Фактори ризику: що впливає на старіння шкіри шиї та зони декольте

Фізіологічні особливості шкіри зони декольте

Logo

Зона декольте починає старіти однією з найперших. Фахівці дійшли висновку, що реальний вік жінки найпростіше визначити зовсім не за станом рук і шиї, а саме за тим, як виглядає її зона декольте.

В одній з попередніх статей ми розповідали про догляд за шкірою в периорбітальній зоні.

Шкіра на шиї дуже ніжна та найменш захищена, і для неї особливо важлива підтримка підшкірного м’яза. М’язи шиї, на відміну від мімічних м’язів обличчя, до шкіри не прикріплюються. З віком м’язи шиї слабшають і припиняють підтримувати шкіру в натягнутому стані. Збалансований тонус зазначених м’язів відіграє важливу роль у формуванні її витонченого, плавного вигляду, впливає на стан шкіри і пружність грудей.

Крім того, в ділянці шиї ускладнене вироблення шкірного сала – це спричиняє сухість, в’ялість, передчасне старіння шкіри. Під шкірою шиї майже відсутня жирова тканина. І навіть найменший її надлишок тут розподіляється нерівномірно, утворюючи «друге підборіддя». 

Фактори ризику

Через вплив ультрафіолетових променів (сонце або солярій) шкіра декольте висушується і стоншується, втрачає пружність, стає млявою й дуже швидко покривається дрібною сіткою зморшок і пігментних плям. Адже якщо обличчя на морі ми захищаємо кремом з SPF 30–50, то зоні декольте в найкращому разі дістається блок 8–12. Тож прояви фотостаріння на шкірі декольте можуть з’явитися вже у віці 30–35 років.

Сильне обвисання шкіри спричиняє значна втрата ваги. Рекомендуйте своїм пацієнткам завжди стежити за станом шиї та грудей, якщо вони сідають на дієту. Якщо вони помітять, що шия стає в’ялою або з’являється «зайва» шкіра, це означає, що її тканини не встигають «стягуватися» при такому швидкому зменшенні жирової клітковини. Порада: худнути треба повільно – не більше 1–2 кг на тиждень. Це дозволить шкірі адекватно підтягуватися.

Коли ми носимо занадто тугий бюстгальтер чи не носимо його зовсім, це створює такі навантаження на шию й груди, що шкіра мимоволі реагує. Вона стає млявою, в’ялою, втрачає пружність. А досить поширена думка про необхідність «тренування» м’язів і шкіри грудей відсутністю бюстгальтера, коли нібито груди зміцнюються, – абсолютно не відповідає дійсності. Навпаки, навіть при звичайній ходьбі під дією сили ваги шкіра на грудях розтягується, і вони поступово опускаються, втрачаючи форму. Порада: бюстгальтер потрібно вибирати зручний, він має бути обов’язковою деталлю гардероба.

Поза, в якій ми спимо, – це ще один з факторів, що впливає на стан шкіри шиї та декольте. Мало хто з нас спить на спині, а даремно, адже зморшки закладаються саме уві сні. Порада: по можливості спати на спині на невисокій подушці. 

Естетичний догляд

З естетичних процедур рекомендуються спеціально розроблені колагенові й моделюючі процедури для грудей та декольте. За відсутності протипоказань добре поєднуються кріотерапія та колагенова процедура, створюється подвійний ефект ліфтингу (за допомогою холоду й колагену).

Серединні ТСА й поверхневі гліколеві пілінги, біоревіталізація з гіалуроновою кислотою, мезотерапія стимулюючими й регенеруючими коктейлями, іноді – введення філерів у глибокі зморшки, ін’єкції ботулотоксину в «трикутник» зморшок у зоні декольте – це те, у чому полягають лікарські методи корекції. Вони поліпшують обмін речовин у клітинах, стимулюють вироблення власного колагену, заповнюють дефіцит гіалуронової кислоти, розгладжують рельєф.

Необхідно сказати про неабляційні та фракційні технології. Глибина впливу на шкіру може варіюватися залежно від довжини хвилі й насадки. Пошкоджувальна дія при цих методиках зведена до мінімуму порівняно зі стандартною лазерною шліфовкою. При фракційному впливі лазерний промінь розділяється на безліч дрібних променів, які без втрати потужності забезпечують «острівковий» тип впливу на шкіру. Так звані стовпчики нагрівання запускають відбудовні процеси, знищують дрібну мережу зморшок і пігментні плями.

В домашньому догляді для шкіри декольте та грудей краще використовувати сироватки й креми, розроблені саме для цієї зони. Найбільш ефективними є засоби, які містять природні витяжки з рослин (екстракти сої, кігелії африканської, хмелю, женьшеню, хвоща, олійного дерева, алое вера, ефірні олії лимона, жожоба) і такі речовини, як колаген, морський еластин, вітаміни А и Е.

Також ефективним є контрастний душ – він стимулює кровообіг. А середньої сили струмінь води діє, як прекрасний масажер. Спрямувавши його на груди, водимо за годинниковою стрілкою, змінюючи при цьому температуру води. Завершувати процедуру потрібно холодним душем. Якщо є захворювання грудей, перед тим як почати «водяний масаж», необхідно проконсультуватися з лікарем.

Замість контрастного душу можна робити контрастні компреси. Вони забезпечують і тонізацію, і тренування шкірних судин одночасно. 


За матеріалами «Les Nouvelles Esthétiques Україна» 

Читайте також