Область декольте: рекомендовані програми корекції

Комбінований догляд за шкірою шиї та декольте

Logo

Сьогодні в руках лікаря-косметолога зосереджено цілий арсенал засобів, які здатні боротися з естетичними проблемами шиї та зони декольте. Поговоримо про поєднане застосування гідродермабразії, нідлінгу та біоревіталізації у питанні уповільнення старіння зони декольте.

Існує кілька факторів, залежно від яких більшою чи меншою мірою проявляються вікові зміни шкіри в області декольте – тип старіння, конституційні особливості, анатомо-фізіологічні особливості.

Візуальні зміни

Тип старіння шкіри (генетичний, фотостаріння, змішаний) часто визначається, хоч як це дивно, стилем одягу, якого дотримується жінка, – відкриті декольте чи закриті блузи, особливо влітку. У нашому регіоні серед усіх типів старіння домінує фотостаріння з гіперкератозом, пігментними плямами, еластозом (потовщення дерми внаслідок підвищеного синтезу змінених еластичних волокон), зменшенням кількості колагену в дермі (пов’язане з руйнуванням його колагеназою та іншими ферментами, які активуються під дією ультрафіолетових променів), пошкодженням клітин Лангерганса (зниження імунологічного захисту), зменшенням кількості дрібних кровоносних судин, погіршенням живлення тканин.

Конституційні особливості (великі або маленькі груди) і положення під час сну (на боці, руки під головою) відіграють роль у появі зморшок або навіть глибоких складок над ключицями («намисто») та у трикутнику між молочними залозами.

Анатомо-фізіологічні особливості також не можна списувати з рахунків. Шкіра в області шиї та декольте найніжніша та незахищена, і для неї особливо важлива підтримка підшкірного м’яза. На відміну від мімічних м’язів обличчя, м’язи шиї та грудей до шкіри не прикріплюються. З віком вони слабшають і перестають підтримувати шкіру в натягнутому стані. Збалансований тонус м’язів шиї відіграє важливу роль у формуванні витончених, плавних ліній шиї, впливає на стан шкіри зони декольте та пружності грудей. Крім того, в області шиї утруднено вироблення шкірного сала, що спричиняє сухість, в’ялість, передчасне старіння шкіри. Під шкірою цієї зони знижено кількість жирової тканини.

До функціональних особливостей шкіри цієї зони можна віднести і колагеновий каркас, який утворений пухко розташованими та слабозв’язаними колагеновими волокнами.

Отже, у зв’язку з зазначеними факторами з’являються:

  • в’ялість, зниження тонусу;
  • дрібна зморшкуватість;
  • виникають складки над ключицями («намисто») та у трикутнику між молочними залозами;
  • пігментні плями;
  • посилення судинного (венозного) малюнка.

Рекомендовані методи корекції

Перш ніж розпочинати розробку програми корекції зовнішнього вигляду зони декольте, необхідно визначити загальні принципи, якими має будуватися ця програма. Отже, результатом проведеної корекції мають стати:

  • підвищення тонусу та еластичності;
  • вирівнювання рельєфу, зменшення глибини зморшок;
  • видалення пігментних плям;
  • поповнення рівня зволоженості шкіри;
  • стимуляція мікроциркуляції.

При вирішенні проблеми старіння шкіри декольте використовують таку послідовність процедур:

  • механо-хімічний пілінг (курс – 4 процедури 1 раз на тиждень, перерва перед наступним етапом – 2–4 тижні);
  • нідлінг з мезороллером (1 процедура, потім перерва 4-6 тижнів);
  • біоревіталізація (курс – 3 процедури 1 раз на 2 тижні).

Вакуумний гідропілінг

Вакуумний гідропілінг (або, як ще називають цю процедуру, гідродермабразія) – це найновіша процедура, в основі якої лежить система одночасного нанесення мультифункціональних сироваток та проведення ексфоліації.

Під час процедури гідродермабразії використовують спеціальну запатентовану насадку, зроблену у вигляді спіралі. Це дає їй можливість мати кілька абразивних країв, які відлущують шкіру кілька разів за один прохід насадки по шкірі. Крім того, спіралеподібна форма насадки дозволяє сироваткам залишатися на шкірі довше, що збільшує ефект від процедури та скорочує час її проведення.

