Кислоти й дермальні редуктанти як інструменти корекції інволюційних змін

Поговоримо про пілінги

Logo

Поговоримо про пілінги і розберемо, чи взагалі є сьогодні потреба у використанні саме хімічних пілінгів та інших компонентів, які входять в сучасні формули продуктів. Стаття виходить в рамках проєкту «Стресооборона. Український рецепт»

Пропонована стаття э адаптацією доповіді, виголошеної 7 жовтня 2022 року на онлайн-конференції «Естетична медицина та війна», організованій ГК Еstet. Конференція відбулася в рамках проєкту «Стресооборона. Український рецепт» та на підтримку першого офлайн-конгресу в Україні в нові часи May Aesthetic Meeting (Львів, грудень 2022). Повну доповідь можна переглянути на каналі PRO Cosmetology TV

Обираючи будь-який препарат - чи то пілінг, чи то біоревіталізант, чи то будь-який інший препарат, що його лікар-косметолог використовує в своїй практиці, треба чітко розуміти, як цей препарат впливатиме на біохімію шкіри. Бо шкіра - це хімічна лабораторія, як і в цілому наш організм, і таким чином нам потрібно відповісти собі: чи не порушуємо ми процеси, які проходять у шкірі, чи нормалізуємо ці процеси і чи досягаємо в результаті наших дій найголовнішого процесу, який повинен бути в шкірі, коли ми говоримо про фізіологію - це гоміостаз, тобто те, що повинно відбуватися в рамках фізіологічних норм.

Чому це питання зараз актуально? Чому ми взагалі говоримо про зміну в парадигмі створення пілінгів? Як відомо, є класичні пілінги, є пілінги, які складаються з декількох кислот, а є пілінги, які ми називаємо комплексні - до складу яких входять і кислоти, і редуктанти, і інші препарати.

Важливо застосовувати комплексний підхід до проблем корекції старіння та обирати інструменти омолодження індивідуально, виходячи із потреб наших пацієнтів.

Пілінги - це добре відома процедура як для лікаря, так і для пацієнта. Це дійсно те, з чим до нас приходять, і є запрос на них, і на це навіть не впливає сезонність або інші фактори.

Сучасні пілінгові системи вже вийшли просто за рамки лущення. Сучасні пілінгові системи - це творчість в конструкції формул, це розуміння потреб шкіри пацієнтів, це розуміння морфотипів старіння (якщо ми розглядаємо омолоджувальні процедури). Ці системи які ми маємо з вами вони поєднують будь-які компоненти - це можуть бути кислоти різною природи, це можуть бути сигнальні пептиди, це можуть бути пептиди-нейротрансмітери зволожуючі фактори, антиоксиданти, глікозаміноглікани, рослинні компоненти. Тобто це дійсно смартформули, які впливають на будь-які зміни, що проходять саме в шкірі, бо старіння - це ж не тільки зморшки і не стільки зморшки. Старіння, насамперед, це зміна кольору, це порушення десквамації, це порушення обміну речовин, це порушення клітинного обміну і так далі. І тільки потім вже зморшки і зміни на обличчі, які ми бачимо. Тому до питання про старіння треба підходити комплексно.

Сучасний пацієнт. Який він?

Що ще треба врахувати лікарю? Зараз дійсно відбувається зміна пацієнтів, зміна їх запитів, тому що ця ситуація, яка зараз в нас в країні, дійсно відображається і на шкірі, і на емоційному стані пацієнтів. В країні йде війна і люди хочуть трошки відволіктися від проблем, від тих новин, які вони чують. Вони приходять в кабінет косметолога, щоб отримати, по-перше, спілкування і задоволення від спілкування, а, по-друге, трошки відпочити від всіх навколишніх моментів. І тому ми з вами повинні зрозуміти, який цей пацієнт. На мій погляд, сучасний пацієнт:

  • вдумливий (знає все про побічні ефекти, багато читає, хоче розуміти, що саме йому дасть та чи інша процедура);
  • економний, тому ми повинні дати результат, який можна побачити зараз (одна, дві, три процедури);
  • обережний, бо безпека перш за все. Наші пацієнти повинні бути в безпеці: фінансовій, безпеці свого здоров’я, психологічній;
  • час - гроші. Короткотривалі процедури за розумні гроші - зараз ця потреба на часі, бо в нас є інколи лише 30-40 хвилин, щоб зробити процедуру і наш пацієнт пішов задоволений;
  • найголовніше, на мою думку: пацієнт довіряє нам, коли приходить до нас; він звикає і вже не піде до іншого косметолога; він радить нас своїм знайомим, колегам, друзям, бо є довіра, впевненість в діях лікаря-косметолога.

