Неякісний перманентний макіяж: інструкція з перекриття
Поради експерта
Виправлення перманентного макіяжу – складне завдання навіть для майстрів із досвідом. Розглянемо основні питання та пастки, що підстерігають майстра
Валерія Садах , ліцензований тренер та представник iColor Academy, майстер міжнародного рівня, керівник студії IMAGE PM school (Київ), увійшла до топ-10 б'юті-майстрів України за версією Stella International Beauty Awards (2017, 2018), суддя чемпіонатів з ПМ, член асоціації КССК, лектор та експерт з лазерного видалення
Виправлення перманентного макіяжу – складне завдання навіть для майстрів із досвідом. Щоб зробити цю роботу якісно, необхідно розбиратися в характеристиках шкіри, пігментів та багатьох інших деталях. Розглянемо основні питання та пастки, що підстерігають майстра
Сьогодні пропоную поговорити про саму потрібну техніку, що вимагає фундаментальних знань, досвіду і терпіння, з якою доводиться стикатися практично в 50% випадків усім майстрам перманентного макіяжу, – про виправлення та перекриття неякісного татуажу.
Якщо ви чекаєте на який чарівний мікс і рецепт на всі випадки життя, розчарую: його немає. Кожна робота індивідуальна, і я хочу навчити вас думати та аналізувати, щоб не допустити ще більших помилок.
Існує кілька способів боротьби з неякісним татуажем:
- лазер – швидкий і нетравматичний метод позбавлення старого татуажу. Мінуси :
- Протипоказання;
- Зміна кольору (не завжди цей процес доречний);
- Не працює з камуфляжними пігментами;
- тимчасові рамки (тривалий процес видалення кольору);
- ремувер:
– може «полегшити» щільне профарбування локально (розмити кути брів тощо);
- освітлює без зміни кольору;
- Контрольована кількість залишку;
– за його допомогою майстер може видалити частину пігменту безпосередньо під час пігментування;
- Працює на камуфляжах.
Мінуси :
- травматизація шкіри;
- Тривалий період видалення;
- перекриття – нейтралізація небажаного відтінку та створення гармонійного перманентного макіяжу на татуажі, що вже є. Мінуси :
- можна працювати тільки при невеликому залишку пігменту на шкірі при однорідному забарвленні;
- не гарантує тривалого носіння, вимагає додаткових процедур та гарного знання колористики, нейтралізації кольорів та почуття шкіри.
Давайте розберемо цю тему. Я постараюся відповісти на питання, що найчастіше виникають, не втрачають своєї актуальності. І освіжити базові знання, які обов'язково стануть у нагоді у проведенні процедури перекриття.
перекриття: коли і як?
Для початку необхідно визначитися – чи варто в принципі перекривати неякісний ПМ. Отже, в якому разі робити перекриття немає сенсу?
- Якщо татуаж надто яскравий та має чіткі межі (можна у тому випадку, якщо вам потрібно додати колір на 70%).
- Якщо пігментована зона має неоднорідний колір.
- Якщо обсяг татуажу – максимальної ширини і збільшувати нікуди (широкі брови, що вийшли за контур губи, довга стрілка)
Більшість клієнток, які бажають оновити колір татуажу, мають відтінок, що не відповідає раніше нанесеному.
Чому відбувається зміна кольору та від чого залежить стійкість пігменту?
Потрапляючи у шкіру, пігмент змінює свій хімічний склад. Опинившись у водному середовищі (оскільки клітини дерми, де знаходиться пігмент, містять вологу), він окислюється і поступово змінюється під впливом зовнішніх і внутрішніх чинників, які у організмі людини.
Але я хочу пояснити, чому згодом колір перманентного макіяжу не просто світлішає, а змінюється на небажаний відтінок. Це відбувається у зв'язку з нестабільністю однієї з барвників у складі пігменту: втративши одну частку зі свого складу, колір стає іншим. Вам необхідно зрозуміти, якого кольору не вистачає і, заповнивши відсутній відтінок, ви отримаєте бажаний колір.
Таблиця стабільності кольорів:
- білий – стабільний;
- чорний – стабільний;
- червоний – дуже стабільний;
- зелений – стабільний;
- синій – дуже стабільний;
- жовтий – нестабільний.
Інші пігменти є похідними для створення інших кольорів та їх відтінків.
Переважна кількість одного барвника (особливо стабільного) у складі пігменту визначає, який колір згодом може виявитися більшою мірою.
Найбільше зміни кольору схильні до коричневих відтінків. Коричневий пігмент з величезним переважанням чорного, світлішаючи з часом, йтиме в сіру гаму. Коричневий з переважанням червоного - червонувато-рожевий. Коричневий з великим вмістом жовтого та мінімальним вмістом червоного освітлюється практично без змін.
Чорний пігмент, світліший, йтиме в сірість, за умови, якщо покладено на потрібну глибину (якщо чорний пігмент покласти глибоко, він перейде в тьмяний і синій). Білий – жовтіє та змінює структуру шкіри.
Залишок кольору в шкірі залежить від :
- якості сухого барвника (органіка або неорганіка);
- пропорцій та стабільності кольору у складі конкретного пігменту.
Густота пігменту жодним чином на якість не впливає.
Щоб зрозуміти, який відтінок переважає у вашому пігменті, капніть краплю фарби на спонж або вологу серветку і подивіться на розлучення, які утворюються навколо. Це і є переважаючий відтінок, який залишиться у шкірі.
Суть процедури по перекриттю - додавання кольору, насиченості та надання нової форми татуажу. Якщо ваша клієнтка – володарка татуажу, який змінив свій колір та виглядає неестетично, необхідно спочатку нейтралізувати його (за умови, що татуаж є досить світлим), а потім додавати потрібний відтінок. Якщо стара робота яскрава, не беріться її перекривати – ви не зможете змінити своїм пігментом старий татуаж, він не приживеться. Нові техніки надто поверхові і сучасні пігменти не такі щільні. Яскравість старого татуажу необхідно видаляти (будь-яким з перерахованих вище способів).
На фото - роботи автора (до та після процедури):
Продовження тут
Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №4(12)/2018
Читайте також
- Властивості шкіри та кольоротипи, або Чому така важлива колористика в перманенті
- «Підводні камені» ПМ і як їх уникнути майстру-початківцю
- Вартість послуги, або Як сформувати ціну перманентного макіяжу
- Жирна шкіра та перманентний макіяж: допустимі техніки
- Видалення перманентного макіяжу: коли лазер краще?
- Комплексний перманентний макіяж: складності майстра та побоювання клієнта
- Виправленню не підлягає: коли перманентний макіяж треба видаляти?
- Шотування
- Перманентний макіяж