Можливості пластичної хірургії у корекції грудей
Сьогодні представлено багато процедур підтримки тонусу шкіри грудей. Часто косметологічний догляд не виправдовує очікування. Пластична хірургія грудей - спосіб повернути назад інволюційний процес.
Дмитро Слоссер, пластичний хірург, керівник Центру пластичної хірургії універсальної клініки «Оберіг» (Україна, Київ)
Що таке інволюція клітини
Ми часто чуємо фразу "молодий, квітучий організм". Але далеко не кожен знає, що мається на увазі під словом «молодість». Молодий організм – це організм, клітини якого постійно діляться, старі заміщаються новими «цеглинками», і цей процес протікає безперервно, без збоїв. Наприклад, людська нирка оновлюється на сто відсотків за три роки, слизова оболонка шлунка – менше ніж за десять днів. Але вчені встановили, що, на жаль, ця біологічна технологія не вічна.
Ближче до тридцяти років системи організму починають виробляти свій ресурс та збоїти. Клітинні елементи поступово припиняють розвиватися та починають деградувати. Процес біологічної регресії клітинних систем зветься «інволюція». Цей термін застосовується у дуже широкому спектрі опису процесів зворотного розвитку. Але загалом суть його одна – процес старіння.
Кожен силіконовий імплантат має сертифікат довічної гарантії. Але, незважаючи на це, забувати про періодичне відвідування пластичного хірурга не варто
Інволюція клітини – це назва патології чи захворювання, а лише ярлик, який привласнили процесу клітинної деградації організму з віком. У той самий час його швидкість залежить тільки від віку, а й від побутових умов. А в деяких випадках інволюцію клітин можна сповільнити або приховати зовнішні негативні прояви на дуже довгий час за допомогою пластичної хірургії.
Інволюція молочної залози
Найбільш проблемними ділянками у жінок після початку інволюційних процесів в організмі стають обличчя та груди. Залізисті функціональні елементи молочних залоз перероджуються на нові види тканин. Старт процесу найчастіше відбувається у нижній півсфері грудей. Інволюція функціональних тканин у цій ділянці відбувається швидше, ніж у верхніх відділах молочних залоз. Потовщується шар підшкірного жиру, а функціональні елементи грудей потроху перероджуються, що призводить до неминучого скорочення їхньої відсоткової маси.
Усього виділяють два основні типи інволюції молочної залози.
Жирова інволюція. У цьому випадку часточки залозистої тканини витісняються жировими клітинними масами, що розростаються між ними. Згодом заліза повністю замінюється жировою тканиною, що супроводжується витонченням грудних тяжів.
Фіброзна інволюція. Залізна тканина в цьому випадку повністю замінюється сполучною. Розростання жирових клітин носить слабовиражений характер. Фіброзний тип інволюції грудей зустрічається набагато рідше за жировий.
Крім того, існує так звана постлактаційна інволюція грудей. Її причиною є усунення гормонального фону жінки, яка годує дитину грудьми. Повернути красиву пружну форму, якою мали груди до пологів, можна за допомогою мамопластики.
Симптоми та перебіг інволюційних процесів
Самостійний огляд який завжди дозволяє виявити симптоми інволюції молочних залоз. Зміни структури грудей виявляються за допомогою спеціальної апаратури і лише фахівцем, який вміє правильно читати рентгенівські знімки. Жирова інволюція на них виглядає наступним чином: молочні залози будуть на знімку занадто світлими, молочні протоки, кровоносні судини і тяжи сполучної тканини виділятимуться на тлі жирових клітинних мас, що утворилися. Але не варто панікувати, тому що інволюція грудей відбувається у всіх жінок і далеко не завжди має патологічний характер.
Запуск та швидкість перебігу процесу деградації молочних залоз залежить від віку, гормонального фону та інших факторів у кожному окремому клінічному випадку. Найбільший відсоток жінок, груди яких вже схильні до інволюційних процесів, - це жінки після сорока років. Цей процес є підготовкою організму до наступу клімаксу.
Природа фіброзно-жирової інволюції абсолютно природна і не має на увазі жодних захворювань чи незручностей, крім психологічного дискомфорту. Правда, якщо деградація грудей почалася в молодому жіночому організмі через годування дитини або травми, негативний психологічний ефект може бути досить відчутним. Позбутися його і повернути грудях красиві молоді форми сьогодні можна завдяки досягненням пластичної хірургії.
Мамопластика як засіб повернути молодість грудей
Гарні груди вважалися однією з найголовніших ознак краси, здоров'я та досконалості за всіх часів. Але, як ми з'ясували вище, природа відміряла дуже недовгий термін нашої досконалості.
Науково доведено, що ендопротези не є причиною розвитку раку грудей, тому будь-які зворотні твердження є безпідставними.
