Корекція інволюційних змін шкіри обличчя та шиї шляхом проведення масажу м'язів
Розглянемо одну із запатентованих методик, спрямовану на покращення стану шкіри обличчя.
Іван Бадьїн , кандидат медичних наук, лікар – реабілітолог вищої категорії, фізіотерапевт вищої категорії, автор 5-ти книг з масажних технологій, засновник та ведучий авторської школи Масажних технологій з навчання Естетичному масажу
Анастасія Козаченко, дерматолог, косметолог, асистент кафедри нормальної, патологічної та клінічної анатомії ОНМУ
Під час даної процедури послідовно здійснюються: масаж прийомами розминання, мезотерапія з використанням збагаченої тромбоцитами плазми крові та лімфодренажний масаж (особи, шиї, комірної зони, зони декольте та верхніх кінцівок з одночасним проведенням «амфоричного» дихання) у місцях проведеної мезотерапії .
Метою такого підходу стало удосконалення способу корекції шкіри обличчя та шиї за допомогою вищезгаданих дій, що дозволить за рахунок певної послідовності дій досягти значного покращення стану шкіри, а саме – зменшення глибини зморшок, покращення тургору шкіри, її природної підтяжки, омолодження та досягнення чіткішого овалу. обличчя та лінії шиї.
Як альтернатива проведення мезотерапії під час цієї процедури можливе введення фібробластів стовбурових клітин та інших аутотклітин, а також донорського матеріалу.
Суть даного методу полягає в тому, що заради нормалізації психоемоційного фону, зняття стресу, стану тривоги та підвищеної збудливості проводиться нейро-шкірне погладжування, після чого здійснюється безпосередньо масаж з використанням прийомів розминання (як більш глибинних, так і поверхневих). Завдяки стимулюючим розминаючим технологіям, їх особливостям та правильному виконанню приходить у норму психоемоційний стан пацієнта.
Під час процедури відбувається додаткове та стрімке збільшення мікроциркуляції, що, у свою чергу, на порядок покращує обмінні процеси у шкірі та м'язовій тканині, трофіку шкіри, що дозволяє не лише зберегти, а й надовго утримати м'язовий корсет.
Етап мезотерапії з використанням збагаченої тромбоцитами плазми крові пацієнта проводять наступного дня після масажу, що розминає.
Відомо, що PRP-терапія активно використовується в спортивній медицині для лікування близько 40 травмованих м'язів і демонструє швидкий результат у лікуванні травм та чудове ранозагоювання.
Мезотерапія з плазмою крові, збагаченою тромбоцитами, забезпечує стійкий та тривалий ефект та позбавлена побічних ефектів. Плазма, збагачена тромбоцитами - це доступний біологічний матеріал, на введення якого організм не відповідає негативною реакцією. Що важливо, цей матеріал максимально насичений факторами зростання, кількість яких можна порівняти з концентрацією в молодому віці.
Така процедура дозволяє зменшити больові відчуття та післяопераційну набряклість, сприяє загоєнню ран та найкоротшому періоду відновлення.
На наступний день після мезотерапії з використанням плазми крові виконується спеціальний лімфодренажний масаж (по лініях венозного та лімфатичного відтоку) шкіри обличчя та шиї, комірної зони, декольте та верхніх кінцівок шляхом поверхневих та більш глибинних хвилеподібних натискань.
Така масажна техніка впливає на судинні аспекти людини на лімфатичному та венозному рівні. Під час масажу відбувається покращення гідратації шкіри, регенерації клітин, активне виведення токсинів та продуктів життєдіяльності організму зі шкіри, підшкірно-жирової клітковини та м'язової маси, збагачення шкіри киснем. Унікальна техніка лімфодренажного масажу здатна вирішити більшу частину проблем, що виникли внаслідок судинних порушень.
Під час дренажу роблять дихальні вправи "амфоричного дихання". Вправи здійснюються так: пацієнт лежить на спині, лікар ставить ліву долоню на поверхню живота, а праву – на грудину. Пацієнт на рахунок 1-2 вдихає повітря спочатку животом, та був грудної клітиною. Видихає у зворотному порядку: на 1-2 грудної клітини, а потім животом на рахунок до 4-5.
Протягом трьох діб послідовно виконують масаж, що розминає, мезотерапію з плазмою крові і лімфодренажний масаж з «амфоричним» диханням.
Наведу приклад.
Пацієнтка 1958 р.н. Скарги на зниження тургору шкіри, збільшення кількості та глибини мімічних зморшок у пероральній, періорбітальній, скроневій та лобовій зонах.
Проведено лікувальний комплекс, що включав масажі та PRP-терапію у вигляді мезотерапії. Лікування проводили згідно з вищеописаним методом протягом трьох сеансів за наступним протоколом:
- I день: масаж обличчя, що розминає (спочатку поверхневе нейро-шкірне погладжування, потім масаж, що розминає, і поверхневі розминають прийоми);
- ІІ день: мезотерапія з використанням збагаченої тромбоцитами плазми крові пацієнта;
- ІІІ день: за місцями проведеної мезотерапії виконали спеціальний лімфодренажний масаж. Під час масажу пацієнтка разом із лікарем виконувала три вправи на дихання із комплексу «амфоричне дихання».
Відразу після сеансу лімфодренажного масажу самопочуття пацієнтки покращало, больовий ефект пройшов. Синці в місцях введення зникали поступово, протягом 7 днів. Приблизно на 10-15 добу, виходячи із суб'єктивної оцінки пацієнтки, спостерігалося зменшення кількості та глибини зморшок, пальпаторне відчуття збільшення тургору та еластичності шкіри. Пацієнтка залишилася задоволена загальним станом обличчя, шиї та зони декольте.
Такий режим процедури був сформований на підставі клінічних досліджень, у яких взяли участь 15 жінок віком 36-68 років. Позитивна динаміка спостерігалася завжди після першого сеансу. Такий курс лікування та попередження зморшок, зниження тургору, рельєфу, еластичності шкіри та загального стану обличчя може бути проведений у кількості 1-3 процедур з інтервалом на місяць. Перерва між курсами процедур складає 6-9 місяців. Все вираховується індивідуально, виходячи з існуючих особливостей та стану шкіри кожного пацієнта окремо.
Варто зазначити, що запропонований комплекс може бути використаний при лікуванні пацієнтів як самостійний комплексний терапевтичний спосіб лікування, так і внаслідок проведення оперативного втручання з омолодження шкіри обличчя та шиї.
Читайте також
- Фактори ризику: що впливає на старіння шкіри шиї та зони декольте
- Пошарова корекція шкіри – відновлення, стимуляція і біомодуляція
- Антивікова естетика: профілактика і корекція вікових змін обличчя
- Стародавня практика, що бере початок зі східної медицини
- Інволюційні зміни шкіри шиї: сучасні методи корекції
- Особливості проведення чоловічого масажу
- Поєднаний підхід до омолодження делікатних зон
- Складна зона: підтяжка шкіри в ділянці шиї