Властивості шкіри та кольоротипи, або Чому така важлива колористика в перманенті

Цветотипи зовнішності та колористика в татуажі

Logo

Колористика ПМ включає безліч різних нюансів, і майстер повинен удосконалюватися в цьому питанні кожен день своєї практики, поєднуючи повторення теорії із застосуванням практичних навичок в ході кожної нової процедури

Чому колористика така важлива і що це таке взагалі? Якщо коротко, то колористика - це наука про змішування та поєднання кольорів. Неправильний підбір відтінків для виконання татуажу може загрожувати в майбутньому зміною кольору брів, стрілок і губ, над якими майстер працював, на зовсім неприродний і неприйнятний відтінок.

Що дозволяє досягати ідеального відтінку при змішуванні пігментів різного кольору? Кожен досвідчений спеціаліст з мікропігментації має свої професійні секрети, практичні напрацювання та авторські методики. Але вони засновані на базових поняттях колористики. Адже на шкірі людей з різними кольоротипами один і той же колір пігменту, що фарбує, буде виглядати зовсім по-різному. Тому так важливо, щоб майстер умів правильно визначати тип зовнішності, а також з упевненістю міг сказати, які відтінки будуть виграшніше виглядати в кожному окремому випадку, а які не можна використовувати категорично.

Визначаємо кольоротип клієнта

Існує 3 кольоротипи зовнішності, які можна розрізнити за такими ознаками:

  • для холодного кольоротипу характерна біла, злегка рожева, блакитна або сірувата шкіра, яка, засмагаючи, набуває коричнево-жовтуватого кольору. Для людей такого кольоротипу за правилами колористики рекомендується використовувати теплі тони пігментів;
  • шкіра відтінків персика, слонової кістки, беж, яка при засмагі стає коричнево-червоною, характеризує теплий цветотип, при роботі з яким рекомендується використовувати, навпаки, холодні відтінки пігментів татуажу;
  • змішаний цветотип ідентифікують у разі, коли шкіра однаково має ознаки двох попередніх типів. Колористи рекомендують підбирати відтінки пігментів до кольору волосся та очей.

Початківці майстри можуть наївно подумати, що, визначивши кольоротип, їм досить просто вибрати баночку з відповідним пігментом. Але це ще далеко не всі правила колористики.

На практиці майстри рідко використовують лише один колір. Досягнення необхідного тону часто здійснюється за допомогою змішування базових кольорів у потрібних пропорціях. І в цьому процесі знання колористики допомагає чітко визначити, які кольори вийдуть при змішуванні, які доповнюватимуть один одного і як відбувається перекриття одного кольору за рахунок іншого.

Пігменти: змішуємо правильно

Нагадаємо, що базових кольорів лише три: червоний, жовтий, синій. Інші кольори та відтінки утворені їх змішуванням у різних поєднаннях та пропорціях, і цьому обов'язково вчать на будь-яких базових курсах перманентного макіяжу.

Взаємодія квітів найкраще допомагає зрозуміти колірне коло Іттена, створене швейцарським художником Йоганнесом Іттеном на допомогу живописцям. Але він актуальний і для татуажу і використовується в колористиці, тому що дуже доступно і наочно пояснює теорію змішування кольорів, переходу одного в інший та поділу на холодні та теплі тони. Крім кольорового кола Іттена можна користуватися й іншими правилами, що дозволяють не зробити помилок у процесі отримання бажаного відтінку, наприклад, при використанні чорного та білого кольорів. Адже при змішуванні у різних частках вони не лише дають сірий колір різної інтенсивності. Додавання білого зробить світлішим і матовішим колір пігменту, а чорного – затемніть будь-який тон.

Крім того, керуючись основами колористики, можна перекрити деякі відтінки, що іноді присутні у фарбах для ПМ, щоб вони згодом не виявилися небажаними тонами на шкірі. Так, додавання сіро-коричневого пігменту в татуажі губ дозволяє нейтралізувати небажаний прояв синьо-фіолетових відтінків. А не допустити виступу оранжевого кольору в татуажі брів допоможе застосування оливкового відтінку. Синій та сірий нейтралізуються помаранчевим кольором, а жовтий допоможе зробити яскраво-коричневий світлішим та природнішим.

Таким чином, професіоналізм майстра ПМ полягає не лише у налагоджених рухах, що дозволяють швидко провести процедуру. Майстер повинен також добре знати властивості шкіри, розумітися на кольоротипах зовнішності і вміти правильно підібрати і змішати потрібні відтінки фарб. Тобто без такого поняття, як колористика, чудовому фахівцю перманентного макіяжу не обійтися.

Читайте також