Logo

Дермальне омолодження: процедури на неабляційному лазері

Неабляційні впливи повним променем: основні області застосування

Logo

Найбільш часто для «медичної» роботи в поверхневих та глибоких шарах дерми застосовуються діодні та імпульсні твердотільні лазери з довжинами хвиль у діапазоні від 511 до 1410 нм. У цьому широкому діапазоні представлено найбільше лазерних систем.

Лазерні системи з довжинами хвиль в діапазоні від 511 до 1 410 нм можуть використовуватися в чотирьох режимах тривалості імпульсу:

  • режим Q-switch – тривалість імпульсу вимірюється у наносекундному діапазоні;
  • режим короткоімпульсний – тривалість імпульсу від 1 до 1000 мкс (0,001-1 мс);
  • режим довгоімпульсний – тривалість від 1 до 500 мс;
  • режим постійного випромінювання – постійний контакт лазерного променя і тканини.

Діодний чи твердотілий?

Існують значні відмінності між діодними та імпульсними твердотілими лазерами (наприклад, відмінності в піковій потужності та часу контакту лазерного променя і тканини у діодних та твердотілих імпульсних лазерах). Пікова енергія твердотілих лазерів у тисячі разів перевищує енергію діодних лазерів. Час контакту лазерного променя і тканини в сотні разів коротший за паузу між імпульсами. Це призводить до відведення тепла від тканини-мішені та дозволяє уникнути опіку. Висока пікова енергія дозволяє ефективно руйнувати тканину-мішень. Для кожного типу лазерів з урахуванням цих особливостей розроблено свої технології застосування.

Article Image

Особливості роботи різних довжин хвиль пов’язані з особливостями поглинання різних тканин-мішеней та глибиною оптичного проникнення.

400-760 нм

Глибина оптичного проникнення різних довжин хвиль видимої ділянки спектра (400-760 нм) обмежується приблизно 1,5 мм, основними поглинаючими структурами є всі форми гемоглобіну та меланін, поглинання по воді відсутнє. Основний механізм взаємодії лазерного випромінювання і тканини-мішені – селективний фототермоліз із практично рівномірним поглинанням енергії гемоглобіном та меланіном. Отже, основними типами виконуваних робіт будуть:

  • видалення судинних мальформацій дрібних поверхневих капілярів (щоб не допустити опіки, необхідним компонентом проведення процедури є охолодження шкіри; мала глибина проникнення не дозволяє працювати по великих та глибше розташованих судинах);
  • видалення пігментних утворень за умови дотримання технології охолодження шкіри;
  • видалення татуювань і перманентного макіяжу (застосування довгоімпульсних лазерів для цих типів робіт завжди призводить до важких опіків та формування рубцевих деформацій, тому для професійної роботи доцільно використовувати наносекундний діапазон тривалості імпульсу).

700-980 нм

Глибина оптичного проникнення різних довжин хвиль у діапазоні від 700 нм до 980 нм поступово збільшується від 2 мм (у лазера з довжиною хвилі 755 нм) до 3 мм (у лазера з довжиною хвилі 980 нм).

Основною поглинаючою структурою стає меланін, поглинання по гемоглобіну падає і з’являється поглинання по воді.

Основний механізм взаємодії лазерного променя і тканини у вигляді селективного фототермолізу зберігається у довжини хвилі 755 нм (олександритовий лазер), при збільшенні довжини хвилі з’являється гомогенність поглинання з розподілом тепла по множинних тканин-мішенях.

Основні сфери застосування:

  • епіляція темного волосся на світлих фототипах шкіри;
  • видалення пігментних (меланінових) утворень;
  • омолодження поверхневого та середнього рівня;
  • лікування акне;
  • видалення дрібних судинних мальформацій поверхневих капілярів.

1064 нм

Найчастіше для «медичної» роботи застосовується довжина хвилі 1064 нм. Ця довжина хвилі має найбільшу глибину оптичного проникнення – до 5-6 мм. Довжина хвилі 1064 нм – це класичний приклад реалізації ефекту гомогенного фототермолізу. Поглинання відбувається по дезоксигемоглобіну, оксигемоглобіну, колагену, еластину, воді та меланіну.

Найбільш широко застосовується режим довгоімпульсного випромінювання. Час контакту лазерного променя і тканини дорівнює або більше часу теплової релаксації тканин-мішеней. Внаслідок такої взаємодії тепло від кожної тканини-мішені поширюється в навколишні тканини, створюючи ефект рівномірного прогрівання тканин. Максимальна коагуляційна активність спостерігається при тривалості імпульсу 1 мс, мінімальна – при 50 мс. Збільшення тривалості імпульсу понад 50 мс призводить до зникнення коагуляційного ефекту та переважання рівномірного прогрівання тканин без руйнувань структури білка.

Поглинання за множинними білковими структурами шкіри лежить в основі технології глибокого дермального омолодження. Внаслідок взаємодії лазерного променя і тканини виникає руйнування мікроциркуляторного русла, температурне пошкодження колагену й еластину з виділенням білків теплового шоку. Формується зона асептичного запалення. Процес омолодження – це реваскуляризація обробленої області, формування нового колагенового каркасу та нормалізація нейрогуморальної регуляції ділянки шкіри.

Глибоке дермальне омолодження – процедура коагуляційно-теплового впливу на всі шари дерми. Реалізується лише при великому (6–12 мм) діаметрі робочого променя лазера (для забезпечення глибини проникнення) та використанні густини енергії в діапазоні від 20 до 70 Дж/ см2.

Можливість роботи з усіма шарами дерми забезпечує високу ефективність процедур реструктуризації дерми, що розвивається внаслідок гомогенного температурного впливу. Вплив на поверхневі, середні та глибокі шари дерми дозволяє отримати найбільш виражений та стійкий результат. Методика довгоімпульсного омолодження, спрямована на зміну текстури шкіри, у науковій літературі позначається як «технологія – тонус, тургор, щільність чи Т3». Реалізується курсом із шести процедур.

Областями застосування довжини хвилі 1064 нм є:

  • видалення поверхневих та глибоких судинних мальформацій на будь-яких судинах діаметром до 4 мм;
  • епіляція всіх типів волосся на будь-якому фототипі шкіри;
  • глибоке дермальне омолодження за коагуляційними технологіями (фракційне поглинання енергії);
  • глибоке дермальне омолодження методом рівномірного гомогенного нагрівання;
  • лікування всіх форм акне;
  • модифікація рубцевої тканини;
  • коагуляційні методики лікування вірусних бородавок;
  • лікування оніхомікозів та інших грибкових інфекцій нігтьових пластинок і шкіри.

Висновки

Неабляційні технології роботи повним променем – чудовий інструмент для проведення процедур реструктуризації та модифікації дерми з яскравим біоревіталізуючим ефектом, а також для процедур видалення судинної патології, епіляції, лікування акне.

Методики спрямовані на формування колагенового каркасу шкіри, потовщення дерми, відновлення тонусу, тургору та щільності шкіри.

Вторинний ефект – скорочення площі шкіри.

Усі методики роботи не формують рівну поверхню та не змінюють світловіддзеркалення.

Методика ефективна при курсовому (3-10 процедур) застосуванні.

Післяопераційний період значно варіюється за тривалістю від 0 до 21 дня, залежно від довжини хвилі й методики проведення процедури при збереженні працездатності пацієнта.

Застосовується як самостійна методика у комплексних програмах.


За матеріалами Les Nouvelles Esthetiques Україна

Читайте також