В ногу з часом: онлайн продаж послуг перманентного макіяжу

Як розвивати свій бізнес онлайн

2020-06-25
Logo

Ще 10 років тому майстри не замислювалися про такі поняття як ліди, вирви продажів, трафік. Тож у чому секрет успішної побудови продажів?

Женя Денізері , майстер перманентного макіяжу з досвідом роботи 15 років, викладач міжнародного класу, засновник академії Jenya Permanent Makeup ART Aсademy (Стамбул), офіційний представник марки Bioderma Logic (MTDERM, Німеччина), спікер конгресів у галузі перманентного макіяжу , організатор майстер-класів зарубіжних майстрів перманентного макіяжу та конгресів у Туреччині, засновник бренду одягу для майстрів J-line, представник та тренер команди A&I у Туреччині, тренер та представник команди Luxus PlasmaLiner на території Туреччини, офіційний представник компанії Kodi Professional у Туреччині

Антоніна Балан , майстер ПМ студії Jenya Permanent Makeup ART Studio&Aсademy

Ще 10 років тому майстри не замислювалися про такі поняття як ліди, вирви продажів, трафік та багато іншого, про що зараз твердять усі продажники товарів та послуг. Незважаючи на це, ми маємо безліч прикладів успішних майстрів, які зробили в ті часи своє ім'я маркою. Тож у чому секрет успішної побудови продажів?

Сьогодні я хотіла б поговорити про такий чинник, як довіра клієнта. Адже якщо ваші клієнти вам довіряють, будь-який продукт легко знайде свого адресата.

Довіра - це впевненість у сумлінності та щирості об'єкта довіри. Тобто, якщо вам довіряють, значить надають свободу дій та рішень, будучи впевненими у вашому професіоналізмі та компетентності.

Ні для кого не секрет, що в наші дні багато хто хоче перевести бізнес в онлайн платформу і, безперечно, у цьому є багато плюсів. На жаль чи на щастя, професію майстра перманентного макіяжу неможливо повністю перевести в онлайн, за оренду робочого кабінету чи студії все ж таки доведеться платити. І все ж таки крім самих процедур, є ще й продаж супутніх інструментів для роботи. А для тих майстрів, які мають учні, теоретичні та частину практичних знань можна передати онлайн.

Для продажу ваших товарів та послуг у будь-якому режимі (як онлайн, так і офлайн) сформувати довіру клієнта можна за допомогою наступних інструментів:

1) Демонстрація чи демо доступ до послуг.

2) Відгуки клієнтів

3) Сертифікати, що підтверджують якість продукту.

4) Унікальні технології послуги чи виробництва товару.

5) Інтерв'ю з вашими колегами – експертами.

6) Громадські виступи на тематичних форумах та конференціях.

Це, на мою думку, найважливіші інструменти, за наявності яких споживач вибере вас серед ваших конкурентів.

Продажі в інтернеті: плюси та мінуси

Плюси продажів у мережі інтернет:

1) Економія часу як замовника, і постачальника товару, продажу та купівлі навіть поза робочий час звичайних магазинів.

2) Витрати на організацію інтернет магазину набагато менші, ніж звичайного магазину, а це означає, що за допомогою «кліків» можна придбати товар за зниженою ціною.

3) Розмір аудиторії, що охоплюється.

4) Оплата будь-яким доступним способом, у тому числі й електронний платіж.

Мінуси продажів в мережі інтернет:

1) Велика кількість шахраїв, через які споживач практично завжди насторожений. А також відсутність спонтанних покупок, здійснених споживачем.

2) Неможливість оцінити якість продукту до його покупки, а це означає, що споживач може виявитися незадоволеним покупкою, навіть не дивлячись на якість товару. Адже, можливо, це не те, що він хотів.

Чинники, що впливають на успіх

Отже, якщо ми беремо таку нішу, як продаж товарів, ми користуватимемося такими способами, що сприятимуть успіху проекту:

1) Визначення технічних сервісів (сайт із магазином, якщо є кошти, або сторінка в соціальних мережах, якщо час та кошти обмежені)

2) Стратегія продажів (продукт одиничний або лінійка продуктів)

3) Опрацювання цільової аудиторії (з цього пункту виходить також вибір соціальних мереж)

4) Для сайтів – необхідність налаштування оплати як юридичної особи, а також коректний вибір електронних гаманців.

5) Як і для сайту, так і для соціальних мереж – коректний вибір реклами (таргетована на даний момент є найбільш затребуваною)

6) Проведення аналізу ринку конкурентів та ціноутворення

Незважаючи на всі ці фактори, на мій погляд, є ще один, найважливіший, без якого всі вищеназвані не допоможуть у розвитку вашого бізнесу – це робити всю роботу з любов'ю.

До кінця 2020 року загальний обсяг продажів інтернет-магазинів по всьому світу, за прогнозами, має досягти позначки 2 трильйони доларів США (!). Зростання, порівняно з 2017 роком, становитиме +6%. Просто подумайте над цією цифрою – вона вражає.

Якщо ви орієнтовані на онлайн освіту - тут не обійтися без зручної для роботи платформи. Це може бути як ваш особистий сайт, так і спеціальна програма, де ви транслюватимете презентації та показуватимете відео-уроки.

Тут також важливо ціноутворення, реклама та аналіз конкурентів. Але є один мінус – крадіжка відео продуктів чи перепродаж несумлінними людьми за нижчу вартість. Вихід у такій ситуації тільки один – бути унікальним і курс обов'язково має бути «живим», з великою підтримкою тих людей, які здобувають знання у вас.

Коли вам вдасться знайти свого покупця, і він вам довірятиме - ви будете поза конкуренцією і тоді ціни станете встановлювати ви самі. І я бажаю успіхів усім вам, дорогі друзі.

Читайте також