Перманентний макіяж повік: ефект тіней

Тонкощі арт-перманентного макіяжу

Logo

Перманентний макіяж повік - завдання не з простих, особливо якщо потрібно зробити ефект тіней. Про всі тонкощі цієї процедури читайте в цій статті

Ганна Заболотна , керівник міжнародної академії ПМ та естетичної дермопігментації «Біотек» (Росія), дипломований художник, майстер-викладач міжнародного класу з перманентного макіяжу, естетичної дермопігментації та трихопігментації, переможець першого конкурсу «Контур століття» (2 у Росії та за кордоном, викладач Міжнародного університету ПМ (Мілан, Італія) (Росія)

Очі – наше все. Це і орган зору – головне з п'яти доступних нам чуттєвих відчуттів. І дзеркало душі, і засіб комунікації, і важливий елемент нашої привабливості. Зауважу при цьому, що все вищезгадане, крім зору, відноситься, швидше, не до очей, а до того, що їх оточує, і насамперед, до віків. Саме повіки, як свого роду оправа для очей, відповідають за емоційну комунікацію, роблять погляд гострим, живим чи усуненим, привабливим чи відразливим.

Люди давно усвідомили магічну силу повік і навчилися користуватися косметикою задовго до того, як було придумано писемність. Мистецтво макіяжу вдосконалювалося протягом тисячоліть. Але одне залишалося незмінним: необхідність постійного повторення процедури нанесення туші, рум'ян та інших фарб на обличчя. Перманентний макіяж зробив революцію в косметології, позбавивши людство цієї рутини. Довгий час ПМ обличчя обмежувався стрілками на повіках, підкресленням брів та контуру туб. Сьогодні арт-перманентний макіяж пропонує клієнтам повноцінні в кольорі процедури, що включають складні переходи і тонкі нюанси відтінків.

Усі ми вміємо малювати красиві тіні собі чи подрузі. Використовуючи величезну кількість декоративної косметики, яка існує на ринку, дуже легко досягти і камуфляжних, і коригувальних результатів.

Однак у арт-перманентному макіяжі ми маємо справу не з тональними основами та тінями, а з пігментами, не всі з яких можна використовувати на віках. Не менш важливим моментом у роботі зі створення тіней є правильний вибір голок, оскільки і сама процедура, і область, де вона проводиться, досить специфічні за своєю природою.

Незалежно від типу макіяжу, який прийнято ділити на повсякденний та декоративний, він може бути камуфлюючим та коригуючим. Камуфлюючий макіяж приховує синці та шрами, а коригуючим ми змінюємо форму ока. І в тому і в іншому випадку дії майстра продиктовані об'єктивною необхідністю щось приховати або відкоригувати і загалом вписуються в ті чи інші схеми. Якщо такі завдання перед майстром не ставляться, він діє виходячи з побажань клієнтів. Хтось любить яскраві кольорові фарби, інші віддають перевагу непомітному макіяжу, який послужить базою, основою для повсякденного макіяжу.

Я не писатиму про те, як зробити очі більш відкритими або яскравими, як закамуфлювати падаючу повіку, змінити форму або збільшити, зменшити візуальну відстань між очима. Будь-який майстер знає це хоча б теоретично. У сфері декоративного ПМ є безліч питань, відповіді на які не є суспільним надбанням, проте саме цими питаннями ставиться майстер перед початком роботи.

Одним з них є питання про те, які кольори необхідно використовувати, щоб досягти потрібного відтінку, враховуючи неоднорідність і тонкість шкіри повік і пов'язані з цим труднощі. Щоб відповісти, я звернуся до особистого досвіду та розберу тут власні роботи, які вже були виконані, та варіанти макіяжу, які тільки належить втілити.

Як вибрати перманентні тіні?

