Чоловічий догляд: дійсна потреба або маркетинговий хід?

Відмінності й потреби чоловічої шкіри

Logo

Дізнайтеся про відмінності чоловічої шкіри, основні поради щодо догляду за шкірою та як вибрати правильний догляд для здорової та молодої шкіри, не піддаючись на маркетингові хитрощі.

Останніми роками чоловічі програми догляду за шкірою стали одним з помітних трендів б’юті-індустрії. Нові бренди з’являються щодня, а відомі компанії випускають лінійки догляду, призначені виключно для чоловіків. Фраза «створено спеціально для чоловічої шкіри» виявилася успішною маркетинговою стратегією, але питання залишається: чи дійсно чоловікам потрібні окремі продукти для догляду за шкірою, чи це просто маркетингові хитрощі?  

У Meder від доктора Тіни Медер немає окремої лінійки для чоловіків, і ми не плануємо її створювати. Безумовно, було б неправильним ігнорувати відмінності між чоловічою та жіночою шкірою, які підтверджені численними дослідженнями дерматологів за останні роки. Проте це не означає, що чоловікам обовʼязково потрібні окремі засоби догляду за шкірою для створення правильної рутини.  

Чим відрізняється шкіра чоловіків?  

Як правило, вона товстіша та щільніша, ніж у жінок, приблизно на 25%. Ця відмінність переважно пояснюється андрогенами, чоловічими статевими гормонами, які роблять дерму щільнішою та об’ємнішою. В результаті шкіра чоловіків часто виглядає дещо грубішою, але при цьому більш пружною та гладкою.  

Одна з ключових відмінностей чоловіків – вища концентрація колагену в шкірі. Колаген є основним структурним білком, відповідальним за тонус і еластичність шкіри, тому шкіра чоловіків часто виглядає молодшою. Однак колаген схильний до пошкоджень через різні зовнішні фактори, особливо ультрафіолетове (УФ) випромінювання від сонця. Багато чоловіків нехтують використанням сонцезахисту і часто не приділяють достатньої уваги догляду за шкірою, що призводить до швидшої втрати цієї природної переваги.  

І чоловіки, і жінки втрачають колаген із швидкістю близько 1% на рік з віком. Однак, оскільки чоловіки зазвичай мають вищий базовий рівень колагену, перші ознаки старіння у чоловіків з’являються значно пізніше, ніж у жінок. Деякі дослідники припускають, що ця різниця може становити від 8 до 10 років.  

Незважаючи на ці переваги, шкіра чоловіків зустрічається з власними викликами. Так, сальні залози виробляють більше шкірного сала через вищий рівень тестостерону. Це може призвести до виникнення акне та розацеа.  

Роговий, або зовнішній, шар шкіри у чоловіків товстіший і містить більше кератину. Це може призвести до того, що шкіра виглядає грубою, тьмяною та має нерівномірний колір, особливо за відсутності регулярного догляду. 

Цікаво, що чоловіки пітніють майже вдвічі більше, ніж жінки. Це може бути навіть корисним для шкіри обличчя, оскільки піт містить молочну кислоту, яка допомагає утримувати вологу та підтримувати кислотність шкіри. Як результат, шкіра чоловіків часто краще зволожена та більш захищена від пошкоджень порівняно зі шкірою жінок.  

Незважаючи на всі ці відмінності, чоловікам не обов’язково потрібні особливі засоби догляду за шкірою. Те, що їм дійсно необхідно, – це краще розуміння того, як доглядати за своєю шкірою. Першим кроком є пошук саме тих косметичних засобів, які будуть найбільш корисними й ефективними.  

П’ять корисних порад для догляду за шкірою чоловіків  

  1. Щоденне очищення: м’який очищувальний засіб є важливою частиною будь-якої рутини догляду за шкірою. Чоловіки можуть використовувати ті ж самі продукти, що й жінки, незалежно від маркетингових вказівок. Багато чоловіків вибирають продукти для гоління для очищення шкіри, і якщо ці продукти не спричиняють подразнення або дискомфорту, це може бути цілком прийнятним.  
  2. Регулярне відлущування має важливе значення для підтримки здорової шкіри. Чоловікам варто застосовувати пілінги до двох разів на тиждень. Це допомагає видалити мертві клітини, запобігти тьмяному тону шкіри та зробити її більш гладенькою.  
  3. Баланс мікробіому: регулярне гоління може порушити мікробіом шкіри, що призводить до появи висипань, подразнень та запалень. Щоб цього уникнути, чоловікам слід використовувати продукти, дружні до мікробіому після гоління, наприклад, із вмістом пребіотиків, щоб відновити баланс і заспокоїти шкіру.  
  4. Спрощення рутини догляду: чоловіки зазвичай потребують менше засобів догляду за шкірою, ніж жінки. Легкий зволожувальний крем, що містить пребіотики та заспокійливі інгредієнти, може цілком задовольнити потреби догляду за шкірою.  
  5. Завжди використовуйте сонцезахисний крем. Як і жінкам, чоловікам необхідно захищати свою шкіру за допомогою SPF від шкідливого впливу УФ-променів, щоб запобігти передчасному старінню, пошкодженню сонцем та іншим проблемам зі шкірою.  

Засоби Meder, які варто спробувати чоловікам  

  • Net-Apax Prebiotic Cleansing Mask

Дбайливо очищує навіть чутливу шкіру. Ця маска допомагає щодня відновлювати та підтримувати здоровʼя шкіри.  

