Татуаж повік "на відмінно": стандартів у процедурі немає!

Все про роботу на одній із найскладніших зон у перманентному макіяжі

Logo

Як зробити так, щоб перманентний макіяж століття в кожному конкретному випадку був зроблений на відмінно не тільки з погляду якості, але і з урахуванням особливостей очей клієнтки? Єдиного алгоритму для роботи немає і бути не може

Юлія Дмитрієва , майстер-стиліст вищої категорії, засновник школи-студії перманентного макіяжу PMLife, призер двох всеукраїнських чемпіонатів (2014), член журі всеукраїнського чемпіонату з ПМ (2015), учасник всесвітнього чемпіонату IBF (Київ, 2017), автор та виробник перманентного макіяжу PMlife (Україна)

Очі - надто індивідуальна риса кожної особи, саме тому майстер ПМ має бути особливо уважним, приступаючи до створення перманентного макіяжу повік. Адже єдиного алгоритму для роботи в цьому випадку немає і не може бути.

Часто саме очі справляють перше враження про людину. Жінки часто використовують різноманітні хитрощі макіяжу, щоб зробити свої очі більш виразними та привабливими, адже для жінки погляд – це таємна зброя. Бездоганний макіяж просто необхідний для того, щоб у будь-яких ситуаціях почуватися впевнено. Декілька складових роблять очі привабливими: розмір, форма, відтінок повік, колір вій.

У перманентному макіяжі існує безліч прийомів та технік, за допомогою яких можна зробити очі виразними. Це класична або гламурна стрілка, промальовування нижньої повіки, розтушовування , пігментація міжресничного простору та інше. У перманентному макіяжі повік ми прагнемо зробити погляд більш відкритим і надати очам мигдалеподібної форми.

Фото надані автором.

Ще раз повторимо, що певного стандарту в цій процедурі не існує, та й не може існувати з огляду на те, що всі жінки бачать себе по-різному. Кожна людина індивідуальна, і майстер повинен передбачати результат, враховуючи форму очей клієнтки, і грамотно, з професійної точки зору, підібрати колір, спираючись на колористику знання.

Іноді при красивій мигдалеподібній формі очей і густих віях досить зробити пухнасту зону. На молодих очах добре виглядає стрілочка. Коригує форму і добре відтворює денний макіяж стрілка з розтушовкою, а вікові очі не люблять чітких ліній, що ламаються, тут потрібна тінь.

Фото надані автором

Аналізуємо зовнішність

На що слід звернути увагу насамперед? Майстер ПМ повинен починати свою роботу з аналізу віку (вікових змін), форми очей та шкіри віку. При побудові ескізу ми повинні враховувати, що у зв'язку з особливістю шкіри повік перманентний макіяж в цій галузі носиться дуже довго, а сама повіка схильна до вікових змін. Потрібно передбачити, як повіка та майбутній перманентний макіяж змінюватимуться з часом. Тому, якщо існує тенденція в недалекому майбутньому до опускання століття або є яскраво виражені складки, не слід робити довгу і яскраво виражену стрілку, достатньо продовжити повік тінню.

На мій погляд, до класичної та гламурної стрілки потрібно ставитися дуже обережно та обдумано. Ми, як майстри, повинні донести до клієнтки, що мода, уподобання та шкіра на віку змінюються, а стрілка залишається практично назавжди. М'якіші техніки тіньових розтушовок носяться не так довго і дуже легко видаляються лазером.

Аналізуємо форму ока

Маленькі очі вимагають трохи стовщеної лінії стрілки. При круглих очах головне, щоб стрілка не товщала безпосередньо над зіницею. Її потовщення має припадати на зону відразу після зіниці, а лінія над зіницею має бути максимально тонкою.

Глибоко посаджені очі потребують добре профарбованого війного краю і можливості сформувати стрілку. При навислому столітті фарбується міжвійна зона з виходом з війної зони зовнішнього кута ока, трохи вище останньої вії. На зовнішній кут рухомого та навислого століття наносимо м'яку тінь з градацією, що сходить нанівець. Тінь має бути прозорою і м'якою за кольором, щоб не виглядати після загоєння плямою.

Аналізуємо шкіру

Під час роботи зі шкірою зверніть увагу, наскільки у клієнта виражена судинна сітка у сфері проведення ПМ. При вираженій судинній сітці потрібно працювати дуже поверхово та контролювати реакцію судин на травмування. Розтікання пігменту судинами часто видно вже в процесі процедури. У такому разі можна запропонувати замість класичної стрілки тіньову розтушовку або тоненьку стрілку олівця з розтушовкою. На віковій шкірі краще виглядатимуть будь-які тіньові техніки, тому що лінія стрілки ламатиметься.

Оскільки тінь ми створюємо в шкірі за допомогою поверхнево внесеного пігменту на кінчику голки, вона складається з мікроточок. На різній шкірі (віковій, тонкій, щільній, сухій або схильній до набряклості) величина цієї точки буде різною. Наприклад, на мій погляд, на віковій і тонкій шкірі потрібно застосовувати менш пігментовані (розведені) і м'які кольори на розтушовці повіки, тоді при загоєнні тінь виглядатиме м'якше, без виражених точок.

Специфіка побудови ескізу

У своїй практиці я анестезію завжди наношу перед малюванням ескізу. Це дозволяє уникнути набряклості та знижує ймовірність розтікання ескізу.

Багато майстрів стикаються з труднощами у малюванні ескізу перманентного макіяжу повік, тому що обличчя часто несиметричне. Очі, як і брови, дуже схильні до мімічних змін. Зазвичай (але не як правило) одна повіка більш опущена, складки на повіках теж можуть бути різними. Зображення ескізу починаємо з того століття, яке більш опущене або на якому більше складок. Якщо не враховувати цей фактор, одна стрілка добре виглядатиме, а друга буде переломлюватися або ховатися під навислим століттям. Окрім симетрії висоти та довжини стрілок, важлива симетрія входження стрілки у міжресничний край: воно має бути м'яким, округлим. Щоб перевірити симетрію входження стрілки в межресничный край, досить попросити клієнтку подивитися вгору.

Схеми 1-3. Побудова при класичній та гламурній стрілці; побудова стрілки при опущеному куточку ока; побудова тіні при опущеному столітті

У процесі роботи суворо дотримуємося ескізу. Якщо наприкінці процедури існує візуальна асиметрія, будь-які виправлення можливі лише на процедурі корекції після повного загоєння, оскільки повіка набрякає під час процедури нерівномірно. Часто права стрілка (якщо майстер сидить праворуч від кушетки) трохи більше набрякає, здається коротшим і ширшим.

Читайте також