Наслідки карантину: чому дівчата стали рідше ходити до салонів краси?

Думка експерта

Logo

Навіть улітку, в період ослаблених карантинних заходів, салони краси не спостерігали того стабільного потоку клієнтів, який був до локдауну. Чому так сталося і що чекає на beauty-індустрію в найближчому майбутньому – розмірковуємо з візажистом Олесею Корякіною.

Олеся Корякіна , візажист, гример ранкового шоу
Ранок з Україною» на телеканалі «Україна»

Карантин як грім серед ясного неба вплинув не лише на наше сприйняття цінності здоров'я, а й вдарив по кишені всіх сфер бізнесу, частково і beauty-індустрії. Хочу з вами поділитися деякими спостереженнями, до яких я прийшла і на які важливо на мою думку звернути увагу всім майстрам сфери краси.

Період локдауну

У перші тижні суворого карантину як такої паніки щодо закриття салонів, студій та кабінетів beauty-майстрів не було. На той момент панікували лише нареченої, які залишилися без весіль і яким довелося переносити довгоочікувану подію. Іменинники почали миттєво перегравати сценарій проведення свята і навіть вчилися максимально безпечно задувати свічки, використовуючи фен.

Звісно, іменинники та нареченої, які найчастіше вдаються до послуг beauty-майстрів, тимчасово засіли вдома та скасували відвідування. Почався період вичікування. Хтось із наших клієнтів почав вивчати, як самостійно зробити фарбування волосся або покрити нігті гель-лаком, переглядаючи купу роликів у YouTube. Якщо говорити про майстрів, візажисти почали активно навчати мистецтву макіяжу онлайн. З одного боку, ніхто не сумував, але карантин затягнувся і банально людського спілкування захотілося як візажистам, так і клієнтам.

Завершення суворого карантину

Під кінець оголошеного суворого карантину, всі, хто самостійно не зміг впоратися з відрослими нігтями або корінням волосся, буквально плакали в сторіс в Instagram і благали відкрити салони краси. І як тільки вони відкрилися, в перший тиждень ми могли спостерігати величезний ажіотаж і черги з бажаючих упорядкувати себе.

Потім все стихло, і beauty-майстри помітили, що того потоку клієнтів, який був до карантину, вже немає. Що сталося? Чому так сталося?

Багато хто вважає, що у людей поменшало грошей, тому багато хто й відмовився від послуг. Але, на мою думку, проблема криється набагато глибше.

Причини, чому дівчата перестали ходити до салонів краси

1. У період локдауну багато дівчат почали приймати себе такими, якими вони є, і тренд на натуральність і природність став як ніколи актуальним. Поступово йдуть у минуле божевільні тушовки на повіках, нарощені вії, нігті та волосся. Усі хочуть бачити натуральну красу і завдяки карантину цей процес прискорився. Важливо, що дівчата, побачивши себе природними, не злякалися. Навпаки, їм сподобалося бачити себе справжніх, відповідно, і похід у салон став таким затребуваним, як раніше.

2. Частина дівчат, які не змогли відмовитися від beauty-послуг, просто почали записуватися до так званих майстрів на дому. На їхню думку, так безпечніше – що менше контактів із сторонніми людьми, то краще.

3. Ще одна когорта клієнтів – люди, які й після завершення локдауну залишилися вдома. Вони бояться кудись виходити, тому що вірус все ще активний. Таких клієнтів дуже важко витягнути кудись, вони уникають будь-яких контактів, тому для них індустрія краси поза домом поки що недоступна.

4. Четверта категорія клієнтів – це люди, котрі після місяців стресу, після скасування всіх подорожей та проектів хочуть просто святкувати життя. Бажають сукню, босоніжки та келихи. І, здавалося б, це і є та група дівчат, яка має побігти за блисками для губ та рум'янами. Але ось що з'ясувалося: для багатьох споживачів beauty-послуги давно не відпочинок і не розвага – це просто норма соціуму, в якому вони працювали і жили. Немає соціуму – немає потреби.

Це, мабуть, найстрашніше для beauty-сфери: якщо жінкам справді не в кайф проводити час у салонах краси, індустрію beauty-послуг може чекати затяжного падіння.

Читайте також