якої локалізації;
  • постакне;
  • гіперпігментації будь-якої етіології;
  • фото- та біологічне старіння шкіри;
  • купероз та інші судинні ушкодження;
  • стрії, рубці, складки, зокрема після вагітності тощо.

Досягнення останніх років

Останніми роками все більш популярною методикою оновлення шкіри стає лазерне шліфування. Для цього використовують СО2-і Er:YAG-лазери. В основі лазерного шліфування лежить феномен фотоабляції – майже миттєвого випаровування (вапоризації) тканини за високої температури. Щоб абляція відбулася, необхідно швидко розігріти тканину до кількох сотень градусів.

Запустити процеси регенерації шкіри, які можна порівняти з дією пілінгу, можна також за допомогою механічної стимуляції шкіри мезоролером. Мезоролер є валиком із закріпленими на ньому 192 мікроголками з медичної сталі з додаваннями різних дорогоцінних металів: золота, платини, титану. Сьогодні існує кілька модифікацій мезоролерів з різною довжиною мікроголок: для домашнього використання з довжиною голок 0,2-0,5 мм і для професійних процедур від 1 до 3 мм. Для кожного клієнта модель підбирається індивідуально, залежно від складності проблеми, що усувається.

Мезоролер впливає на шкіру за допомогою двох факторів:

  • індукція (вироблення) колагену й еластину – найтонші мікроголки короткочасно проколюють шкіру, запускають запальну реакцію, після чого шкіра відновлюється у новій, покращеній якості;
  • посилення всмоктування – мікроканали, що утворилися, сприяють кращому проникненню терапевтичних сироваток і коктейлів крізь епідермальний бар’єр у глибокі шари шкіри.

Сама процедура називається мікроголконаколювання, або терапія індукції колагену. Протипоказаннями щодо її проведення є будь-які порушення цілісності шкіри.

Замість висновку

Отже, арсенал косметолога сьогодні дуже широкий і щороку тільки збільшуватиметься. Кожна методика пілінгу підбирається індивідуально за станом шкіри й організму загалом. Тільки професіонал може діагностувати цей стан шкіри та підібрати ту чи іншу методику пілінгу для розв’язання певних естетичних проблем.

 

Читайте також