Ревіталізація: сучасні тенденції й нові можливості
Варіанти поєднаних процедур

Необхідність ревіталізації як базового інструменту в омолодженні шкірного покриву не підлягає сумніву. А нові фармакологічні розробки давно розширили традиційне поняття «біоревіталізації»
На сьогодні існує кілька груп ревіталізантів, серед яких є:
- полікомпонентні коктейлі;
- препарати на основі амінокислот;
- препарати на основі полінуклеотидів;
- препарати на основі гіалуронової кислоти.
Причому остання група (препарати на основі гіалуронової кислоти) теж поділяється на три підгрупи:
- препарати на основі нестабілізованої ГК (НС-ГК);
- на основі НС-ГК тривалої дії (внаслідок додавання антиоксидантів або створення подвійних зв’язків);
- на основі стабілізованої ГК (С-ГК).
Зазначимо, що саме препарати стабілізованої ГК, за даними клінічних досліджень, мають найбільш виражений та пролонгований клінічний ефект.
Класична техніка ревіталізації полягає у коротколінійному введенні препаратів на основі С-ГК у середньо-глибокі шари дерми (приблизно на третину голки) у кількості 0,01–0,02 мл на вкол. При цьому мають бути повністю відсутні контурування і візуалізація в місці ін’єкції препарату. Обов’язковим етапом наприкінці процедури є масаж, який допомагає рівномірніше розподілити препарат і мінімізувати ризик виникнення папул внаслідок поверхневого або надмірного введення препарату. Подібна техніка абсолютно безпечна та швидко забезпечує позитивний результат. Курс ревіталізації передбачає 3–4 процедури з інтервалом в 3–4 тижні. Тривалість визначення препарату в тканинах після одноразового введення становить понад 6 місяців, що дозволяє забезпечити тривале зволоження шкіри та поступову реструктуризацію дерми внаслідок синтезу колагену.
Застосування С-ГК стає все популярнішим і в нетрадиційних зонах, наприклад, ліктьова, колінна область або губи. Для отримання та збереження результату в ліктьовій ділянці необхідно дотримуватись рекомендованого курсу: 3 процедури з інтервалом 3–4 тижні, кількість препарату на одну зону – не менше ніж 1 мл. У зв’язку з цим зручно та економічно вигідно використовувати інжектор об’ємом 2 мл. Результат зберігається протягом щонайменше 10–12 місяців.
Слід зазначити, що для полегшення проведення ін’єкцій перед виконанням процедури рекомендується застосування кремів із сечовою кислотою протягом двох тижнів.
При ревіталізації шкіри губ достатньо однієї процедури. Об’єм препарату, що вводиться, – до 1 мл. Тривалість результату – щонайменше 6 місяців.
Варіанти поєднаних процедур
З урахуванням того, що застосування препаратів на основі С-ГК стало одним із базових терапевтичних впливів для шкіри обличчя й тіла, були створені рекомендації щодо поєднаного застосування препаратів на основі С-ГК з пілінгами (ТСА або АНА), а також препаратами на основі амінокислот (АА). Останні являють собою живлення для фібробластів, що не тільки збільшує кількість фібробластів, посилює неоколагеногенез, але і знижує активність металопротеїназ (руйнівних колаген).
- Препарати С-ГК + препарати на основі амінокислот
Спільне використання препаратів на основі С-ГК та препаратів з амінокислотами сприяє відновленню нормальної структури дерми, забезпечує максимальну трофіку та фізіологічне омолодження колагенової структури в зоні ін’єкції. Інтервал між процедурами становить 2 тижні. Тривалість ефекту – 10–12 місяців.
Другий варіант поєднаного застосування С-ГК та препаратів на основі амінокислот передбачає іншу послідовність процедур. Інтервал між процедурами становить 2 тижні. Тривалість ефекту – 8–10 місяців.
- Препарати С-ГК + пілінги на основі модифікованої ТСА
Інтервал між процедурами – 1–2 тижні. Тривалість ефекту – 10–12 місяців. При призначенні домашнього догляду (сонцезахисні, зволожувальні депігментуючі засоби) слід враховувати особливості вікових змін шкіри.
Другий варіант поєднаного застосування С-ГК і пілінгів на основі модифікованої ТСА передбачає чергування комбінованої процедури ревіталізації та пілінгу з процедурою тільки пілінгу. Інтервал між процедурами – 2 тижні. Тривалість ефекту – 10–12 місяців. Процедура пілінгу проводиться перед ін’єкціями С-ГК. Ін’єкції проводяться без попереднього знеболювання для збереження пенетруючих властивостей пілінгового агента. При призначенні домашнього догляду (сонцезахисні, зволожувальні депігментуючі засоби) слід враховувати особливості вікових змін шкіри.
Таким чином, застосування С-ГК є безпечним та ефективним методом лікування вікових змін шкіри обличчя й тіла. Їх включення до програми лікування дегіратованої шкіри та комплексного омолодження є не лише додатковою можливістю для покращення в’язко-еластичних властивостей дерми, але й дозволяє оптимізувати результати інших естетичних процедур.
Читайте також
- Дермальне омолодження: процедури на неабляційному лазері
- Лазери для омолодження: від чого залежить ефективність впливу?
- Омолодження шкіри: різноманітність апаратних методик
- Контрольоване охолодження для омолодження шкіри: технологія, що змінює правила гри
- Апаратна аnti-age-терапія: як уповільнити старіння шкіри
- Стимулювання метаболізму шкіри: можливості трансмембранного протеїну