Догляд за грудьми: хто цим має займатися?
У чому необхідно переконатись перед тим, як вибирати процедуру догляду?
Зона декольте і грудей – вкрай делікатна, схильна до раннього старіння. Чи можливо щось протиставити віковим змінам?
Через свої особливості шкіра грудей швидко втрачає еластичність і пружність, на ній легко формуються зморшки, виникають порушення пігментації. Крім того, природні зміни форми та об'єму грудей, що відбуваються протягом життя жінки, призводять до того, що на шкірі з'являються розтяжки, а груди втрачають округлу форму та пружність. Чи можливо щось протиставити таким змінам?
Принцип «онкологічної настороженості»
Мабуть, саме безпека косметичного впливу у цій зоні має бути пріоритетом для косметологів. На жаль, новоутворення молочної залози поширені досить широко, онкологічна патологія може розвинутись на тлі повного здоров'я як у молодих, так і у жінок старшого віку. Тому перше, що має зробити косметолог, який планує запропонувати будь-який вид косметичного догляду для грудей та декольте, – це оцінити стан здоров'я жінки.
Косметолог у жодному разі не замінює ні терапевта, ні мамолога. Йдеться про принцип «онкологічної настороженості», який досить давно прийнятий у медицині і яким, на жаль, косметологи нерідко нехтують.
У чому необхідно переконатись перед тим, як вибирати процедуру догляду?
- У тому, що немає загальних ознак можливої інтоксикації: схуднення без видимої причини за останні місяці, блідості шкіри, стомлюваності, болю в грудях або спині.
- У тому, що немає змін шкіри грудей: вогнищ пігментації, що з'явилися нещодавно без видимої причини, видимої та асиметричної судинної сітки, змін лінії ареоли, саден, що не заживають, або запальних елементів. Якщо груди асиметричні, необхідно уточнити, чи завжди була така асиметрія, чи обсяг грудей змінився недавно?
- У тому, що немає змін сосків та ареоли: із сосків не має бути виділень, на ареолі не повинно бути вогнищ депігментації чи гіперпігментації, пошкоджень чи запалень.
- У тому, що в пахвових западинах немає вогнищ хворобливості, збільшених лімфатичних вузлів або запалень.
І нарешті, кожен косметолог має володіти навичкою самоогляду грудей та вміти навчати цього клієнтів та пацієнтів. Якщо ж ви не знаєте, як це робиться, можна взяти за правило наполягати на попередній консультації гінеколога, що передбачає огляд грудей.
Тільки після того, як ви переконалися в тому, що зі здоров'ям проблем у жінки немає, можна переходити до наступного етапу – вибору професійної процедури догляду.
Комплексний підхід
Область грудей є «пограничною»: з нею працюють і косметологи, і масажисти, і спа-терапевти, і кожна спеціалізація має свої сильні сторони. Наприклад, косметологи звертаються до професійної косметики, працюють зазвичай дбайливо. Масажисти можуть ретельно опрацювати всі м'язи, що впливають на тонус грудей. Спа-терапевти віддають перевагу натуральним засобам і м'якішим методам мануального впливу. З іншого боку, кожна категорія фахівців має певні мінуси: косметологи нехтують впливом на м'язові структури, масажисти рідко використовують косметичні засоби, а спа-терапевти часто ігнорують процедури локального впливу.
Що важливо пам'ятати будь-якому фахівцю під час роботи з грудьми?
- Основний акцент масажу необхідно робити на м'язах, що утримують груди: м'язах плечового пояса, великому і малому грудних м'язах, м'язах задньої поверхні шиї і верхньої третини спини.
- Масаж молочної залози не проводиться. Ця зона є забороненою для класичного масажного впливу. Всі препарати наносяться на область грудей і декольте поверхневими погладжувальними рухами, можливе використання прийомів легкого розтирання.
- Бажано уникати травмування, електростимуляції, нагрівання або сильного охолодження області грудей.
- Необхідно пояснити важливість домашнього догляду та зміцнення м'язів, що утримують груди, за допомогою самостійних фізичних вправ.
***
Якісний косметичний догляд, відновлення та гармонізація тонусу м'язів, поживні, зволожувальні та тонізуючі засоби в домашньому догляді допомагають отримати гарний естетичний результат. Звичайно ж, не варто розраховувати на «хірургічний ефект», але відновлення якості шкіри та підвищення тонусу зони в цілому дозволяють досягти відчутних успіхів в омолодженні шкіри декольте та грудях.
Джерело: KOSMETIK international journal, №2 (56) / 2014, стор 73
Читайте також
- Фактори ризику: що впливає на старіння шкіри шиї та зони декольте
- Що таке біохакінг і як ми можемо використовувати його в догляді за шкірою?
- MorphoShapes 1: корекція вікових змін шиї та зони декольте
- Догляд за тілом у період менопаузи: рекомендації щодо збереження фігури
- Особлива увага: догляд за зоною декольте
- Онлайн-конференція «Етика догляду, або Ефективний вплив ззовні»
- Можливості омолодження області декольте й шиї
- Шкіра шиї та декольте: оцінка стану
- Естетичні вади тіла: причини