Імідж майстра: які риси повинен мати майстер перманента

Яким має бути імідж, психологія та мораль майстра ПМ

Logo

Усім фахівцям сфери краси неминуче доводиться взаємодіяти з людьми. Для когось це завдання є простим, для когось – найважчим аспектом професії.

Усім фахівцям сфери краси неминуче доводиться взаємодіяти з людьми. Для когось це завдання є простим, для когось – найважчим аспектом професії.

Про важливі риси характеру майстра ПМ – у нашій постійній рубриці «Абетка майстра-початківця».

І – Імідж майстра

Розмірковуючи про те, яким має бути імідж, психологія та мораль тату-майстра, потрібно враховувати, що відповідь буде дуже багатогранною. З боку самого майстра, звичайно, потрібно зробити все повністю, щоб зацікавити клієнта, і так, щоб завоювати не тільки "очі", тобто. його візуальне сприйняття, а й розум. Тим більше, що клієнт, що здорово оцінює ситуацію, не тільки не передумає робити перманентний макіяж, тому що "охолодніє" по дорозі додому, але і порекомендує вас як фахівця іншим знайомим. Кількість клієнтів пропорційно пов'язані з приходом досвіду, популярності, прибутку.

Найчастіше майстри ПМ вибирають незважаючи на обличчя. У наш час, час соціальних мереж та інтернету, набагато простіше сидячи вдома переглянути різні портфоліо. Після чого вже можна визначитися до якогось майстра і в який салон хотілося б піти. Адже насамперед клієнта цікавить талант, здатність до послуги, яку йому нададуть. Потім розглядається кандидатура самого майстра. По-хорошому, це має бути професіонал, який проводить сеанси у правильно облаштованому салоні, з дотриманням усіх правил гігієни.

Імідж майстра ПМ на сьогоднішній день не має чітких вимог. Але нагадаємо, що насамперед майстри перманенту – це люди мистецтва, творчі люди.

Дуже велику роль грає психологічна та соціальна адаптація майстра. А в деяких випадках саме їхня гнучкість. Добре, коли клієнт приходить із повним знанням того результату, який хоче отримати. Але набагато цікавіше створити індивідуальний малюнок, відштовхуючись від персональних вимог. І тут починається найцікавіше, яке можна поділити на очікування і реальність:

  • Очікування. Клієнт каже, що хоче макіяжу в акварельному стилі. Решта на власний розсуд. Майстер, вкладаючи усі свої вміння, створює ескіз. Якщо є якісь корективи, вони вносяться дуже швидко і незабаром майстер переступає на роботу, всі щасливі.
  • Реальність. Складніше і найдовше порозумітися з людиною, яка не знає, чого вона хоче. Або знає, але не може показати, з якихось причин. Ось тут і має проявитися гнучкість майстра. Адже спочатку мова могла йти про акварель, але після надання ескізу потрібно щось передолати, і кольори зробити яскравіше. І через багато-багато витрачених годин виявиться, що хотілося зовсім іншого.

Деякі моменти, звичайно, перебільшені, але повірте, взяті з життя. Величезна повага та похвала тим майстрам, які від природи або завдяки своїм зусиллям здатні привернути людину до себе, зрозуміти та задовольнити її бажання.

Здавалося б, все, що потрібно є: і талант, і психологічна підкованість. Але існує такий підводний камінь, як фізична втома. Так, на перший погляд, що може бути складного? Сидиш собі, та працюєш пензлем, періодично відволікаючись на набір фарби, зміну голки чи дезінфекцію.

Але це лише погляд із боку. Насправді, просидіти майже нерухомо весь сеанс (який може тривати до півтори години), а іноді ще й у вкрай незручній позі, віддаючись при цьому на всі сто, не допускаючи найменшого здригання руки – дуже і дуже складно. Додамо до цього втому очей через постійну концентрацію на невеликих об'єктах. На виході отримуємо справжнього професіонала.

Корисна порада: як би сильно ви не втомилися і наскільки швидше б не хотілося впасти на диван усім своїм тілом, не полінуйтеся розім'яти його. Воно обов'язково скаже спасибі за кілька нахилів убік, двадцять-тридцять присідань на місці, пару віджимань. Така міні-зарядка розімне застояні м'язи, розжене кров.

Підсумовуючи, хотілося б нагадати про почуття гумору. Багато людей, як би це пародоксально не звучало, на сеанс перманентного макіяжу йдуть із метою відпочити. Хтось із них відкритий, хтось більш замкнутий. Але якщо до всього підходити з часткою гумору, навіть найнапруженішу атмосферу можна перевести в легку і ненав'язливу.

Читайте також