Ниткова корекція гравітаційних змін овалу обличчя

Поговоримо про можливості тредліфтингу у боротьбі зі змінами овалу обличчя та гравітаційним потом тканин.

Logo

Гравітаційний птоз – одна з найчастіших причин звернень до дерматокосметологів. На жаль, процес старіння шкіри та структур неможливо скасувати, але методи профілактики та корекції ефективні та цілком доступні. Поговоримо про можливості ниткового ліфтингу у боротьбі із змінами овалу обличчя.

Світлана Коркунда, к. м. н., доцент кафедри комбустіології, реконструктивної та пластичної хірургії ХМАПО, сертифікований тренер Aptos (Україна, Харків)


Оцінка причин птозу та перспектив корекції


Безперечно, вибір методів корекції косметичних недоліків шкіри в першу чергу визначає стан шкіри. Найчастіше пацієнти самі приходять із проханням «підтягнути ось так» або «заповнити тут», і типовою помилкою косметологів є пропозиція пацієнтам «усунення» лише симптомів гравітаційного птозу щодо овалу обличчя чи носогубних складок.

Головна мета лікаря при розробці індивідуальної програми корекції вікових змін шкіри та зокрема овалу обличчя – максимально задовольнити побажання пацієнта.

Формування носогубних та щочно-підборідних складок, т.з. брилів, носо-слізної борозни обумовлено тим, що через зміну якості сполучної тканини (і дерми, і зв'язкового апарату) та об'ємних співвідношень компонентів тканин цих зон обличчя, останні в тій чи іншій мірі починають опускатися донизу. Тому основна причина гравітаційного птозу тканин овалу обличчя та вище розташованих ділянок – переміщення тканин донизу і, як правило, дещо медіально. Відповідно, методики, які не усувають причину цих змін, не можуть дати тривалого та якісного ефекту.


На що слід звернути увагу при поводженні пацієнта з проявами гравітаційного птозу:

  • не існує нижніх або верхніх меж віку, коли вже можна чи вже пізно працювати з цією проблемою;
  • провідний момент – клінічний стан тканин, а саме тургор, якість шкіри, кількість шкіри (наявність надлишків шкіри), ступінь мобільності, кількість підшкірно-жирової клітковини та ін;
  • анамнез – загальний, косметологічний; можливо, хірургічний;
  • особливості лицьового скелета - плоскі, широкі, високі вилиці; кут нижньої щелепи; стоматологічний статус;
  • наявність та вираженість западіння скроневої зони, носо-слізної борозни, щочно-підборіддя та носогубних складок (і зморшок);
  • симетричність тканин обличчя (як правило, помірковано виражена асиметрія);
  • кількість підшкірного жиру в піднижньощелепній зоні (що більше – тим більше виражений буде птоз нижньої третини).

Оцінка всіх вищезгаданих факторів дозволить не тільки правильно поставити діагноз, але й оцінити можливі варіанти корекції та спрогнозувати їх ефективність та тривалість. У будь-якому разі необхідно розуміти, що працювати у кожній зоні ізольовано – малоперспективно. У медицині повноцінних результатів лікування можна досягти лише за умови прямого впливу на причину патологічного процесу. Причиною опущення овалу обличчя є зміна форми, обсягу та розташування жирових компартментів на обличчі та погіршення якості шкіри загалом. Відповідно, безпосереднє переміщення тканин догори та назовні дозволяє фізично усунути причину гравітаційного птозу. Домогтися цього можна за допомогою хірургії (відкритої чи ендоскопічної) або ниткового ліфтингу з використанням довгих ниток із насічками.

Можливі варіанти корекції

Хірургічні методи лікування , у т. ч. так звана кругова підтяжка особи, мають певний термін тривалості ефекту, а також таку особливість, як тривале збереження підтягнутості латеральних зон обличчя та досить швидке повернення носогубних складок, носо-слізної борозни та ін. центральній частині особи знову розвиваються вікові зміни. Ендоскопічні методи дозволяють проводити корекцію початкових стадій гравітаційного птозу у пацієнтів без надлишків шкіри або з невеликими проявами.


