Logo

Терапія целюліту: психосоматичний аспект естетичної проблеми

Фізіологічна регуляційна медицина у корекції целюліту

Logo

Будь-яку естетичну проблему слід розглянути як відображення психологічного конфлікту пацієнта у соціальній сфері та міжособистісних відносинах.

Фізіологічна регуляційна медицина (ФРМ) – медична концепція, яка базується на чіткому розумінні глибинних механізмів психофізіології, нейроімунології та біоенергетики людини, ставлячи за мету забезпечити організму умови до самовилікування на основі регулювання процесів саногенезу, адаптації та регенерації.

У кожному конкретному випадку розробляється індивідуальна комплексна програма з урахуванням віку пацієнта, стану його здоров’я, наявності супутньої патології, рівня стресу тощо. Так, при корекції целюліту така програма може передбачати:

  • пероральний дренаж;
  • корекцію харчової поведінки та рухового режиму;
  • сеанси мезотерапії з елементами біопунктури;
  • корекцію психоемоційного статусу;
  • зовнішню антицелюлітну терапію;
  • терапію супутніх захворювань, загальне оздоровлення організму, профілактику передчасного старіння.

Програма передбачає використання комплексних антигомотоксичних препаратів, до складу яких входять класичні гомеопатичні компоненти, потенційовані клітинні каталізатори, пептиди, гормони, цитокіни, фактори росту, ДНК і РНК рослинного походження, органні та фетальні препарати, нозоди та інші препарати. Наявність препаратів у двох варіантах шкал (сотенні та десяткові розведення), а також поєднання в одному препараті різних потенцій цих компонентів (гомаккорди) забезпечує вплив одночасно на рівні клітин, органів, тканин та організму в цілому. Таким шляхом вдається впливати як на тканинні, так і на системні регуляційні механізми розвитку патологічних станів, досягати ефекту стимуляції механізмів детоксикації органів і тканин, відновлювати їх метаболічні й функціональні резерви.

Дренажна та дезінтоксикаційна терапія

Терапія целюліту будь-якої стадії має починатися з комплексної детоксикації організму. Найбільш ефективним є проведення програми поетапного дренажу з урахуванням соматичного статусу пацієнта. Оскільки основною проблемою при целюліті є порушення виведення токсинів, то за відсутності в анамнезі хронічних захворювань печінки та нирок рекомендується стимулювати роботу саме цих елімінуючих органів.

Корекція харчової поведінки та рухового режиму

Ті чи інші прояви целюліту є практично у більшості. Можна зупинитися на тому, що виражена інтоксикація людського організму пов’язана з глобальними змінами на планеті: неякісна питна вода, збіднений ґрунт, забруднення повітря, хронічні стреси – це призводить до навантаження систем елімінації та детоксикації. Проте істотну роль відіграють звички кожної людини, і якщо говорити про цілісний підхід у терапії тієї чи іншої проблеми, кожному лікареві важливо пам’ятати, що в основі будь-якого лікування лежить гармонізація способу життя.

Зміна культури харчування, надання переваги «фастфуду», гіподинамія, паління, сучасна мода (обтислий одяг, високі підбори тощо) сприяють посиленню проблем периферичного лімфо- та кровотоку. Як результат – адаптивні здібності організму з фізіологічної детоксикації тканин організму не спрацьовують, відбувається депонування токсинів у сполучнотканинному матриксі, а потім (за відсутності адекватної терапії) токсини проникають у клітини, спричиняючи їх дегенерацію та загибель.

Тому перше, на що слід звернути увагу пацієнта, – це зменшення токсичного навантаження на організм, а саме раціоналізація харчування та рухового режиму як перший крок до гармонізації життя. У рамках цієї статті ми не будемо розглядати можливі методики, проте слід зазначити, що без дотримання цього етапу терапія матиме лише тимчасовий характер.

Застосування АГТП у терапії целюліту дозволить м’яко та фізіологічно налаштувати організм на адекватний режим дезінтоксикації, зокрема деякі препарати здатні регулювати правильну харчову поведінку. Але важливо, щоб клієнт знав та розумів необхідність власних зусиль. Це також дозволить підняти авторитет лікаря в очах клієнта й уникнути безрезультативної терапії.

