Перманентний макіяж: умови для становлення спеціаліста та бізнесу
Якісне навчання татуажу – головний елемент у фундаменті бізнесу
Ніхто не буде сперечатися із твердженням, що комерційний успіх тим вищий, чим вищий імідж спеціаліста та салону, на який безпосередньо впливає якість роботи. Від кого чи чого залежить залежність якості послуг?
Макіяж за допомогою тату-технології (тату-макіяж, косметична татуювання, косметичний татуаж) ніколи не був масовим. Його намагалися виконувати лише деякі татуювальники, які мали на те бажання та відповідних замовниць. Перетворити тату-макіяж на прибутковий бізнес взялися підприємці з Південно-Східної Азії. Вони зрозуміли, що зробити це, використовуючи відносно важкі, неестетичні, що створюють значну вібрацію тату-машинки – неможливо. Необхідно було створити технологію, привабливу для візажистів та косметологів. Для цього були розроблені легкі, елегантні, малошумні, з мінімальним рівнем вібрації і, як тоді здавалося, просто ідеальні апарати. Для жіночої руки вони виявилися незрівнянно ергономічнішими, ніж тату-машинки. Одноразові витратні матеріали замінили звичну для татуювальників необхідність паяння голок, стерилізацію голок та наконечників для кожної процедури.
Нову технологію назвали перманентний макіяж, татуаж і для неї була потрібна набагато більш різноманітна гамма пігментів, ніж у татуювальників, які використовують зазвичай 10-12 основних кольорів. З самого початку було обрано напрям створення широкої палітри гіпоалергенних пігментів. Тому барвники, які входять до їх складу, відповідно не могли бути рослинного походження, інакше ризик виникнення алергічних реакцій був би надзвичайно великий. Всі інші інгредієнти повинні бути гіпоалергенними. Якщо хтось у своїй рекламі пише, що застосовує рослинні пігменти, то він не розбирається в суті питання або насправді використовує непрофесійний продукт «лівого» виробника. Тільки високотехнологічне виробництво, яке можна порівняти з фармацевтичним, може дати гарантії відсутності сторонніх домішок у пігментах.
З початку 80-х років перманентний макіяж зробив крок по планеті. Бізнес краси в Азії, Європі, Америці з великою цікавістю сприйняв новинку. Однак, у цей час ще не існувало шкіл перманентного макіяжу і тому більшість фахівців-початківців працювали з натхнення.
Як у будь-якій справі, у перманентному макіяжі є люди, які стосуються своєї роботи формально, поверхово, а є дослідники за вдачею, які намагаються вивчити питання до глибини, підійти до справи творчо. Тільки творчий підхід сприяє вдосконаленню технології, підвищенню якості послуг, отже, та розвитку бізнесу.
Чим характеризується початковий етап розвитку перманентного макіяжу у світі?
По-перше, на світовому ринку монопольно панували апарати та пігменти виробництва Тайвань. По-друге, практично виявився великий інтерес до цієї послуги з боку клієнток. Причому, більш стійкі пігменти, які могли давати якісний перманентний макіяж протягом 6-10 років, мали значно менший попит і були витіснені «напівперманентними» пігментами, які обіцяли якість перманентного макіяжу протягом 3-5 років.
По-третє, до технології перманентного макіяжу виявили великий інтерес візажисти та косметологи. По-четверте, зважаючи на відсутність у більшості країн шкіл перманентного макіяжу, майбутні фахівці були в основному самоуками, що збільшувало відсоток шлюбу.
По-п'яте, поступово на процедури перманентного макіяжу дедалі більше звертали увагу дерматологи. Деякі їх не лише накопичували статистичний матеріал, а й проводили аналіз та виявлення причин деяких витрат перманентного макіяжу.
Перманентний макіяж – це бізнес для виробників апаратів перманентного макіяжу та витратних матеріалів. До початку 1990-х років були виявлені недоліки апаратів першого покоління, і була розроблена нова апаратура з більш високою потужністю, необхідними регулюваннями режимів роботи та, найголовніше, з високоточним приводом руху голки.
З появою у середині 1990-х років нової апаратури зросла вартість оснащення робочого місця та собівартість процедури. Вартість перманентного макіяжу як послуги в Європі була досить висока і до появи перших професійних апаратів.
Виробники апаратів різних конструкцій розраховують різні сегменти ринку. Апарати застарілих конструкцій будуть вироблятися до того часу, поки їх купуватимуть. Менеджери торгових кампаній, що приймають рішення про закупівлю та просування на ринку тих чи інших технологій, найчастіше не є фахівцями в галузі перманентного макіяжу та керуються критеріями, ніяк не пов'язаними з прагненням підвищувати якість послуг.