І що ми повинні дати такому пацієнту? Ми повинні дати безпечну, без пошкодження, за розумні гроші, за короткий час індивідуально підібрану процедуру і, найголовніше, - за потребою, тобто враховуючи всі моменти, що стосуються старіння і морфотипів старіння.

Старіння: що це?

Старіння - це поєднання фізіологічних змін в нашому організмі та факторів навколишнього середовища (ФНС), яких ми зазнаємо. Хоча ФНС знаходяться поза нашим контролем, деякі з них можуть впливати на процеси старіння.

І ми знаємо найпоширеніші морфотипи старіння, особливо в нашому етносі, в нашому регіоні: деформаційно-набряковий і дрібнозморшкуватий.

У пацієнтів з деформаційно-набряковим морфотипом старіння відбуваються вікові зміни поверхневого жирового шару обличчя; виявляється вибіркова дефляція жирового і кісткового скелету, втома звʼязок; можуть бути вікові зміни в SMAS, в глибокому жировому шарі обличчя, порушення мікроциркуляції, дренажу та ін.

Потрібно розуміти, що є декілька моментів, на які ми можемо вплинути різними методиками. Якщо ми кажемо про пілінги, то у випадку деформаційно-набрякового типу ми нічим не допоможемо, але деякі моменти ми можемо враховувати: ми можемо вплинути пілінговими системами на порушення мікроциркуляції й порушення дренажних функцій шкіри.

Крім того, хочу зауважити, що ніколи не слід забувати про те, що пацієнти «елегантного віку» досить часто вже мають хронічні захворювання і застосовують різні фармацевтичні препарати, деякі з яких мають фотосенсибілізуючу активність. Таким чином, обираючи пілінгові системи, треба зрозуміти, чи не буде впливати пілінг на підвищення фоточутливості шкіри (а пілінгів впливають на підвищення фоточутливості), чи не буде це синергічна дія з фармацевтичними препаратами, чи не будемо ми стимулювати меланогенез.

Дрібнозморшкуватий тип старіння супроводжується наступними змінами: клітини шкіри діляться повільніше; дерма починає стоншуватися; мережа еластинових і колагенових волокон слабшає й розплутується; шкіра втрачає здатність утримувати вологу та ефективно виділяти шкіряне сало (навіть жінки, які мають жирний або комбінований тип шкіри, звертаються зі скаргами на сухість шкіри, і це дійсно так, тому що естрогени змінюються, регуляція шкірного сала знижується); відбувається скорочення м'язів обличчя, активна міміка призводить до появи зморшок; від впливу ультрафіолету з’являється пігментація. Хочу звернути вашу увагу на дуже важливий момент: фактори навколишнього середовища призводять до активізації арилвуглеводневого рецептора, який дуже підлягає впливу полютантів (забруднюючих агентів навколишнього середовища). Арилвуглеводневий рецептор, коли він подразнюється полютантом, починає неконтрольовано стимулювати меланогенез. Тому сьогодні гіперпігментація - це дійсно хвороба великих міст.

Що обирати при розглянутих типах старіння - деформаційному чи дрібнозморшкуватому? В залежності від того, з яким морфотипом приходить до нас пацієнт, ми можемо пропонувати різні пілінги, які:

  • є сезонними процедурами;
  • не потребують реабілітаційного періоду;
  • дозволяють клієнту зберігати соціальну активність;
  • з високою ефективністю усувають естетичні недосконалості шкіри;
  • мають мультикомпонентні склади та сучасні SMART-формули;
  • мають комплексний вплив на дерму;
  • активують регенераторно-репараторний потерціал шкіри; запускають процеси клітинної проліферації та синтезу всіх компонентів екстрацелюлярного матріксу;
  • працюють мʼяко, не агресивно, не викликаючи запалення та ушкодження структур дерми та епідермісу.

Дивіться повне відео доповіді

Читайте також