Розглянемо такі роботи:

  • корекція нависаючого століття. Використовувалися бежеві відтінки skin, такі як 10, 18 і brown 8 - оливковий відтінок. Вся робота виконана плоскою голкою flat 4 на апараті Stilus;
  • камуфлюючий перманентний макіяж після блефаропластики. Використовувалися пігменти skin 10, 11 та 15

Для створення тіней чудово підходять пігменти, призначені для дермопігментації. Вони поділяються на чотири групи: золотисті, рожеві, бежеві, помаранчеві – та окремий клас пігментів для дермопігментації ареоли соска. Підказка про те, які кольори слід використовувати, міститься на самій панелі. Щоб відкоригувати форму ока, використовуються пігменти бежево-пастельних відтінків.

Перед початком роботи можна нанести на повіку легкий, прозорий шар світлого пігменту, який виконуватиме роль «грунтовки». Це забезпечить велику яскравість пігментів, що наносяться далі, і продовжить термін життя тіней. Слід пам'ятати, що пігменти темніших відтінків наносяться тонкими шарами, інтенсивність яких повинна поступово наростати. Варто приділити особливу увагу якісному виконанню розтушовування кордонів. Від цього залежить якість усієї роботи.

Для створення розмаїття наносимо відблиски. При цьому тон відблиску повинен бути найсвітлішим із трьох тонів, які використовуються для створення тіней в області очей. Він може бути матовим, ледь помітним або блискучим. Можна використовувати чистий білий колір або взяти м'які відтінки слонової кістки або рожевого. Наприклад, skin 1, 2, 3 або 25. Такі відблиски добре наносити також на внутрішній кут ока. Зараз особливої популярності користуються пігменти 25, 28 і 29. Їх можна назвати універсальними. При виконанні відблисків краще за інших підійде голка № 1.

Для досягнення яскравого золотистого свічення в ділянці внутрішнього кута ока використовуємо пігменти skin 5 або skin 30. Якщо ж ми хочемо отримати м'який сріблястий відсвіт, то найкраще підійде новий пігмент coldgrey. При використанні цих пігментів не обійтися без прозорого розріджувача: він працює з пігментом, як вода з аквареллю, тобто робить фарбу прозорою, полегшує розтушовування і створення переходів. Під час розведення пігменту фахівці користуються виключно інтуїцією, оскільки точні рецепти та пропорції ніде не прописані. Чим більше розріджувача, тим прозоріше пігмент. Наносити його слід пошарово, з легким тиском. Рухи - штрихові або овальні, перпендикулярно до війного краю. Не варто забувати про те, що при регенерації шкіри після процедури відтінок нанесеного пігменту неминуче зміниться. Після закінчення періоду відновлення він стане світлішим, матовим та холодним.

При виконанні розтушовки можна використовувати деякі пігменти для перманентного макіяжу брів та повік, всі тілесні відтінки та додаткові кольори. Змішуючись на шкірі, вони дають безмежну кількість відтінків, що потрібно для отримання тілесного кольору.

Додаткові кольори – це кольори, які є чистим пігментом-основою (оксид заліза, діоксид титану, оксид хрому)

Жовтий (оксид заліза) надає пігменту теплоти та золотистого відтінку. При змішуванні із сірим кольором дає оливковий, освітлює пігмент.

Білий (діоксид титану) робить пігмент світлішим, холоднішим, матовішим і щільнішим. Нагадую: білий колір – найщільніший із усіх пігментів, тому використовувати його потрібно з великою обережністю.

Зелений (оксид хрому) формує теплий оливковий або холодний блакитний відтінок залежно від базового пігменту. Може використовуватись у чистому вигляді. При змішуванні з білим створює візуальний ефект перламутрового свічення.

Чорний (оксид заліза) може використовуватися як у чистому вигляді, так і додаватися в інші пігменти за необхідності

Важливо: голки

Під час виконання роботи майстер перманентного макіяжу як справжній художник постійно комбінує різні види голок, варіюючи щільність кольору, тонкість розтушовки та м'якість переходів.

Вибір голок залежить від того, якого результату ви хочете досягти. Тому, перш за все, необхідно зрозуміти, чого хоче клієнт, і, можливо, запропонувати альтернативні варіанти. Лише після узгодження всіх деталей із клієнтом слід переходити до продумування технічної сторони майбутньої процедури, зокрема вибору голок.

Невеликі пучки (1, 3l, 5l голок) – для більш чіткого промальовування та щільного фарбування. Це зони, що близько прилягають до війного краю.