  • Red-Apax Anti-Redness Active Care Serum

Ідеально підходить для тих, хто має почервоніння шкіри, гіперчутливість або схильність до розацеа. Цей концентрат на основі екстракту північного трюфеля ефективно блокує специфічні рецептори в шкірі, щоб контролювати почервоніння й чутливість.  

  • Derma-Fill Prebiotic Moisturizer

Легка емульсія, яка захищає та зволожує шкіру, водночас відновлюючи здоровий мікробіом. Вона є гіпоалергенною та може використовуватися як регулярний зволожувальний крем або як SOS-засіб після інтенсивних тренувань або подорожей.  

Чоловіки-клієнти в естетичних клініках  

Останні 10-15 років ми помічаємо суттєве збільшення кількості чоловіків, які звертаються до сертифікованих дерматологів для отримання процедур. У деяких країнах чоловіки зараз становлять до 10% клієнтів. Однак багато фахівців зазначають, що чоловіки відвідують клініки рідше, ніж жінки, а процедури, популярні серед жінок, часто менш затребувані серед чоловіків.  

Щоб зрозуміти цю тенденцію, важливо врахувати відмінності у звичках догляду за шкірою, проблемах шкіри та очікуваннях між чоловіками та жінками.  

Тенденції догляду за шкірою жінок в естетичних клініках  

Жінки зазвичай звертаються з запитом зменшення ознак старіння, таких як зморшки, сухість шкіри та порушення пігментації. Середній вік першого звернення жінки різниться залежно від культурних та соціальних факторів. У більш прогресивних суспільствах жінки, як правило, звертаються до естетичних процедур пізніше, ніж у більш традиційних культурах.  

Хоча соціальні фактори відіграють важливу роль, реальність полягає в тому, що багато характеристик шкіри змінюються з віком, і більшість жінок помічають ці зміни до 40-45 років. Процедури, спрямовані на зволоження шкіри, вирівнювання тону та корекцію пігментації, стабільно залишаються одними з найбільш затребуваних як у європейських, так і в американських естетичних клініках.  

Що зазвичай цікавить чоловіків у косметолога?  

Цікаво, що зволожувальні процедури, не спрямовані на конкретні проблеми, менш популярні серед чоловіків – переважно тому, що суха та чутлива шкіра зустрічаються у чоловіків рідше, ніж у жінок. Як наслідок, чоловіки можуть відчувати меншу потребу в інтенсивних зволожувальних процедурах.  

Крім того, зморшки зазвичай менше турбують чоловіків, ніж жінок, тому антивікові процедури не є такими популярними. У сучасній культурі зморшки у чоловіків часто сприймаються більш позитивно, і багато реклам навіть використовують моделей чоловіків з вираженими віковими ознаками, особливо у сегменті люкс.  

Для чоловіків значно важливішою проблемою є зміни контурів обличчя. На відміну від жінок, які можуть бути чутливими до втрати об’єму в середині обличчя, чоловіки більше зосереджені на появі додаткового об’єму, особливо навколо очей і щелепи.  

Поширені проблеми чоловіків  

Чоловіки часто сприймають ознаки втоми, зокрема, темні кола, мішки під очима та набряклість повік, як негативні індикатори старіння. Крім того, враження «важкого обличчя» може виникати через втрату чіткості щелепної лінії, появу подвійного підборіддя та надлишкової шкіри або жиру в нижній третині обличчя.  

З огляду на ці проблеми, не дивно, що засоби догляду за шкірою, розроблені для «освітлення» та відновлення форми й об’єму обличчя, стабільно популярні серед чоловіків у клініках і салонах краси. Засоби для догляду за шкірою навколо очей із антинабряковими властивостями й ті, що борються з темними колами, є другими за популярністю після продуктів для догляду після гоління.  

Чоловіки частіше повертаються до засобів і процедур, що спрямовані на скульптурування та схуднення, зменшення набряків і корекцію контурів щелепи, а не до очищення, зволоження, а також до продуктів для миття тіла, волосся та шкіри голови. Серед естетичних методів особливо популярні техніки, що сприяють лімфодренажу, такі як мікрострумова терапія, а також процедури, спрямовані на «оновлення» загального вигляду обличчя.  

Засоби Meder для догляду за шкірою, що зменшують набряки та формують контури 

 Щоб допомогти чоловікам досягти їхніх цілей у догляді, Meder пропонує низку продуктів, спеціально розроблених для вирішення поширених проблем.  

  • Blepharo-Light Eye Cream

Потужна, але легка формула, яка бореться з темними колами та мішками під очима за допомогою інноваційних пептидів, пребіотиків, кофеїну та ніацинаміду.  

  • Lipo-Oval Puffiness Reducing Mask

Ця освіжаюча тканинна маска омолоджує обличчя та контур щелепи всього за 20 хвилин. Для досягнення найкращих результатів зберігайте її в холодильнику перед використанням.  

  • Lipo-Oval Active Care Serum

Зменшує набряки та подвійне підборіддя, вирівнює колір обличчя. Ідеальний засіб для догляду в понеділок вранці після вихідних.  

Сучасні чоловіки-клієнти представляють нове покоління, що починає активно доглядати за своєю шкірою та звертатися до естетичних процедур. Ми спостерігаємо, що все більше чоловіків цікавляться професійним доглядом й апаратними процедурами. 

Можливо, ваша практика теж матиме потенціал до зростання разом із клієнтами-чоловіками!

 

Читайте також