Конфліктні ситуації: як майстру перманентного макіяжу захистити себе

Від чого залежить результат роботи майстра перманентного макіяжу

Logo

Для тих, хто розуміє всю складність реалізації самої ідеї розподілу пігменту в шкірі обличчя, стає очевидним, що перманентний макіяж – одна з потенційно конфліктних косметичних послуг.

Проблеми, пов'язані з надлишком чи недоліком інформації, і навіть спотворенням сенсу, породжують сварки, які можуть переходити у конфліктні ситуації, особливо у сфері послуг.

Для тих, хто розуміє, яким чином виконується процедура перманентного макіяжу, а також складність реалізації самої ідеї розподілу пігменту в шкірі обличчя, стає очевидним, що перманентний макіяж – одна з потенційно конфліктних косметичних послуг.

Конфлікт – ситуація, у якій кожна із сторін прагне зайняти позицію, несумісну і протилежну стосовно інтересам з іншого боку. Виникла суперечність між двома або більше людьми, які намагаються їх вирішити з тим чи іншим ступенем емоційності.

У будь-якого конфлікту є рішення, необхідно лише вчасно його знайти. Адже жодна з конфліктуючих сторін не зацікавлена у ньому. Клієнту необхідний результат, що задовольняє його, майстру - задоволений і вдячний клієнт.

Тим не менш, як показує практика, кількість клієнтів, незадоволених якістю перманентного макіяжу, зростає настільки швидко, що в даний час технології видалення перманентного макіяжу затребувані не менше, ніж сам перманентний макіяж. Конфлікт може виявлятися відкрито, у формі спору та з'ясування взаємин, або потай, без словесних та фізичних проявів.

Проблема очевидна. Яким способом її вирішувати? І чи взагалі є шляхи вирішення?

Можливі наслідки

Почнемо з того, що, безсумнівно, має місце при виконанні процедури, але часто є причиною виникнення конфлікту – це наслідки. Їх можна розділити на:

  • неминучі, що супроводжують процедуру,
  • які випливають внаслідок відсутності належних знань чи безтурботності фахівця.

До першої групи можна віднести таке.

Болісні відчуття . Найчастіше хворобливі відчуття виникають через дуже низький больовий поріг. Такий стан може бути тимчасовим чи постійним. Тобто поріг больової чутливості може знижуватися через страх, нервову напругу або, наприклад, у жінок у період овуляції, менструації або напередодні її появи. Іноді больовий поріг завжди низький - це буває пов'язане з особливостями будови шкіри або після перенесених стресів.

Набряк. Швидше є закономірним явищем, пов'язаним із реакцією шкіри на мікротравму, яка неминуча при виконанні процедури перманентного макіяжу.

Освіта «кірочок». Іноді наслідком перманентного макіяжу може стати стягнутість шкіри, потемніння та утворення «кірочок». Варто відразу сказати, що це цілком нормальна реакція, тому що в будь-якому випадку шкіра отримує мікротравми. Приблизно, протягом 2-5 днів скоринки відлущуватимуться, потім можуть спостерігатися ознаки вторинного дрібнопластинчастого лущення. Остаточний результат перманентного макіяжу виявиться протягом місяця після проведення процедури. Повне закріплення та стабілізація кольору може відбуватися до трьох місяців після виконання.

Гематома. Після процедури перманентного макіяжу вона також можлива. Це класичний варіант побічного явища. Зустрічається дуже рідко, навіть за правильного проведення процедури. Причинами гематом можуть стати індивідуальні особливості або застосування препаратів, які містять, наприклад, адреналін або епінефрін, які блокують капілярну кровотечу, що затримує кров під шкірою. Якщо гематома з'явилася на слизовій оболонці губ, то, швидше за все, вона пройде протягом однієї-двох діб. На шкірі гематоми затримуються до трьох-чотирьох діб. Але в жодному разі не варто боятися поверхневих гематом – вони ніяк не впливають на кінцевий результат. При правильній техніці роботи пігментування повік поява гематом досить рідкісне явище.