Великі пучки голок (4F, 5m, 7, 9 або 12 голок) використовуються для нанесення тіней на великі ділянки століття

Оскільки вирішальним елементом у створенні тіней є якісне розтушовування та плавність переходів, нам не уникнути використання плоских пучків голок (Flat та Magnum).

Як відомо, пучки з великою кількістю голок травмують шкіру меншою мірою, ніж одна голка, глибина занурення якої завжди дещо більша. Однак за рахунок більшого фарбування великі пучки голок можуть викликати більший набряк і почервоніння.

Найбільш затребуваними квітами при розтушовуванні повік є всі бежевого відтінки. Темний беж наноситься те місце, де повіка нависає, утворюючи складку. Щоб подовжити розріз очей, потрібно продовжити лінію верхньої повіки, наносячи ще темніший тон. Простір, що залишився, тобто рухлива повіка і область під бровою, заповнюється світлим пігментом.

Для корекції опуклості очей і важких нависаючих повік застосовується техніка повного зафарбовування рухомого віку. Тут, як і скрізь, діє універсальний принцип: затемняй або обводь контуром те, що треба приховати, і освітлюй те, що треба наголосити, вивести на перший план.

Хід процедури

Вся робота зі створення тіней проводиться у два етапи. На першому етапі ми наносимо на віки звичайний декоративний макіяж – яким клієнтка хоче бачити його в остаточному варіанті – і чітко промальовуємо межі переходу кольорів. Це дозволить нам дотриматися правильної послідовності нанесення пігментів під час роботи.

Після затвердження ескізу клієнтом ми переходимо до другого етапу – нанесення пігменту. Першим наноситься перехідний середній колір. Потім вводиться темний відтінок.

Світлий колір вводиться останнім. Потім розтушовується межа між квітами. Я рекомендую не промивати і не міняти картридж перед нанесенням нового кольору. У цьому випадку відбувається додаткове змішування кольорів, завдяки чому переходи стають плавнішими.

Для створення зелених тіней ми використовуємо теплий зелений зелений пігмент green. Якщо додати пігменти для брів, такі як brown 3, 4, 5 або 8, ми отримаємо болотно-оливкові відтінки. Щоб отримати холодний зелений, ми використовуємо колір морської хвилі green liner.

Рекомендую звернути увагу на бузковий пігмент violet liner. Він краще за інших підкреслює красу зелених очей. Висвітлюючи пігмент за допомогою білил або затемняючи його графітом, ми зможемо отримати різні відтінки і підібрати найкращий. Цікавий результат дає поєднання із коричнево-оливковими пігментами.

Сині та блакитні кольори надають особі свіжості, роблять її більш привабливою та сексуальною. У нашій палітрі є дуже гарний відтінок синього blueliner. Спробуйте змішати його із зеленим пігментом green та зверніть увагу на результат. Blueliner також відмінно поєднується з black або warm grey.

Відтінки сірого представлені в палітрі двома основними пігментами: warm grey та cold grey. Ці кольори дуже добре виглядають разом, доповнюючи один одного.

Тепер трохи про smoky eyes.

S moky eyes

Розтушовування нижньої повіки дуже часто має на увазі під собою smoky eyes. Справа в тому, що вузька чітка підводка може візуально зменшити око, обрізати його. А широка, навпаки, підвищує. Техніка smoky eyes дозволяє нам уникнути крайнощів. При цьому широко використовуються класичні чорні кольори black liner або black. Я рекомендую розбавляти їх графітовими відтінками brun 3, 4, 5 або димчасто-сірим warm grey.

Підсумовуючи, зауважу, що процедура нанесення тіней вимагає серйозного вміння працювати з кольором, створювати його шляхом змішування різних пігментів та їх відтінків. Збагнути всі тонкощі цього процесу можна, лише постійно експериментуючи з фарбами. А оскільки будь-який видатний результат завжди є наслідком вдалого експерименту, чим більше ви експериментуватимете з кольором, тим більше у вас шансів досягти успіху.

Матеріал був вперше опублікований у журналі Permanent №4(12)/2018

Читайте також