Сьогодні існує надійний та безпечний спосіб повернути жіночність, сексуальність та красу – естетична маммопластика. На даний момент операції цього типу є затребуваними в пластичній хірургії. Крім того, за останнє десятиліття процедура стала набагато безпечнішою, а ін'єкційний спосіб збільшення грудей поступився місцем більш надійній зміні її розміру і наданню стабільної форми за допомогою імплантатів. Їх застосування дозволяє повернути молодість і відчуття власної гідності жінкам, груди яких зазнають інволюційних процесів або спотворені травмою. Корекція форми молочних залоз з птозом, супутньою атрофією тканин, тубулярними формами та вирішення багатьох інших проблем сьогодні реальність.
Основні види корекції грудей
На заздрість красуням давнини, які змушені були використовувати лише відпущений їм природою час, сучасним жінкам доступні такі види маммопластики:
- Можливість збільшити розмір грудей. Найпопулярніша на сьогодні пластична операція. Даний вид пластики дозволяє отримати необхідний розмір та форму молочної залози. При цьому наслідки операції практично непомітні, а зовнішній вигляд жінки значно покращується. Також не можна не відзначити, що пластика, що збільшує, не впливає на здатність годування груддю.
- Зміна форми та контурів грудей. Досить популярна операція. Суть її полягає у зміні зовнішнього вигляду молочних залоз шляхом видалення надлишків шкіри або розтягування її за імплантатом. Застосовується для досягнення краси та привабливості шляхом набуття нової геометричної форми. Операція не заважає майбутньому грудному вигодовуванню дитини.
- Підтяжка грудей та зменшення розміру. Під час цього виду маммопластики хірургу потрібно зробити трохи більше розрізів, ніж в інших випадках. Красиві груди одного розміру - результат процедури. Часто після неї у жінок пропадають болі в шиї та спині, а зовнішній вигляд молочних залоз стає набагато кращим і гармоніює з іншими фізичними характеристиками тіла в цілому.
- Корекція ареол та сосків. Пластична операція, після якої годування груддю неможливе. Процедура полягає у повній пересадці сосково-ареолярного комплексу. Ціль – гарний зовнішній вигляд зазначеної області.
Сучасні види грудних імплантатів
Враховуючи, що імплантати для молочних залоз сьогодні є найбільш популярними на ринку послуг пластичної хірургії, їх удосконалення триває постійно. Десять років тому якість імплантатів була недостатньо високою, тому скарги пацієнтів зустрічалися повсюдно. Сьогодні ж рівень розвитку технологій пластичної хірургії досить високий, щоб звести до мінімуму можливі ризики та післяопераційний дискомфорт клієнта.
На даний момент у маммопластику використовуються сучасні силіконові імплантати, що наповнюються силіконовим гелем різного ступеня когезивності, завдяки чому прооперовані молочні залози на дотик не схожі як близнюки, а мають власний унікальний ступінь м'якості. Підібрати оптимальний для кожної жінки імплантат допоможе пластичний хірург.
Профіль, форма, призначення – вибір досить широкий
Крім матеріалу імплантату, дуже важливою є його форма. Сьогодні випускаються два основні види:
- круглі імплантати, призначені для надання об'єму верхній частині молочних залоз зокрема та пишності грудей загалом;
- анатомічні, чи краплеподібні, завдання яких – зберегти чи відновити природні анатомічні форми грудей пацієнтки на початок її незворотних змін під впливом процесів інволюції.
Компанії-виробники грудних імплантатів випускають їх у дуже широкому асортименті. Розміри, профіль, тип поверхні – варіантів настільки багато, що кожна жінка зможе повернути звичні форми грудей без особливих проблем. А то й покращити їх. Але слід пам'ятати, що вибраний розмір не повинен бути надмірним. Інакше є ризик ускладнень, а імплантати доведеться замінити, що може спричинити серйозні хірургічні проблеми.
Показання та протипоказання до маммопластики
Будь-яка процедура медичного втручання в організм, навіть з метою відновлення привабливості, має свої свідчення та протипоказання. Особливо суворо це правило діє у разі хірургічних втручань, до яких належать і всі види мамопластики. Тому кожна операція щодо збільшення грудей або зміни форми повинна починатися лише після консультації лікаря-маммолога.
Отже, показаннями до маммопластики є такі проблеми з молочними залозами:
- постлактаційна інволюція грудей, у тому числі внаслідок годування новонародженого;
- відновлення колишньої форми молочної залози, пошкодженої мастектомією або травмою;
- асиметрія, зменшення молочної залози, інші уроджені порушення розвитку;
- косметична імплантація, погоджена із пластичним хірургом.
Протипоказаннями процедури зміни форми або розмірів грудей є:
- всі види злоякісних пухлин грудей;
- місцеві та загальні гострі запальні процеси;
- тяжкі порушення у роботі організму, соматичні захворювання, у тому числі цукровий діабет;
- прогресуюча доброякісна пухлина грудей;
- нестача тканин, необхідних повного покриття імплантату;
- опромінення, виразкова хвороба, погане кровопостачання попередніх ран після оперативного втручання;
- вік до 18 років, коли формування молочних залоз ще не закінчено.
