Корекція фігури та покращення якості шкіри тіла

Взаємодія багатьох факторів

Logo

Мати гарну фігуру завжди модно, приємно та природно для більшості успішних людей. Більше того, як правило, між справжньою красою та здоров'ям є пряма залежність. Тому високий попит на послуги, спрямовані на корекцію фігури, цілком зрозумілий.

Для якісного та стійкого результату мало хорошого масажу, найновішого обладнання, високоефективної косметики, технологій сучасного фітнесу та функціонального харчування. Необхідно цілісне розуміння взаємодії багатьох факторів, таких як спадково-генетичний, медичний, психологічний, аліментарний, соціальний, побутовий. І звичайно, дуже важливі професіоналізм, знання, уміння та досвід конкретного майстра.

Кожен фахівець, який працює у напрямі корекції фігури, рано чи пізно виявляється у ситуації, коли вже є знання, практика, досягнення, але зі зростанням клієнтської бази на хвилі успіху раптом виникають «провали». Начебто все робив правильно, і начебто клієнт відповідальний... Тож звідки ж узялося розчарування і де результат?

Сама по собі корекція фігури складна для фахівця насамперед тим, що пацієнт часто перекладає всю відповідальність на нього. Однак ми не всесильні, і майстер має чітко розуміти, що він може змінити, а що ні, і грамотно доносити це до клієнта, впевнено формувати й відстоювати свою професійну позицію.

Визначення цілей і завдань

Перед початком програми потрібно чітко визначити, у якому напрямі ми працюємо. Що називається, «вирішити на березі», скільки кілограмів чи сантиметрів ми прибираємо або додаємо, де і за який проміжок часу. Все це необхідно зафіксувати в індивідуальній карті клієнта.

Можливі цілі та завдання:

  • зниження або збільшення маси тіла (друге зустрічається, звичайно, набагато рідше, але все ж таки має місце бути);
  • зменшення або збільшення локальних об'ємів тіла: сідниці, стегна, живіт, гомілки, плечі – ось традиційні місця, що потребують корекції об'ємів;
  • зміна морфофункціонального стану тканин – сюди належить боротьба з целюлітом, атонією, зниженням тургору й еластичності, усунення набряків;
  • моделювання фігури: це збірне поняття найчастіше застосовується серед професіоналів, коли одночасно вирішується кілька різноспрямованих конкретних завдань з корекції фігури, у результаті створюється окремо взята модель красивого тіла для певної людини, з її фізичними вадами і перевагами. В ідеалі майстер має забути про «глянцеві» стереотипи красивої фігури та формувати доречний та оптимально можливий образ для наявного типу конституції, без наслідків для здоров'я, ґрунтуючись на гармонійному розвитку органів і тканин, що визначають форму людського тіла.

 

Професійний набір для обгортання Lipofit Kit для області талії та живота з ліполітичним ефектом. Кофеїн, екстракт гуарани та центелла азіатська сприяють ліполізу, зменшують запалення та підвищують пружність шкіри, а есцин укріплює судини та надає лімфодренажну дію.

Arosha — бренд бандажних обгортань та космецевтики, в якому використовуються інноваційні розробки для терапії целюліту. SPA-набори для обгортань, легінси, космецевтика — все це ви знайдете в асортименті бренду.

Об'єкти впливу

Необхідно чітко розуміти, на які органи, системи органів, тканини та біологічні рідини відбувається вплив з метою корекції фігури, тобто за рахунок чого ми змінюємо форму тіла.

