Перманентний макіяж: краса чи тренд?

Перманентний макіяж без макіяжу

2020-01-08
Logo

Перманентний макіяж – це мистецтво. І, як і будь-яке мистецтво, перманент не терпить надлишку, однаковості, схожості

Олена Кондратюк, міжнародний експерт із просунутих методик перманентного макіяжу та медичної мікропігментації, сертифікований тренер викладачів, практикуючий майстер, автор та розробник ексклюзивних камуфляжних технік, засновник школи професійних майстрів семи-перманентного макіяжу BeProfessional

Перманентний макіяж – це мистецтво. І, як і будь-яке мистецтво, ПМ не терпить надлишку, однаковості, схожості. На жаль, все частіше ми бачимо на обличчях малюнки, що вийшли з-під одного лекала - брови, губи, стрілки. Більше того, ми і робимо їх такими однаковими. Індивідуальність важлива якість для кожної людини, і індивідуальність у зовнішності, така собі особливість, не виняток.

Почнемо з питань

Чому ПМ, що пропонують навчання, стає все більше, а рівень майстрів і якісних робіт не зростає? Чому кількість фахівців з лазерного видалення татуажу збільшується пропорційно до кількості майстрів ПМ? Чому більшість майстрів-початківців стурбовані пошуками найсильнішої анестезії? Чому на деяких курсах навчання починають із техніки розтушовування, а в інших школах, навпаки, з техніки волосків? Що таке пудра і таке піксельне напилення, чим одне відрізняється від іншого? Мікроблейдинг менш травматичний, ніж татуаж? Жирна шкіра не підходить для волоскової техніки?

Перелік цих питань можна продовжувати ще довго.

Більшість питань виникають від патологічної плутанини в головах як майстрів, так і клієнтів. Можливо, це витрати того, що ця область ще надто молода (за великим рахунком якісь 30 років для історії взагалі не термін) і не так багато шкіл пропонують фундаментальне базове навчання. А можливо, просто несерйозне, несвідоме ставлення до цієї процедури породжує непорозуміння між фахівцями та клієнтами.

Дозвольте мені внести певну ясність у загальну картину, спираючись виключно на власний досвід та знання (у сфері естетичного камуфляжу та ПМ працюю з 1993 року).

На сьогодні вже є чіткі розмежування напрямків мікродермопігментації. Це:

  • художнє татуювання;
  • декоративний тату-макіяж;
  • естетичний камуфляж;
  • перманентний макіяж.

Витоки ПМ

Як усе починалося і з чого все сталося? Спробуємо розібратися. Вже понад п'ять тисяч років людство використовує татуювання ⎼ наколоті візерунки ⎼ як спосіб прикрасити своє тіло, виділитися з натовпу, підкреслити соціальний статус тощо.

У другій половині ХХ століття почалася нова ера у виробництві та використанні декоративної косметики. До 40-х років ХХ століття декоративною косметикою користувалися лише жінки з вищого суспільства та представниці творчої богеми. Після Другої світової війни Модні будинки почали виводити нові тенденції в одязі та макіяжі з кутюрних колекцій з подіуму в широкі маси в колекціях прет-а-порте. Розпочався серійний випуск декоративної косметики. І вже до 60-х кожна пристойна дівчина (жінка) прикрашала своє обличчя декоративними стрілками на очах, улюбленим кольором помади тощо.

У 80-х епоха диско привнесла нові віяння (лінь ⎼ двигун прогресу). Навіщо щодня витрачати час на ранковий макіяж, коли можна зробити його постійним і незмивним? Першими були дівчата байкерів. Вони спробували завдати макіяжу за допомогою тату. І, звичайно ж, решта жіночого суспільства, швидко зорієнтувавшись, запровадила це нововведення у загальний побут. Таким чином, з'явився напрямок декоративного тату-макіяжу. Зауважимо, що мета цієї послуги знову-таки полягає в бажанні прикрасити своє обличчя, надіти образ, що не змивається, самовиразитися, зрештою.