Існує низка додаткових ознак, які можуть статися після загоєння перманентного макіяжу. До них можна віднести такі:

  • слабке збереження кольору;
  • посилення кольору природної пігментації в області пігментування - наприклад, ластовиння або постродові плями;
  • нерівномірний розподіл кольорів.

Усьому є пояснення, які мають бути озвучені майстром на попередній консультації та до процедури. Інформація, що стосується процедури перманентного макіяжу, має бути повною.

До другої групи причин можна віднести юридичні аспекти процедури, внаслідок недотримання яких спірні питання можуть перерости у конфліктну ситуацію. При грамотно проведеній консультації майстром, попередженні про всі неминучі небажані наслідки прояв подібних явищ під час та після процедури навряд чи викличе у клієнта бажання йти на конфлікт чи просто бути незадоволеним. Тим не менш, як би не мала до себе нова клієнтка і в яких би дружніх відносинах ви не були з постійними клієнтами, інформаційна угода на процедуру має бути заповнена належним чином обов'язково. Необхідно вносити до документа будь-яку додаткову інформацію, вписуючи її від руки.

Запобіжні заходи

Що ще потрібно робити, щоб звести до мінімуму шанси на виникнення конфліктних ситуацій з клієнтом? Невід'ємною частиною процедури є юридично продумане документування виконання послуги з обов'язковим фотосупроводом до процедури, після неї та, звичайно, остаточного результату. На фото, виконаних праворуч, ліворуч та анфас, повинен бути крупний план усієї особи та тієї області, на яку наноситиметься перманентний макіяж. Фотографії робіт будуть для майстра ще й рекламою.

Привід для початку конфлікту може бути як об'єктивний, так і суб'єктивний – тобто результат роботи ніяк не стосується і є лише мотивами «постраждалої» сторони.

Безумовно, відповідальність за роботу бере на себе безпосередній виконавець – майстер, який володіє необхідними здібностями та знаннями, професійно навчений з правильно підготовленим робочим місцем. Фахівець має прагнути постійного розвитку, зокрема й інформаційного.

Пам'ятайте, що теорію вносить корективи практика. Щодня ми отримуємо оновлені дані про протипоказання, випадки загоєння, застосування тих чи інших барвників, а також про виникнення конфліктних ситуацій.

Грамотний захист

Останнім часом простежується дуже неприємна і прогресуюча тенденція: після надання послуги перманентного макіяжу виникають питання, викликані невдоволенням з боку клієнта, з вимогою про повернення грошей, сплачених за саму послугу, плюс виплати компенсації. Мотивація невдоволення у разі не важлива – це класичний випадок шантажу і здирства.

Що робити у такій ситуації? Насамперед, не варто впадати в паніку. На жаль, наш менталітет, правова незахищеність і бажання просто уникнути проблем призводять у більшості випадків до задоволення фінансових домагань неохайних клієнтів. Спочатку невдоволення роботою на бровах – майстер виплачує необхідні гроші, а за два тижні… і губи мають незадовільний результат. І як ви вважаєте, чим закінчиться другий інцидент? Тим ж! Чи варто говорити про те, що кількість подібних випадків зростатиме в математичній прогресії, поки самі фахівці не знайдуть вихід із ситуації та дієву протиотруту подібному явищу.

Перше та головне – не піддавайтеся на шантаж. Виключіть максимально таку можливість на самому початку, як уже було сказано вище, під час підписання клієнтом юридичного документа та грамотного складання останнього.

Друге – прийміть за правило фотографувати свої роботи в обов'язковому порядку, вказавши в тому ж документі цю дію як необхідну і невід'ємну частину проведення процедури.

Насамкінець хотілося б відзначити, що жоден фахівець не застрахований від помилок. Не падає лише лежачий. Вміння вчасно виправити допущену помилку – візитна картка справжнього професіонала та найкращий спосіб запобігання конфліктам.

Читайте також