Таким чином, можна сміливо заявити, що якщо жінка здорова і бажає змінити/поліпшити форму своїх грудей, ніяких перешкод для цього виникнути не повинно. Так як причиною звернення до пластичного хірурга стає бажання змінити зовнішній вигляд молочних залоз через інволюційний процес, а він не є захворюванням, то, отже, його негативні прояви цілком під силу приховати за допомогою сучасних методик пластичної хірургії.
Жіночі груди регулярно змінюються протягом п'яти – семи років. Тому жоден фахівець не дасть гарантії, що після певного терміну не буде потрібно повторного оперативного втручання для відновлення красивих, сексуальних грудей. Оптимальним варіантом буде щорічний огляд стану імплантатів у лікаря
Мамопластика – відповідальний крок
Відновлення зовнішньої краси, сексуальності та привабливості за допомогою пластики грудей – завдання серйозне. Інволюційні процеси - досить вагома причина для того, щоб скористатися послугами пластичного хірурга. А ось погоня за «трендом», миттєве імпульсивне рішення пройти процедуру маммопластики – ні.
Краса – індивідуальне поняття, і для її відновлення необхідно чітко усвідомлювати всі ризики даного процесу. Пацієнтка має ухвалити тверде рішення, а потім уважно підійти до вибору клініки та хірурга, адже його професіоналізм безпосередньо впливає на кінцевий результат. Грамотний фахівець підбере оптимальний варіант, складе разом із пацієнтом повний прогноз операції, обов'язково попередить про можливі ризики та ускладнення процедури.
Не слід гнатися за надуманими стандартами: краса залежить від усієї сукупності зовнішніх даних. Наприклад, жінка з грудьми п'ятого розміру і зріст один метр сорок сантиметрів не завжди виглядатиме красиво, навіть якщо після операції молочні залози вийшли ідеальними. Пам'ятайте, що краса – це відносне поняття, яке застосовується до кожної жінки індивідуально.
Післяопераційне спостереження пацієнтів
Кожен силіконовий імплантат має сертифікат довічної гарантії. Але, незважаючи на це, забувати про періодичне відвідування пластичного хірурга не варто. Жіночі груди регулярно змінюються протягом п'яти – семи років. Тому жоден фахівець не дасть гарантії, що після певного терміну не буде потрібно повторного оперативного втручання для відновлення красивих, сексуальних грудей. Оптимальним варіантом буде щорічний огляд стану імплантатів у лікаря.
Існує низка рекомендацій, які допоможуть уникнути післяопераційних ускладнень:
- По-перше, протягом півроку не слід вагітніти. Під час вагітності функціональні залізисті елементи починають активно перебудовуватися та змінюватись у розмірах. Імплантат за півроку ще стає звичною частиною організму, тому може виникнути дискомфорт. Крім того, гормональний зсув може призвести до його відторгнення. Годування грудьми не є протипоказанням, але процес вимагає ретельного догляду за сосками.
- На пару місяців краще забути про сауну, фітнес-клуб і будь-які серйозні фізичні навантаження.
- Протягом кількох тижнів слід уникати грубого фізичного контакту. Слід пам'ятати, що остаточний результат формування грудей після маммопластики виявиться не раніше ніж за вісім місяців.
Можливі ускладнення та способи їх лікування
Особливості організму, недотримання лікарських рекомендацій, вплив негативних факторів можуть призвести до низки проблем, серед яких:
- Капсульна контрактура. Друга назва – рубцева капсула. Навколо імплантату утворюється ущільнення. Потрібно його хірургічне видалення, а також заміна імплантату новим.
- Гематома. Досить рідкісне явище, але у разі виникнення потрібне невідкладне хірургічне втручання та видалення гематоми.
- Побутова травма. У технологію виробництва грудних імплантатів технологічно включена можливість їх механічного пошкодження, отже гель не пошириться межі їх оболонки. Однак потрібна термінова заміна ендопротезу.
- інфекція. Може виникнути післяопераційний період через недбалого догляду за післяопераційними швами. Лікування – антибіотики, за необхідності видалення імплантату.
Науково доведено, що ендопротези не є причиною розвитку раку грудей, тому будь-які зворотні твердження є безпідставними.
Джерело: KOSMETIK international journal, №2 (56) / 2014
Читайте також
- ICAMPS 2024: реконструктивна хірургія, відновлення та підтримка захисників України
- Складові відновлення після мамопластики
- Вибір між малоінвазивними методиками та радикальним хірургічним втручанням
- Тандем краси: пластичний хірург і косметолог
- Естетична мамопластика: загальні хірургічні ускладнення
- Комки Біша: що це і чи безпечно їх видаляти
- Ліпофілінг: волюмізуючи можливості процедури
- Післяопераційний догляд у практиці спеціаліста естетичної медицини
- Фізіотерапевтичні методи відновлення після пластичних операцій