Поєднаний підхід до омолодження делікатних зон
Комбінаторне використання колагеностимуляторів та ботулінотерапії
У світі медичної косметології існує багато методів корекції естетичних недоліків шкіри за допомогою філерів, мезониток, апаратних методик, але досі виникають труднощі із омолодженням шиї, декольте й рук.
Це зумовлено особливостями анатомічної будови цих зон, практично повною відсутністю підшкірно-жирової клітковини й активністю м’язової системи. Необхідний комплексний підхід та нові протоколи усунення зморшок і покращення якості шкіри.
Зазначені кейси демонструють результативність комбінаторного використання колагеностимуляторів та ботулінотерапії.
Клінічний випадок № 1
Пацієнтка Л., 38 років, звернулася зі скаргами на виразність зморшок у ділянці шиї та декольте, також її непокоїла в’ялість шкіри в цих зонах.
Область шиї та декольте вважається вразливою через анатомічні особливості й слабкий захист від несприятливих впливів факторів зовнішнього середовища. Фізіологічно тонка шкіра з роками втрачає свої захисні якості і слабко чинить опір зовнішнім впливам. Невелика кількість сальних залоз у зоні шиї й декольте сприяє ранньому в’яненню. У тканинах міститься дуже мало клітин меланоцитів, необхідних для захисту від ультрафіолету, через що відбувається швидке фотостаріння внаслідок сонячної активності. М’язи, що підтримують шкіру, також досить швидко слабшають. Це проявляється у вигляді формування горизонтальних і вертикальних зморшок.
Лікування: на першому етапі з метою зниження м’язового тонусу та для отримання ліфтингового ефекту методом корекції обрано ботулінотерапію. В області тяжів підшкірного м’яза шиї (m. platysma) та в області жувальних м’язів (m. masseter) введено по 20 ОД онаботулотоксину типу А з кожного боку (загалом 80 ОД препарату).
Через 2 тижні після введення нейропротеїну провели корекцію ретракційних кілець на шиї («кільця Венери»). Препаратом вибору став пластичний багатокомпонентний філер на основі гіалуронової кислоти (ГК 26 мг/мл), амінокислотами гліцин та L-пролін. Особливістю цього філера є наявність зшивального агента – поліетиленгліколю (PEG). PEG утворює з ГК унікальний гідрогель, що є IPN – зшитою матрицею з вільними ковалентними зв’язками, пронизаними водою. Така сполука двох різних полімерів в одну мережу забезпечує неперевершені реологічні властивості, високу стійкість до механічного й термічного руйнування філерів, тому препарат зберігає свої властивості навіть у зонах з високою динамічною активністю. Завдяки термостійкості він може поєднуватися з апаратними процедурами (лазерними, RF, ультразвуковими), а амінокислоти, що входять до складу препарату, забезпечують додаткові ревіталізуючі та ангіопротекторні властивості.
Заповнення зморшок у ділянці шиї та декольте проводилося за допомогою голки 30 G, техніка – лінійно-ретроградна, рівень введення – субдермальний.
На наступній сесії пацієнтці провели біорепарацію зони декольте препаратом з унікальним складом для колагеностимуляції. Поєднання нестабілізованої ГК 18 мг/мл та гідроксіапатиту кальцію 0,01% посилює проліферацію, активність і життєздатність фібробластів, а гліцин та L-пролін зменшують прояв куперозу й покращують стінки судин.
Завершальним етапом лікування стало армування зони декольте гладкими мезонитками із полідіоксанону (PDO) 30 G, 30 mm. Мезонитки мають високу біосумісність з тканинами людини, атравматичні при проході через шкіру, міцні, гнучкі та гідрофобні. Полідіоксанон не має антигенних і пірогенних властивостей, у процесі абсорбції розвиваються тільки помірні реакції тканин. Мезонитки, зазнаючи гідролізу, сприяють зростанню оптимальної кількості нових колагенових й еластинових волокон навколо нитки, активують кровообіг завдяки появі нових капілярів.
Пацієнтка залишилася задоволена отриманим результатом після закінчення комплексу процедур (ботулінотерапія, контурна пластика пегелірованими філерами, біорепарація й армування мезонитками). Для закріплення естетичного результату рекомендовано провести додатково дві процедури біоревіталізації з інтервалом 3 тижні.
Клінічний випадок № 2
Пацієнтка Л., 52 роки, звернулася зі скаргами на зморшки, складки, загальне витончення шкіри на кистях рук, в’ялість, виражену венозну сітку, сіруватий відтінок шкіри. Об’єктивно: втрата обсягу і як наслідок – надмірно виступаючі вени, суглоби, гіперпігментація та фотостаріння.
Для розв’язання цієї проблеми вибором став препарат 2 в 1 із вмістом гіалуронової кислоти 26 мг/мл та гідроксиапатитом кальцію 1%, рівномірно розподіленим у гелі. Цей філер об’ємом 1 мл змішують з біоревіталізантом 2,5 мл із вмістом нестабілізованої ГК 18 мг/мл, 0,1 мл гідроксиапатиту кальцію та амінокислотами. Далі препарат рівномірно розподіляють і вводять за допомогою канюлі 25 G, 70 mm по кистях рук.
Цю процедуру необхідно проводити з максимальною обережністю, щоб не пошкодити розвинену судинну сітку в області тилу кистей рук. Препарат слід розподіляти рівномірно, орієнтуючись на міжкісткові проміжки.
Високий вміст пегелірованої ГК 26 мг/мл створює достатній обсяг в області зовнішньої поверхні кисті, а присутність ГАК 10 мг/мл стимулює посилене вироблення колагену для підвищення пружності й усунення в’ялості шкіри. У цьому препараті використовується СаНА розміром частинок 8-10 мікрон (оптимальний розмір для фагоцитарного впливу на фібробласти), при цьому мікросфери СаНА рівномірно розподілені й зафіксовані PEG у гелі ГК. Це перешкоджає їх агрегації та формуванню макромолекул більших, ніж фагоцити, що своєю чергою запобігає утворенню гранульом. Нестабілізована ГК у поєднанні з амінокислотами пролонгує дію філера, посилює процеси регенерації тканин, вирівнює колір шкірних покривів.
Висновок: для отримання хорошого естетичного результату в зонах з тонкою шкірою, таких як шия, декольте й руки, необхідний комплексний багатоступеневий підхід із застосуванням різних інструментів і методів естетичної медицини.
Читайте також
- Омолодження шкіри: різноманітність апаратних методик
- Апаратна аnti-age-терапія: як уповільнити старіння шкіри
- Фактори ризику: що впливає на старіння шкіри шиї та зони декольте
- Стимулювання метаболізму шкіри: можливості трансмембранного протеїну
- Пошарова корекція шкіри – відновлення, стимуляція і біомодуляція
- Відновлення у дії – фракційний фототермоліз без пошкодження шкіри