  • Скелет, безперечно, визначає форму людського тіла, але змінити його не можна. Заради справедливості треба сказати, що існують деякі методи остеопатичного впливу, здатні змінювати функціональний стан опорно-рухового апарату (кісткові структури), але це вузькоспеціалізовані техніки, більш спрямовані на лікування та доступні обмеженій кількості фахівців.
  • Жирова тканина – це одна з ключових мішеней у програмах корекції фігури, тому знання в галузі гістології, фізіології та біохімії жирової тканини дуже важливі.
  • М'язова тканина – це рельєф тулуба, і саме гармонійно й адекватно розвинені основні групи м'язів створюють образ традиційно красивого людського тіла.
  • Міжклітинна рідина (лімфа): порушення лімфодинаміки дуже часто є важливою ланкою патогенезу при різних патологічних станах, а зовнішні прояви у вигляді набряків неприємно позначаються на естетичній привабливості.
  • Внутрішні органи також у низці випадків впливають на зовнішній вигляд і вимагають окремого підходу (часто проблеми з фігурою пов'язані саме з соматичною патологією).
  • Шкіра: морфологічний та функціональний стан усіх шарів шкіри визначає як зовнішній вигляд, так і контур тіла. Грамотний, адекватний вплив на шкіру здатний значно коригувати фігуру.

Конституційні особливості

Необхідно визначити тип конституції та характер обміну речовин у кожного окремо взятого клієнта. Ці фактори кардинально впливають на фігуру і є визначальними у створенні цільової програми.

Слід чітко усвідомлювати, що, наприклад, дівчина з широкими грудною клітиною та тазом, скільки б вони не худнула і не займалася спортом, ніколи не матиме фігуру Наталії Водянової, бо відома топмодель, власне, як і всі сучасні манекенниці, – це чистий астенік, з вузькими тазом та грудною клітиною. Але це зовсім не означає, що дівчина не може мати гарну фігуру. Може! Але фігура ця буде інша – фігура щільніша, міцніша і спортивніша, що, запевняю вас, абсолютно не позначається на жіночності і подобається багатьом чоловікам. До речі, такі зірки, як Дженніфер Лопес і Моніка Беллуччі, мають далеко не вузький таз і вважаються при цьому одними з найпривабливіших жінок світу.

Приблизно те саме стосується і статури чоловіків, але все-таки для жінок ця проблема набагато актуальніша.
Якщо говорити про обмін речовин, то тип конституції та характер метаболізму, як правило, пов'язані між собою, тому програму корекції фігури необхідно вибудовувати з урахуванням цього моменту. Наприклад, астенік має схильність до катаболізму, а гіперстенік – до анаболізму. Відповідно, у першому випадку корисно рекомендувати висококалорійну їжу, анаеробні фізичні навантаження та анаболічні процедури. У другому випадку, навпаки, слід використовувати внутрішні енергетичні резерви, низькокалорійне харчування, аеробні фізичні навантаження та процедури, що стимулюють катаболізм.

Допоміжні методи

Потрібно знати композиційний склад тіла клієнта. У спеціалізованих медичних центрах та у професійних фітнес-клубах для кількісної оцінки позитивних змін складу тіла людини вже давно використовується методика біоімпедансметрії.

Біоімпедансметрія – це визначення електричного опору тканин організму, що дозволяє за допомогою спеціально розробленої комп'ютерної аналітичної програми кількісно визначати склад тіла людини. Існують різні сучасні апарати з масою функцій, але нас цікавлять насамперед такі показники:

  • жирова маса;
  • м'язова маса;
  • рідина всередині та поза клітинами;
  • кісткова маса у сухому залишку;
  • вісцеральний жир.

Це допомагає нам чітко побачити початкову картину: які тканини та в якій кількості у нас у надлишку чи нестачі. Розглянемо кілька показових прикладів.

Часто буває, що, за наявності видимих набряків під час біоімпедансметрії визначається дефіцит рідини в організмі. Це пояснюється тим, що внаслідок різних морфофункціональних порушень кількість рідини в клітинах зменшується, а в міжклітинному просторі збільшується. Відповідно, тактика фахівця буде спрямована на гармонізацію розподілу рідини в тканинах. Або візьмемо іншу типову ситуацію: при композиційному аналізі складу тіла ми можемо бачити надлишок м'язової тканини і дефіцит жирової, що, при зовнішній красі м'язистого тіла, не є добре, оскільки жирова тканина виконує масу необхідних функцій, у тому числі ендокринну. Виходячи з цього, нестача жирової тканини в організмі може призвести до серйозних гормональних порушень, особливо у жінок. Наприклад, фітнес-стандарт при біоімпедансметрії – це верхня межа норми кількості м'язової тканини та нижня межа норми жирової тканини. До речі, біоімпедансметрія – це хороший метод ранньої діагностики остеопорозу, що дуже актуально для жінок старше 45 років.

