Чи є неінвазивна карбокситерапія альтернативним та ефективним методом усунення дефектів шкіри?

Розбираємося

Logo

Коли косметолог і пацієнт перебувають далеко один від одного, що може запропонувати лікар своїм пацієнтам для того, щоб підтримати ефект, отриманий у кабінеті? В рамках проєкту «Стресооборона. Український рецепт» поговоримо про карбокситерапію.

 

Пропонована стаття є адаптацією доповіді, виголошеної 2 листопада 2022 року на онлайн-конференції «Естетична медицина та війна 2.0», організованій ГК Estet. Конференція відбулася в рамках проєкту «Стресооборона. Український рецепт» та на підтримку першого офлайн-конгресу в Україні в нові часи May Aesthetic Meeting (Львів, грудень 2022). Повну доповідь можна переглянути на каналі PRO Cosmetology TV.

Сучасні естетичні технології пропонують дуже широкий спектр ефективних процедур для омолодження шкіри, й однією з найкращих, на моїй погляд, після пілінгів є карбокситерапія, яку лікарі часто використовують у своїй практиці. Вона дійсно допомагає боротися з віковими змінами, підвищує еластичність шкіри, усуває зморшки, пігментацію.

Карбокситерапія – це інноваційний метод омолодження епідермісу, що ґрунтується на властивостях вуглекислого газу. Під час процедури вуглекислий газ вводиться в шкіру, й у відповідь на надлишок СО2 у тканини до вогнища ураження доставляється велика кількість кисню. Це активує місцевий кровотік, клітинний метаболізм і синтез колагену. Процедура покращує стан шкіри й допомагає за різних дерматологічних захворювань, у тому числі при куперозі, акне, псоріазі тощо. Наприклад, при розацеа (я завжди наголошую на косметологічних конференціях про те, що це важке дерматологічне захворювання і ним потрібно займатися дерматологам насамперед) косметологи можуть допомогти і дерматологу, пацієнту, бо карбокситерапія покращує саме мікроциркуляцію, створює умови для регенерації клітин, тому вона дійсно допомагатиме лікарю вирішити проблему пацієнта, коли ми говоримо про дерматологічні захворювання.

Фахівці цінують карбокситерапію насамперед за виражену омолоджувальну та очищувальну дію на шкіру і максимальне природне посилення процесів, що запускаються в тканинах.

В основу методу карбокситерапії покладено відомий принцип – ефект Бора, згідно з яким підвищення концентрації диоксида вуглецю в тканинах призводить до збільшення поглинання тканинами кисню з крові.

Ефект Бора

Пояснімо простими словами, як працює карбокситерапія. Як відомо, кисень у крові транспортується гемоглобінованими клітинами. Звідки еритроцити знають, де виділяти більше кисню, а де менше? Або чому вони взагалі вивантажують більше кисню саме в цьому місці? Чому кисень виділяється в тканинах? Так, клітини гемоглобіну відчувають вищі концентрації вуглекислого газу у тканинах і виділяють кисень саме в тих місцях. З цього можна зробити висновок, що більше кисню вивільняється у тих тканинах, які мають більш високі абсолютно або відносні значення вуглекислого газу.

Порушення мікроциркуляції та карбокситерапія

Як відомо, причиною старіння епідермісу є нестача кисню в тканинах. Так, СО2 насичує шкіру набагато ефективніше, ніж кисень, тому епідерміс реагує на вплив вуглекислого газу посиленням кровообігу та стимуляцією вироблення колагену, який є основним будівельним матеріалом клітин. Тобто вуглекислий газ ми розглядаємо насамперед як стресор, завдяки якому починається виділення великої кількості кисню, у такий спосіб борючись із причиною старіння епідермісу. Використовуючи неінвазівну карбокситерапію, ми дійсно одразу відчуваємо вплив саме на епідермальний шар.

Як працює неінвазивна карбокситерапія? Вуглекислий газ виділяється у верхній та середній шари шкіри. Процедура передбачає використання маски, яка допомагає молекулярному СО2 проникати в шкіру. Той, своє чергою, проникає в епідерміс шкіри та досягає кровоносних судин, що негайно розширює судини, посилює кровообіг і збільшує приплив кисню та поживних речовин до клітин шкіри. Цей процес стимулює вироблення колагену, що призводить до природної підтяжки обличчя та покращення кольору й зовнішнього вигляду шкіри.

Переваги неінвазивної карбокситерапії:

  • методика відрізняється абсолютною безпекою;
  • засоби, що використовуються, не мають протипоказань (навіть для алергіків), вони нетоксичні;
  • на шкіру дії лише вуглекислий газ, що є природним елементом обміну речовин;
  • процедура абсолютна безболісна;
  • цілісність шкірних покровів зберігається, відсутні дії проти фізіології шкіри (вона не травмується, лише надається речовина, яка буде стимулювати виділення кисню, і далі – посилення метаболічних процесів), відсутні ризики запалення чи подразнення;
  • карбокситерапія не має вікових обмежень, підходить для всіх типів шкіри;
  • всесезонна процедура.

Протокол неінвазивної карбокситерапії

Карбокситерапія – дуже проста у виконанні процедура, яку косметолог може здійснювати в своєму кабінеті. Вона проводиться у кілька степів, які дозволяють отримати якісний результат.

Step 1. Зняття макіяжу й очищення шкіри.

Step 2. Нанесення гелю-активатора та спеціальної маски на 10-30 хвилин. Під час сеансу акуратними масажними руками притискаємо маску до обличчя пацієнта через рівні проміжки часу.

Step 3. Зняття маски, очищення шкіри професійними засобами.

Step 4. Для максимального закріплення результату можна нанести активну сироватку.

Step 5. Нанесення крему за типом шкіри.

Що можна запропонувати пацієнтам, коли вони перебувають на відстані? Чи можуть косметологи щось надати їм у домашній догляд, щоб підтримувати шкіру, аби це ефект, отриманий від карбокситерапії, не зник? Відповідь – так, бо існує карбокситерапія і для домашнього догляду.

Висновки

Підсумовуючи, зазначимо, що вуглекислий газ є фізіологічною сполукою, присутньою в нашому організмі переважно в результаті клітинного метаболізму. Карбокситерапію використовують за різних проблем шкіри, таких як розтяжки, шрами, втрата еластичності, надлишок жирової тканини, целюлит, алопеція. Карбокситерапію можна поєднувати з такими ін’єкційними методиками, як мезотерапія, біоревіталізація.

Огляд розрізнених доступних досліджень свідчить про те, що інтерес до цього методу зростає.

Читайте також