Невдалий татуаж брів: приклади виправлення

Виправити можна практично все!

Logo

До будь-якого майстра перманентного макіяжу може прийти клієнтка, яка вже побувала в руках не надто грамотного фахівця. І тоді хочеться не лише повернути привабливий зовнішній вигляд, а ще зробити так, як треба.

Ганна Заболотна , керівник міжнародної академії ПМ та естетичної дермопігментації «Біотек» (Росія), дипломований художник, майстер-викладач міжнародного класу з перманентного макіяжу, естетичної дермопігментації та трихопігментації, переможець першого конкурсу «Контур століття» (2 у Росії та за кордоном, викладач Міжнародного університету ПМ (Мілан, Італія) (Росія)

На жаль, багато фахівців перманентного макіяжу ставляться до своєї роботи, а від початку і до процесу навчання та придбання обладнання дуже недбало. Справді, навіщо йти вчитися, якщо добрі подруги двома словами пояснять принцип роботи? Просто бери машинку - і фарбуй! Тому все частіше доводиться стикатися із ситуаціями, коли твій досвід та знання рятують постраждалих жінок від страждань. Адже перманентний макіяж – справжнє мистецтво, і будь-яка помилка та незнання теорії можуть коштувати вашому клієнту дуже дорого. Наприклад, неправильно підібрана глибина введення пігменту або чорний колір призводить до того, що колір брів стає холодним синім. Крім того, пошкодження більш глибоких шарів шкіри викликає утворення рубців та розтікання фарби у підшкірно-жировій клітковині. Крім цього, через неправильно підібраний колір пігменту або пігменту, неприпустимого для використання на обличчі, утворюються плями фіолетового, зеленого або червоного кольорів. А безграмотно підібрана форма брів перетворює приємне обличчя на потворну маску. Дешеве обладнання, фарби поганої якості, відсутність смаку та досвіду у фахівця – ці фактори сильно ускладнюють проблеми клієнтів.

Для деяких жінок похід до майстра перманентного макіяжу закінчується трагедією. Обличчя завжди на увазі, його неможливо сховати під одягом. Але, на мою думку, виправити можна все! Тільки на це потрібно багато часу та фінансових витрат. Тому я раджу своїм клієнтам ставитись до себе серйозно та ретельно підходити до вибору майстра, який робитиме перманентний макіяж. А моя порада майстрам-початківцям наступна: освойте професію так, щоб бути впевненим, що ви не нашкодите людині!

Експерименти з бровами: скільки можна?

Сьогодні ми говоритимемо про брів, тому що це найпопулярніша зона для експериментів у клієнтів та майстрів. Багато хто вважає, що дана процедура – найпростіша, порівняно з тим самим перманентним макіяжем очей чи губ, наприклад. І не розуміють, що саме брови можуть поміняти не лише образ, а й характер, а часто й долю людини. Причиною невдалого татуажу можуть стати багато факторів: помилки у підборі форми, у техніці нанесення та виборі кольору. Прикладів безліч:

  • надто «підняті» брови;
  • надто опущений хвостик брови або дуже довга брова;
  • надто великий кут заломлення брови;
  • дуже чітка головка брови;
  • несиметричні брови;
  • надто глибоке проникнення голки, рубцювання, розтікання фарби;
  • перерозтягнення шкіри в області нанесення пігменту;
  • травматична процедура;
  • обладнання поганої якості;
  • пігменти, неприйнятні для перманентного макіяжу брів;
  • недосвідченість майстра.

Існує два варіанти виправлення помилки: видалення пігменту лазером та виправлення за допомогою спеціальних кольорів-коректорів.

Лазерне видалення

На сьогодні видалення неякісного перманентного макіяжу та татуювання за допомогою YAG-лазера – найефективніший спосіб. Довжина хвилі 1064 нм ефективно руйнує пігмент, особливо квітів холодного спектру. Дозволяє видаляти імплантований дерму пігмент без пошкодження цілісності шкірного покриву. Чи не призводить до утворення сполучної тканини (рубця). Біологічні тканини йому не видимі.

приклад 1.