Мезотерапія при целюліті

Для отримання довготривалого результату необхідно провести інтенсивний терапевтичний курс (кількість сеансів визначається лікарем за показаннями та зазвичай становить 8-12 процедур).

Перші сеанси проводяться 2 рази на тиждень (3-4 сеанси) як ініціююча терапія. Цей етап можна проводити паралельно з пероральним дренажем. Основне завдання будь-яких методик під час роботи з целюлітом – це дренаж та дезінтоксикація організму. Етап ініціюючої терапії допомагає природним чином розчистити шлях для виведення токсинів. Інші процедури в цей період не слід призначати – організм ще не готовий до вираженої детоксикації, тому інтенсивна терапія може призвести до порушення самопочуття та загострення хронічних захворювань.

Далі йде основний курс – процедури мезотерапії проводяться 1 раз на тиждень (4-6 сеансів). На цьому етапі можна ефективно поєднувати мезотерапію й інші методики. Організм уже готовий інтенсивно виводити токсини, тому лімфодренажний масаж, сауна, обгортання та інші методики будуть ефективнішими в цей період. Призначаються вони з урахуванням індивідуальних показань і протипоказань, проте не рекомендується проводити ці процедури в один день із сеансом гомеомезотерапії.

Завершується курс процедур обов’язково підтримуючим курсом – 1 процедура з інтервалом у 2-3 тижні (2-3 процедури) з подальшим урізанням до 1 процедури на місяць (3-5 процедур).

Вибір ампульованих базових препаратів здійснюється з урахуванням ступеня целюліту й індивідуальних причин розвитку.

Матричні та клітинні фази гомотоксикозу (депонування, імпрегнації, дегенерації) характеризуються ушкодженням клітинних ензимних систем, тому для відновлення клітинного метаболізму, модулювання оксидативних процесів обов’язково слід підключити препарати групи гомеопатичних біокаталізаторів.

Психосоматична корекція

В рамках біологічної медицини велика увага приділяється психосоматичному аспекту будь-якого захворювання. Відповідно до цієї точки зору, у розвитку будь-якого захворювання виділяють чотири стадії:

  • 1 стадія – гіпоталамо-гіпофізарний рівень: психоемоційний дисбаланс, що виникає на тлі міжособистісного конфлікту, неприйняття ситуації та/або психічної травми;
  • 2 стадія – нейроендокринний рівень: дисфункція нервової й ендокринної систем;
  • 3 стадія – органний рівень: дисфункція органів і систем;
  • 4 стадія – клінічний рівень: соматичні захворювання, фізичні ушкодження.

Таким чином, за будь-яким естетичним або клінічним проявом патології спочатку стоїть психогенний фактор і потім починається розвиток патологічної психосоматичної реакції. Тому будь-яку естетичну проблему необхідно розглядати як відображення психологічного конфлікту пацієнта у соціальній сфері та міжособистісних відносинах. В основі фізіологічної регуляційної терапії будь-яких станів та целюліту зокрема лежить антистресова терапія й нормалізація психоемоційного статусу пацієнта.

Висновок

При грамотному доборі препаратів і техніки введення, а також при дотриманні клієнтом рекомендацій лікаря щодо харчування та рухового режиму, перші результати досягаються вже через 2-3 тижні терапії, виявляючись у зниженні набряків, усуненні болю й тяжкості в ногах внаслідок активізації мікроциркуляції.

Правильно складена індивідуальна антицелюлітна програма мезотерапії значно покращує стан підшкірно-жирової клітковини, мінімізує зовнішні (естетичні) прояви целюліту вже на 4-6 тижні терапії, а підтримуючий курс сприяє ефективній профілактиці подальшого прогресування целюліту та забезпечує профілактику.

Далі завдання полягає в утриманні результату, чого ефективно можна досягти загальним оздоровленням, адекватним харчуванням та профілактичними процедурами, арсенал знань про які повинен мати кожен фахівець у галузі естетичної медицини, щоб здоровий та молодий зовнішній вигляд його клієнтів був кращою рекламою.

 

Читайте також