«Підводні камені» ПМ і як їх уникнути майстру-початківцю

Практичні поради майстру перманентного макіяжу

Logo

Попит на процедури ПМ неухильно зростає, що безумовно багатьох наштовхує на думку спробувати свої сили в цій галузі. На ринок виходять нові й нові майстри, але діяльність далеко не кожного з них може стати взірцем вдалого початку кар'єри. Що є причиною невдач?

Деякі з фахівців-початківців, нехтуючи правилом «краще менше, та краще», прагнуть заробити, перетворюючи мистецтво мікропігментації на штампування однакових і (будемо чесними) далеких від ідеалу брів і губ. Існує категорія майстрів-початківців, які, купивши дешевий апарат і пігменти не кращого виробництва, розраховують заробити «відразу і багато».

Низький рівень навчання – їхня помилка «на старті», а далі ми зустрічаємо на вулицях приклади плачевних результатів роботи таких «фахівців».

Увага, консультація!

Якщо уявити процес процедури ПМ як математичне рівняння П=А+В, то П – це процедура загалом, А – це власне механічний процес микропигментирования, а – це передпроцедурна консультація, якої багато майстрів приділяють, на жаль, дуже мало уваги.

Консультація перед процедурою ПМ – найважливіший момент, під час якого майстер може отримати від клієнта всю необхідну йому інформацію та укласти клієнтську угоду . Клієнт, у свою чергу, тільки на консультації має можливість поставити всі питання про хід процедури, можливі ускладнення, висловити свої побажання, вивчити роботи майстра, щоб зрозуміти стиль його роботи і рівень кваліфікації.

Тільки з'ясувавши побажання клієнта, майстер зможе запропонувати відповідні варіанти та допомогти йому з вибором. Практика показує, що грамотно проведена консультація посилює довіру клієнта до майстра, він легше приймає професійні поради щодо корекції форми та приймає запропоновані кольори майбутнього ПМ.

Розташування клієнта полегшує роботу майстра, але убезпечити себе майстер може лише письмовою угодою, в якій будуть перераховані перенесені клієнтом захворювання, вказані хронічні захворювання (якщо такі є), наявність алергії, результати аналізів на СНІД та гепатит тощо.

Крім того, в угоді майстер зобов'язаний вказати марку та номери пігментів, що використовуються. Бажано до угоди прикріпити фото «до-після», а також фото ескізу, щоб уникнути можливих неприємностей.

ТОП-3 помилки майстра перманента

Ретельне виконання ескізу – запорука успіху у ПМ. Адже виправити помилки (наприклад, асиметрію, що з'явилася в малюнку брів або губ) легше до процедури, ніж після неї. Також ескіз дозволить перевірити точність ліній, оптичну симетрію обличчя клієнта. Вже на етапі ескізу можна оптично додати губам об'єму, скоригувати невелику природну асиметрію, збільшити очі та навіть змінити вираз обличчя.

Тому не витрачати час на створення та коригування ескізу, працювати за шаблоном форми бровної дуги, не враховувати індивідуальність кожної особи – суттєва помилка.

Правильний вибір пігменту – основна проблема багатьох майстрів-початківців. Досвідчені майстри знають, що лише правильно обраний пігмент убезпечить клієнта від трансформації кольору надалі. Адже червоні брови та сині губи – це головна ознака того, що знань майстра у колористиці недостатньо. Найчастіше це пов'язано з додаванням чорного пігменту до основного кольору, що, на думку недосвідчених майстрів, дозволить зробити кінцевий тон темнішим, а отже – швидше закінчити процедуру.

Невміння визначити тип шкіри та індивідуальний тон шкіри (за співвідношенням у ньому трьох кольорів) робить складним та підбір відповідного пігменту. Крім індивідуального тону шкіри, необхідно враховувати особливості заломлення світла на шкірі, сприйняття кольору людським оком.

Гігієна та дезінфекція – важливий аспект процедури ПМ. Салони краси та майстри ПМ повинні дотримуватися таких вимог:

  • після кожного клієнта проводити обов'язкову дезінфекцію всього обладнання, поверхонь спеціальними препаратами, які унеможливлюють зараження СНІДом та гепатитом;
  • використовувати лише одноразові рукавички та інші витратні матеріали (ватні диски, палички тощо), утилізувати їх одразу після процедури;
  • дезінфікуючий засіб перед процедурою наносити на руки, а потім уже вдягати рукавички;
  • використовувати лише одноразові чашки для пігментів;
  • голки утилізувати відразу після процедури у спеціальних ємностях для небезпечних відходів, не викидати їх у кошики для побутового сміття;
  • всі витратні матеріали повинні бути стерильно запакованими та розкриті на очах у клієнта безпосередньо перед початком процедури;
  • уникати при оформленні кабінету підлогових килимових покриттів і використовувати живі рослини, т.к. Земля є середовищем для розмноження бактерій.

Не заощаджуйте на засобах гігієни – це не додасть довіри до вас з боку клієнтів. Подумайте про можливі наслідки та збережіть свою репутацію, адже для досвідчених майстрів здоров'я клієнтів є пріоритетом.

Читайте також