Цей атрофічний рубець утворився після того, як клієнтка звернулася щодо видалення неякісного перманентного макіяжу до некомпетентного косметолога, який використовував для процедури лазер, не призначений для видалення пігменту. В результаті клієнтка отримала "мінус-тканину", а колір залишився на місці. Після кількох сеансів видалення за допомогою алюмоітрієвого гранатового лазера я змогла повністю очистити шкіру від небажаного кольору.

Стан після 4-го лазерного видалення (фото 2): щоб підняти такий рубець, застосовують контурну пластику колагеном або іншими наповнювачами. У результаті шкіра стає більш пружною та щільною, рубець – менш помітним, а у поєднанні з перманентним макіяжем ми можемо зробити такий рубець практично невидимим.

Перший етап: намітний малюнок волосків на рубцевій шкірі.

Далі йде детальне промальовування волосків (фото 4).

Під час процедури необхідно міцно тримати машину та плавно її переміщати, між голкою та поверхнею шкіри повинен бути кут приблизно 45 градусів. Пам'ятайте: глибоке та неправильне введення голки призводить до утворення рубців. Найкращий спосіб, щоб отримати відмінний результат вже з перших сеансів, полягає в просуванні машини в напрямку лінії, що виконується.

приклад 2.

У наступному прикладі подано три етапи роботи. На першому фото – брови після лазерного видалення. Вже немає чітких контурів, колір досить світлий та рівномірний для того, щоб можна було перейти від лазерного видалення до нового перманентного макіяжу. Середнє фото – брови відразу після процедури. Використовувалися три кольори пігментів. Основний колір – темно-русявий. Їм малюється переважна більшість волосків. Колір потрібно підбирати під натуральне коріння волосся або колір брів. Для посилення контрасту і надання малюнку ефекту 3D я додала світлий графіт, яким виділила середину брови - ребро жорсткості (дотик волосся, що росте зверху та знизу). Між деякими волосками я додала тілесний колір, щоб поредити загальну масу намальованих волосків. Потрібно пам'ятати, що всі кольори з великим вмістом білил дуже щільні і криють, тому достатньо одного проходу, щоб фарба зафіксувалася в шкірі. На заключній фотографії представлена брова через один місяць. Як і належить, пігмент виглядає не таким яскравим, весь малюнок виглядає м'якшим. Всі три кольори візуально досить роздільні, що надає об'ємність роботі.

Перекриття пігменту

Перекрити занадто холодний колір можна протилежним, тобто теплим. Для губ таким кольором буде помаранчевий, при цьому колір йтиме в кораловий. Для брів – жовтий, колір йде у сіро-оливковий. Для корекції червоного пігменту на бровах знадобиться зелений коректор – він забере колір у нейтральний сірий.

Для перекриття синяв можна використовувати пігменти з великою кількістю теплого кольору в залежності від кольору шкіри. А для перекриття почервоніння можна використовувати пігменти з великою кількістю холодних чи оливкових відтінків. Що більше палітра пігментів, то легше підібрати відтінок для вашого клієнта. Чим більше пігментів доводиться змішувати, щоб мати новий колір, тим важче передбачити кінцевий результат.

При виборі кольору майстер повинен розповісти клієнту про всі етапи фіксації пігменту у шкірі. На палітрі кольори здаються більш насиченими через особливості поліграфії. Внаслідок цього клієнтка може зупинити вибір на найсвітлішому відтінку. У результаті через місяць пігмент, вже зафіксований у шкірі, виглядатиме значно світліше через матовий епідерміс, що його покриває.

Зараз можна сміливо сказати, що перманентний макіяж – безболісна процедура. В арсеналі хорошого майстра завжди є великий вибір засобів, що анестезують. За відсутності болю майстер виконує свою роботу ретельно і корекція потрібна вже не завжди. Правильно виконаний перманентний макіяж ніколи не залишить слідів у вигляді рубців або шрамів. Кожен фахівець, який себе поважає, повинен мати портфоліо робіт, виконаних у різних техніках, щоб клієнт міг бачити не тільки результат процедури, але і якість її виконання. Не соромтеся розповідати про пігменти та обладнання, адже професіонал знає всі тонкощі своєї справи і навіть більше, тому що дермопігментація – складний процес, що вимагає від фахівця знань у галузі медицини, візажу, колористики, психології та творчого підходу до кожного клієнта.

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №3/2016

Читайте також