Армування глибоких тканин обличчя ін'єкційними засобами дозволяє отримувати ліфтинговий ефект у пацієнтів з ознаками гравітаційного птозу, що ледь почалися, і це варто розцінювати швидше як терапевтичний вплив. Найчастіше армування поєднується із запровадженням препаратів ботулотоксину по овалу обличчя. Об'ємне моделювання із застосуванням філерів супраперіостально дозволяє компенсувати об'ємні зміни та переміщення жирових компартментів на обличчі, і цей вплив також ефективний на початкових етапах гравітаційного птозу. Варто зазначити, що протокол поєднання ін'єкційного армування особи та ботулотоксину має тривалість ефекту в середньому 6 місяців, що вимагає від пацієнта повторення цих процедур у відповідний термін. А однією з вимог сучасних пацієнтів із великим косметологічним анамнезом є бажання мати тривалий ефект і рідше відвідувати спеціаліста через дефіцит часу та обмеження можливості за реабілітаційним періодом. Тобто, простіше кажучи, ходити рідко, синців, щоб не було помітно, а результат мати довго.


Апаратні методики , що дозволяють змінити кількість тканин (що викликають фіброз), також здатні коригувати гравітаційні зміни тканин обличчя. Не супроводжуються наявністю гематом, тому мають м'якіший реабілітаційний період.


Роль ниткового ліфтингу в роботі з гравітаційним птоз досить перспективна, так як дозволяє усувати причину даного стану, методика прогнозована за результатом і реабілітації і може бути однією з ланок комплексного протоколу лікування.


Безперечно, остаточний варіант корекції залежатиме від вихідної клінічної картини, побажань пацієнта, клінічного та естетичного мислення лікаря, оснащення.

Процедура тредліфтингу


Протоколи нашої клініки припускають наступний алгоритм дій:

  1. огляд та опитування пацієнта, оцінка якості тканин обличчя та тіла;
  2. побажання пацієнта;
  3. виділення провідної проблеми – якість шкіри, наявність надлишків шкіри, у якій зоні птоз більш виражений, ніж це супроводжується (носогубні складки, нососльозні борозни тощо);
  4. виключаємо ситуацію із наявністю великих надлишків шкіри – це пряме показання для хірургічного лікування;
  5. рекомендуємо провести роботу з якістю (здоров'ям) шкіри - мезотерапія, редермалізація, біоревіталізація, плазмоліфтинг і т. д. має такі особливості, як набряклість, нерівності обличчя та гематоми у перші дні після імплантації;
  6. за необхідності – ботулотоксин у нижній третині особи (по овалу);
  7. власне проведення ниткового ліфтингу з метою усунення або значного зменшення виразності гравітаційного птозу як середньої, так і нижньої третини особи. Рекомендуємо пацієнту проводити корекцію і середньої, і нижньої третини особи одночасно – це дозволяє отримати більш виражений результат як за якістю, так і за тривалістю ефекту. Вибір ниток (біодеградуючі або не розсмоктуються) залежить від клінічної ситуації та побажань пацієнта. Але в будь-якому випадку це будуть довгі нитки із насічками з фіксацією в реперних точках;
  8. спеціальні протоколи реабілітації із використанням низькодозних препаратів;
  9. через місяць після постановки ниток (у середньому) – контрольний огляд з метою визначення необхідності додаткової роботи із застосуванням філерів для створення естетичнішого рельєфу особи або корекції результатів ниткового ліфтингу.

NB! Цей протокол може бути включений серединний пілінг, курс поверхневих пілінгів, апаратні технології, що впливають на якість шкіри.

Нитковий ліфтинг як комплексний компонент


Головний принцип роботи з гравітаційним птозом тканин обличчя – максимальний вплив на причину формування. Роль ниткового ліфтингу в цьому досить висока, тому що дозволяє перемістити тканини щік (вилицьова зона і овал обличчя) у більш високе та латеральне положення. Безперечно, тривалість ефекту небезмежна. Це не виключає ймовірність її повторного застосування надалі – якщо пацієнта влаштовує досягнутий результат та ціна його досягнення (і фінансова, і перебіг реабілітаційного періоду). Дана методика не може позиціонуватися як панацея – це один із компонентів комплексного впливу на хроностаріння тканин обличчя, але в силу свого механізму дії, що володіє етіопатогенетичним ефектом.


Сучасний фахівець естетичної медицини має великий арсенал високоякісних методик антивікового впливу. І дуже важливо, щоб зі збільшенням цього арсеналу розширювалося і бачення лікарем ролі кожної методики в аспекті її клінічного застосування та поєднання з іншими. А у «боротьбі» з гравітаційним птозом успішним буде той, хто сповідує принципи клінічної, а не лише комерційної медицини.


Вперше опубліковано: KOSMETIK international journal №3 (57) / 2014, стор.42-44

Читайте також