Logo

Лазери для омолодження: від чого залежить ефективність впливу?

Неабляційні впливи фракціонованим променем

Logo

Для неабляційних фракційних впливів застосовується велика кількість лазерних систем. Це найбільш велика та різноманітна група лазерів. Для реалізації технологій застосовуються Er:Glass-лазери, волоконні лазери, діодні лазери. Цю групу лазерів іноді називають «лазери для омолодження».

Спільним для групи хвиль, що застосовуються для реалізації технологій неабляційного впливу фракціонованим променем, є низьке поглинання по воді, що забезпечує відсутність абляційних властивостей і, отже, наявність високої здатності коагуляційної здатності. Всі лазерні генератори цієї групи мають низьку потужність, і використовувати їх у режимі генерації повного променя в медичних цілях недоцільно. Для застосування в медицині необхідно використовувати фокусувальні пристрої – сканери або ручні маніпули з додатковими фракціонуючими лінзами. Глибина оптичного проникнення при цьому обмежується 1,5 мм.

Особливості «лазерів для омолодження»

Властивості лазерних променів у діапазоні довжин хвиль від 810 нм до 1550 нм мають суттєві відмінності в механізмах взаємодії з біологічними тканинами. Спільним для всіх цих довжин хвиль є низьке поглинання меланіном і відносно низьке поглинання по воді. Основними тканинами-мішенями є різні білки (форми гемоглобіну, колаген, еластин) та вода.

Механізм взаємодії лазерного променя і тканини – гомогенний фототермоліз. Гомогенний фототермоліз визначає утворення колони коагуляту, яка є результатом взаємодії лазерного променя і тканини.

Застосування різних тривалостей імпульсу та способів фокусування променя визначає медичні можливості різних лазерних систем.

В естетичній медицині для роботи в поверхневих та середніх шарах дерми найчастіше використовуються довжини хвиль від 1320 нм до 1550 нм у режимі фракціонованого променя. На сьогодні оптимальним діаметром мікропроменя вважається 100 мкм. Цей розмір робочого променя дозволяє наносити до 1000 мікротермальних зон на 1  см2.

Зона коагуляційного (термічного) ушкодження тканин за периметром колони становить 20-30 мікрон. Таким чином, зони термічного пошкодження сусідніх колон не перетинаються та розділені ділянкою неушкоджених тканин. Це забезпечує оптимальні умови для відновлення.

Порушення технології проведення процедури через помилку лікаря чи недосконалість лазерної системи призводить до перекриття термальних зон сусідніх колон та створення зони великого дермального опіку. Це ускладнення призводить до важких дегенеративних змін тканин та формування рубців. При виборі зазначеної технології дуже важливо правильно вибрати лазерну систему та зрозуміти особливості технології роботи.

Від чого залежить ефективність дії?

Результатом взаємодії мікропроменя і тканини є коагуляційна колона, що складається з тканинного детриту. Утворена колона коагулята не є «порожнистою», отже, не створюються умови для швидкого скорочення шкіри. Коагулят є потужним стимулятором асептичного запалення із високим рівнем реакцій клітинного імунітету.

Коагуляційна колона виходить «запечатаною» нижче за рівень базальної мембрани (повного руйнування епідермісу не відбувається через низьке поглинання цих довжин хвиль по воді), що практично виключає можливість інфікування глибоких шарів дерми в разі дотримання технології проведення процедури.

Основним механізмом видалення тканинного детриту є активний фагоцитоз. Інтенсивність реакції клітинного імунітету за цього виду впливу дуже висока.

Як результат тривалого поточного запалення на 24 день з’являється велика кількість молекул молодого колагену. Проявлений ефект заведено називати дермопластичним ефектом, тобто ефектом зміни товщини і структури дерми, поліпшення еластичності й тургору шкіри.

Виражений результат найвиразніше проявляється у людей молодого та середнього віку з тонкою шкірою. При зниженні реактивних сил організму (внаслідок віку чи супутньої соматичної патології) і навіть у разі досить вираженого дермального шару результат менш ефективний. Це пов’язано зі здатністю зазначеної технології працювати лише з верхніми шарами дерми.

Ефект вирівнювання поверхні присутній, проте значно менш виражений, ніж при площинних впливах. Поява ефекту вирівнювання пов’язана з відновленням структур дермального колагену та еластину, що й зумовлює відновлення каркасних властивостей шкіри.

Ефект вирівнювання поверхні є вторинним і спостерігається не раніше ніж через два місяці після проведення курсу процедур дермального омолодження.

Висновки

Фракційні неабляційні технології – чудовий інструмент для проведення процедур реструктуризації та модифікації дерми з яскравим біоревіталізуючим ефектом та нормалізацією меланогенезу.

Методики спрямовані на: формування колагенового каркасу шкіри, потовщення дерми, відновлення тонусу, тургору та щільності шкіри. Як результат реструктуризації дерми проявляються і вторинні ефекти: скорочення площі шкіри та вирівнювання поверхні.

Обмежена глибина впливу не дозволяє досягти ефекту омолодження в середніх та глибоких шарах дерми.

Фракційні неабляційні технології не формують рівну поверхню та не змінюють світловіддзеркалення.

Технології ефективні при курсовому (3-10 процедур) застосуванні.

Післяопераційний період значно варіюється за тривалістю від 0 до 21 дня залежно від довжини хвилі та методики проведення процедури за збереження працездатності пацієнта.

Застосовується як самостійна методика у комплексних програмах.


За матеріалами Les Nouvelles Esthetiques Україна

Читайте також