Структура шкіри та перманентний макіяж

На замітку майстрам перманентного макіяжу

Logo

Щоб якісно виконувати свою роботу, майстер ПМ повинен знати структуру шкіри, адже кожен із її шарів по-різному сприймає та утримує пігмент. Пропонуємо розглянути основи цієї теми.

Щоб якісно виконувати свою роботу, майстер ПМ повинен знати структуру шкіри, адже кожен із її шарів по-різному сприймає та утримує пігмент. Пропонуємо розглянути основи цієї теми.

Представлена ​​стаття – ексклюзивний переклад матеріалу, опублікованого на сайті міжнародного журналу для фахівців з мікропігментації PMU International. Magazine of Permanent Makeup. Оригінал статті за посиланням

Ті, хто каже, що наше тіло – це храм, мають рацію. Ми вдячні йому за те, що воно є сховищем сутності нашого життя. І так само, як храм має стіни, які захищають те, що є найціннішим всередині від зовнішніх небезпек, так і наша шкіра. Це первісний бар'єр для інфекції, агресивності довкілля, сонячного світла, зневоднення, хімічних речовин та інших повсякденних проблем.

Будь-який майстер перманентного макіяжу повинен розуміти, що відбувається у всіх шарах шкіри після нанесення пігменту.

Будова шкіри

Наша шкіра складається з епідермісу (верхній шар) та дерми (нижній шар) . Епідерміс, у свою чергу, ділиться на кілька шарів:

  • роговий шар , який технічно являє собою 15–20 шарів мертвих сплощених клітин, оточених білковою оболонкою та ліпідами;
  • s tratum lucidum – тонкий шар мертвих клітин, прозорий під мікроскопом;
  • s tratum granulosum – тонкий шар, де клітини готуються до міграції у верхні шари. Саме в цьому шарі клітини втрачають свої органели та ядра (іншими словами, вони гинуть) та отримують так звану ліпідну оболонку, яка сприяє бар'єрній функції шкіри;
  • s tratum spinosum – найбільший шар. Саме в цьому шарі мікроскопічний канал, який створюється голкою, найбільше заповнюється залишковим пігментом;
  • Базовий шар - це шар, де клітини мітотично активні (простіше кажучи, вони діляться). З цього шару починається висхідна міграція клітин.

Дерма відокремлена від базального шару тонкою базальною мембраною.

Дуже важливо дізнатися про шари шкіри, щоб запобігти надмірному вицвітанню пігменту. Ключовим фактором стабільності пігменту виявляється глибина укладання. Епідерміс не може утримувати пігмент татуювання, оскільки клітини епідермісу схильні до міграції. У міру просування до поверхні залишковий пігмент, який вони містять, природно відшаровуватиметься від зовнішнього шару мертвих клітин. Зрештою всі епідермальні шари позбавляться частинок пігменту приблизно через 2-3 місяці, але швидкість появи пігменту у кожного індивідуума буде різною. У цей час пацієнт все ще помічатиме зміни зовнішнього вигляду свого перманентного макіяжу через те, що ряд частинок пігменту знаходиться на шляху до рогового шару.

Найкращі результати досягаються, коли пігмент знаходиться у верхній третині дерми. Якщо голку вводити глибше, пігмент буде синювато-зеленим через неправильне заломлення світла або взагалі не буде видно через те, що світлові хвилі не можуть проникнути на цю глибину. Єдина складність представлена ​​технікою застосування. Для майстра-початківця проблематично контролювати глибину розміщення пігменту вручну, відчуваючи опір шкіри. Це стає ще складнішим, оскільки товщина епідермісу варіює у різних частинах тіла і навіть уздовж однієї й тієї ж області. Так, в порівнянні з іншими частинами повіки мають один з найтонших епідермісів, потім йдуть брови та віскі. Слід зазначити, що епітелій слизової оболонки губи товщі, ніж епітелій шкіри.

На закінчення

Те, як голка вставляється і відводиться від шкіри, впливає ефективність татуажу, оскільки створює так званий отвір для проникнення в шкіру. Деякі фахівці ПМ вважають, що для мінімізації витікання пігменту на поверхню голка повинна проникати в шкіру під кутом 45˚. Таким чином, отвір для проникнення через шкіру щільніше закривається і зберігає більше пігменту в порівнянні з тим, коли входить голка під кутом 80-90°.

Ін'єкція пігменту спричиняє сильну захисну реакцію в організмі. Деякі розчинні компоненти пігменту можуть бути швидко поглинені та усунені лімфатичною системою. Нерозчинні компоненти видаляються фагоцитарними клітинами. Оскільки більшість з них зосереджено на епідермально-дермальному кордоні, частинки пігменту з базального шару, як правило, видаляються, як і деякі частинки пігменту з дерми, хоча їхня кількість незначна.

Читайте також