Тому ми бачимо приклади продажів, коли на сусідніх полицях розміщуються апарати типу Taiwan Pen та сучасні німецькі апарати. Деякі торгові менеджери навіть вигадали поняття «апарати економ-класу» та «апарати бізнес-класу». Подібне доречно у косметології при продажу апаратів, наприклад, для корекції фігури. Для перманентного макіяжу ця логіка є зовсім недоречною, якщо стояти на позиції клієнта. Кожен початківець повинен знати, що професійні апарати – необхідна умова якості перманентного макіяжу. Краще взяти кредит на якісне оснащення свого робочого місця, аніж викинути на вітер гроші, віддані за примітивну апаратуру.
Безграмотність деяких початківців базується, по-перше, на їхньому небажанні вникнути у суть питання, а по-друге, на їхній непрофесійній підготовці, отриманій на курсах перманентного макіяжу, організованих з єдиною метою – продати те, що є на складі.
Хто найближчий до клієнта?
Від кого насамперед залежить якість послуг? Звичайно, від фахівця та від того салону, де він працює.
Думаю, що ніхто не буде сперечатися із твердженням, що комерційний успіх тим вищий, чим вищий імідж спеціаліста та салону, а також з тим, що на імідж безпосередньо впливає якість роботи.
На жаль, доводиться спостерігати те, що більшість потенційних фахівців, які цікавляться питаннями навчання та придбання апаратури, думають насамперед зовсім не про те, що дозволить їм якісно працювати надалі. У цьому вони повторюють помилки клієнток, які мають на своїх обличчях шлюб від перманентного макіяжу. А саме: для них головне – дешевше і зараз.
Проте, слід визнати, так чинять не всі. Якщо ви дійсно збираєтеся стати професіоналом, добре заробляти і хочете зрозуміти, що для цього потрібно, завжди краще пройти попередню співбесіду перед тим, як записатися на навчання в ту чи іншу школу. Це допоможе вам як потенційному фахівцю не припуститися помилки при прийнятті рішення витратити гроші на навчання і на придбання апаратури. Одне з питань, яке бажаючі навчитися мистецтву перманента мають собі поставити, – це питання організаційної готовності до початку навчання. Справа в тому, що для того, щоб отримати очікувану віддачу від перманентного макіяжу, треба підходити до цього питання так, як підходять до організації нового бізнесу. Зокрема, прорахувати витрати на оснащення робочого місця, знати собівартість процедури. Необхідно розробити план просування нової послуги з оцінкою відповідних витрат. При розрахунку доходної частини треба знати: скільки коштуватиме процедура, і скільки їх проводитиметься на місяць.
Однією з найпоширеніших помилок є думка косметологів, що перманентний макіяж – це одна з процедур у їхньому кабінеті поряд з чищенням, хімічним пілінгом, мезотерапією та інше. І вони, пройшовши курс навчання, іноді до неї звертатимуться в міру надходження заявок. Але перманентний макіяж – це насамперед макіяж. Не варто забувати про це. А по-друге, перманентний макіяж – це вузька спеціалізація або майже така.
Якщо косметолог і не кидає косметологію, зайнявшись перманентним макіяжем, він повинен віддати пріоритет новій послузі. За якісної роботи через 2-4 роки фахівець буде змушений залишити косметологію, оскільки «обросте» постійними клієнтами. Потік клієнтів за рекомендацією та хороший заробіток – це доля тих, хто не випадково зайнявся перманентним макіяжем та правильно організував бізнес.
Якісне навчання татуажу – це головний елемент у фундаменті бізнесу під назвою «перманентний макіяж». Навчання татуажу – це передача з рук до рук секретів перманентного макіяжу. А секретами володіє конкретний фахівець, тому навчання має конкретне авторство. Оснащення робочого місця фахівця за порадами вчителя – це логічне продовження навчання та друга головна складова у цьому чудовому бізнесі. Вміння забезпечити спеціаліста достатнім потоком клієнтів для набуття необхідного досвіду – це третя обов'язкова умова для становлення спеціаліста та бізнесу. Збираючи заслужені плоди та радіючи разом із клієнткою результату своєї роботи, бажано пам'ятати відому істину, що регулярне підвищення кваліфікації за своєю спеціальністю – це запорука постійного успіху у улюбленій справі!
Читайте також
- Від чого залежить вартість перманентного макіяжу: формування ціни на процедуру
- В ногу з часом: онлайн продаж послуг перманентного макіяжу
- Тату: косметична процедура, макіяж чи бізнес?
- Контурний макіяж: історія мистецтва натільного малюнку
- Від тату до перманентного макіяжу: мистецтво з історією
- Мистецтво з історією: феномен татуювань
- Тату: мистецтво з історією
- Майстру перманента: як розкрутити свій інстаграм
- Освіта у сфері перманентного макіяжу: вчимося вчити правильно