У базовій процедурі гідродермабразії використовуються три сироватки:

  • очищувальна і розпушувальна;
  • протизапальна та відлущувальна з саліциловою кислотою;
  • відновлювальна з вітамінами та гіалуроновою кислотою.

Під час процедур проводиться пілінг сумішшю гліколевої (7,5-30%) та саліцилової кислот (1,5%). Ця сироватка забезпечує стимуляцію обмінних процесів, посилює мікроциркуляцію та лімфоток, вирівнює рельєф, відлущує мертві клітини, вирівнює колір шкіри (освітлення пігментних плям).

Сироватка з гіалуроновою кислотою та вітамінами оживляє колір шкіри, стимулює обмінні процеси в шкірі, насичує шкіру біологічно активними речовинами.

Таким чином, технологія гідродермабразії дозволяє в одну процедуру і за короткий час виконати:

  • чищення обличчя;
  • ефективний ліфтинговий догляд;
  • хімічний пілінг;
  • механічну дермабразію.

Ця технологія не має вікових та сезонних обмежень і може використовуватись при будь-якому типі шкіри, включаючи чутливу. Важливо, що цей період не має етапу відновлення. Очевидний результат спостерігається навіть після однієї процедури.

Результати гістологічних досліджень, проведених після курсу процедур:

  • підвищення густини епідермісу;
  • потовщення папілярної дерми;
  • збільшення густоти фібробластів;
  • горизонтальне орієнтування потовщених волокон колагену;
  • васкуляризація дерми;
  • підвищення рівня поліфенольних антиоксидантів.

Нідлінг

Другим етапом комплексної програми корекції шкіри зони декольте є процедура нідлінгу, або використання мезоролера. Нідлінг призначається пацієнтам через 2-4 тижні після серії процедур гідродермабразії.

Мезоролер – це стерильний медичний пристрій, який під час процедури стимулює індукцію колагену, покращує мікроциркуляцію, утворює мікроотвори для введення біоактивних препаратів, вирівнює рельєф, стимулює репаративні процеси. Тобто надає патогенетичну дію на процеси старіння у шкірі або на ті структурні зміни, які відбуваються у шкірі з віком.

Перед процедурою слід провести місцеву анестезію кремом Emla протягом 20 хвилин. Після відповідної обробки шкіри розчинами антисептиків проводиться безпосередньо нідлінг мезороллером з довжиною голок 1 мм у вертикальному, горизонтальному та діагональному напрямках у зоні шиї та декольте.

На цьому етапі можливе потенціювання дії мезоролеру коктейлями з біологічно активними речовинами. Однак щоб оцінити безпосередньо ефективність впливу мезоролера в корекції вікових змін шкіри декольте, ми не використовували косметичні коктейлі і проводили процедуру виключно за допомогою мезоролера, механічно впливаючи на шкіру.

Після процедури гіперемія триває протягом 24-48 годин. За потреби ще однієї процедури вона може бути виконана через 6-8 тижнів.

Біоревіталізація

Про біоревіталізацію на сьогодні сказано вже дуже багато. Усі погодяться, що це перевірений ефективний метод корекції. При внутрішньошкірному введенні гіалуронової кислоти відбувається стимуляція дермального матриксу, синтез ендогенної ГК, неоколагеногенез, неоангіогенез, заповнення рівня гідратації шкіри, потужна антиоксидантна дія.

Ринок сучасних препаратів для біоревіталізації є дуже об’ємним, і практикуючий лікар може вибирати той препарат, який буде найбільш ефективним у кожному конкретному випадку. На сьогодні доступні біоревіталізанти, що містять лише нестабілізовану, високомолекулярну гіалуронову кислоту, а також препарати, дія яких потенційована додатковими активними речовинами – антиоксидантами (манітол, сорбітол, вітамін С), амінокислотами, факторами росту тощо.

При проведенні біоревіталізації у зоні декольте може використовуватися папульна техніка та поверхнева лінійна техніка (у місцях глибших зморшок).

В результаті проведеного курсу корекції зони декольте візуально визначається:

  • виражений ліфтинговий ефект;
  • ущільнення та наповнення шкіри;
  • зменшення дрібної зморшкуватості та глибини складок;
  • вирівнювання кольору шкіри;
  • розгладжування рельєфу.

Для досягнення вираженого результату рекомендується проведення трьох процедур з інтервалом 2 тижні.

 

Читайте також