Також у середині минулого століття почала активно розвиватися пластична хірургія. Однак постопераційні рубці, навіть якщо вони і виходили ідеально плоскими, вимагали корекції кольору (ушкоджена шкіра завжди відрізняється від здорової за кольором). Звідси виникла послуга косметичного камуфляжу як останній штрих у досягненні ідеального результату. Мета ⎼ вирівняти колір шкіри після втручання або пошкодження. Тобто приховати недоліки. І я думаю, що саме з цього бере свій початок розвиток напряму класичного перманентного макіяжу як такого. Приховати недоліки та підкреслити переваги, правильно розставити акценти. І так, щоби комар носа не підточив. Адже вся робота спрямована на те, щоб ніхто не знав про виконані маніпуляції. Все моє, природа нагородила.

Роботи невідомих майстрів, які потрапляють на виправлення. Фото надані автором

Краса чи тренд?

Отже, розглянемо докладніше.

Декоративний тату-макіяж – прикраса обличчя з метою створення довготривалого незмивного макіяжу, заміна щоденного застосування декоративної косметики. І тут застосовуються художні техніки тату. Яскраві колірні рішення на губах, що замінюють колір улюбленої помади, корекція форми (вихід за червону облямівку з метою збільшення обсягу). Також нанесення кольорових тіней і стрілок на область повік, рум'яна. І, звісно, театрально підведені брови. На жаль, багато клієнтів не до кінця розуміють та усвідомлюють наслідки цього кроку. Чи багато хто з нас вибирає і використовує той самий образ у різних життєвих ситуаціях? Адже ми не займаємося спортом у туфлях на шпильці та до театру не ходимо у спортивному костюмі. Ось і макіяж підбирається до кожного окремого випадку. Тим більше, що розвиток fashion-індустрії зовсім не дає нудьгувати. Світові бренди декоративної косметики кілька разів на рік представляють нові колекції, змінюються текстури, кольори, форми. Чи багато розсудливих жінок готові одягнути декоративну маску цього сезону і носити її протягом енної кількості років? Однак є попит, отже, будуть пропозиції. Зазвичай послуги фахівців тату-макіяжу (як правило, для визначення своєї діяльності вони вживають слово «татуаж») через невисоку собівартість та в основному сумнівний професіоналізм майстрів коштують недорого. З цього з'являється можливість у багатьох «неоформлених» розумів створити з собою щось таке собі.

А далі виправдання: я не знала, потрапила не до того майстра, так раніше робили тощо. Це породжує вседозволеність «фахівців» експериментувати на обличчях клієнтів, використовуючи непрофесійне, дешеве обладнання, несертифіковані пігменти та неперевірені технології. Результати, на жаль, плачевні. За всі роки своєї роботи в галузі естетичної косметології та мікродермопігментації я не зустрічала жодної клієнтки, яка після проведених тату-маніпуляцій на своїй особі не припинила використовувати декоративну косметику. Змінилася лише мета - приховати і виправити недоліки постійного макіяжу. Варто задуматися про те, що в даний час 80% жінок, які мають на своєму обличчі незмивний тату-макіяж, хочуть позбутися «слідів колишньої слави», причому це відбувається досить швидко з моменту його нанесення. Сюди можна віднести і повальне захоплення новомодними словами «мікроблейдинг» і «брови 6D». Нібито супернатурально, безпечно, а в результаті збільшення кількості страждають у клініках з лазерного видалення тату. Причина такого швидкого та успішного просування цієї послуги – криза. І, звичайно ж, можливість отримати прибуток за мінімальних вкладень (вартість витратних матеріалів для проведення мікроблейдингу дуже доступна). Чисто з медичної точки зору процес регенерації шкіри після розрізу (мікроблейдинг) та після мікроперфорації (апаратні методики ПМ) протікає абсолютно по-різному. І, відповідно, результати різняться в рази.

Продовження статті читайте тут

Читайте також