Таким чином, визначення композиційного складу тіла є важливим моментом правильної корекції фігури з користю для здоров'я.

Системний підхід

Тільки комплексний, системний підхід дозволяє досягти видимих стійких результатів у програмах корекції фігури.

Коротко розглянемо основні моменти, не заглиблюючись у деталі.

  • Харчування. Так, звісно, без цього нікуди. Тисячу разів доведений, незаперечний факт: де мало їжі, немає проблеми зайвої ваги, і навпаки.
  • Спосіб життя. Надмірне вживання алкоголю, «фанатичне» куріння, нудна та нецікава робота, культ їжі, відсутність свіжих вражень, самотність, професійна та особистісна нереалізованість – все це рано чи пізно призводить до відсутності мотивації добре виглядати та мати гарну фігуру. Тут слід жорстко ламати стереотипи, і це дуже складно.
  • Фізичне навантаження. Відсутність достатньої рухової активності або неадекватне фізичне навантаження, звичайно, ні до чого хорошого не призведуть. Тут усе зрозуміло: рух необхідний, але «рухатися» слід правильно і в потрібному напрямку.
  • Теплове навантаження. Адекватне теплове навантаження у будь-якому можливому варіанті – це завжди великий плюс у боротьбі за гарну фігуру.
  • Масаж. Це наше все: і релакс, і естетика, і лікування із профілактикою. Важливо, щоб це був правильний масаж професійного майстра.
  • Додаткові фізіотерапевтичні процедури. Більшість якісних сертифікованих апаратних послуг, спрямованих на покращення функціонального стану органів і тканин, цілком виправдані у програмах корекції фігури.
  • Активні косметичні засоби. Професійна якісна косметика – надійний помічник спеціалістів. Не можна недооцінювати добрі косметичні засоби, але й переоцінювати їх не варто.
  • Мезотерапія. Не слід боятися ін'єкційних методик. Мезотерапія – це сучасний ефективний метод введення препаратів у різні шари шкіри, що допомагає розв'язувати складні естетичні завдання. Головне – якісні, сертифіковані препарати та грамотний мезотерапевт.
  • Фітотерапія. Трав'яні збори, підібрані індивідуально, значно посилюють ефект більшості процедур, спрямованих на корекцію фігури.
  • БАД, вітаміни та мінерали. Харчові добавки та вітамінно-мінеральні комплекси особливо корисні людям, які з метою корекції фігур штучно змінюють свій метаболізм.

Психологія мотивації

Не забувайте про психологічний аспект.

Якщо пацієнт хоче кардинально змінити свою фігуру, то він має розуміти, що поки він сам не вирішив, не усвідомив, не відчув, що сьогодні для нього це важливо і потрібно, результату не буде. Не будуйте ілюзій, що за вашого клієнта це зробить хтось інший, – ні, це має бути лише його тверде рішення, рішення сильної людини. Зміна свідомості, способу мислення, та згодом способу життя – це акт волі. Людина опиняється перед нелегким вибором: або відмовитися від деяких задоволення сьогодні, щоб поліпшити якість життя в майбутньому, або саме зараз отримати шматочок радості, нехай навіть собі на шкоду. Як правило, перемагає останнє, бо людина хоче бути щасливою тут і зараз, а не завтра й колись. У цьому полягає складність – зрозуміти, розвинути, посилити і реалізувати справжню мотивацію клієнта. Це дуже складно, це складніше за будь-який масаж або косметологічний догляд, і на це здатні дуже небагато фахівців. Саме тому дуже часто психологи успішніші в програмах корекції фігури, ніж масажисти та косметологи.

Література:

Андрій Бобков, лікар, SPA-координатор, головний SPA-технолог «Української школи СПА», викладач курсів ФПО Запорізького державного медичного університету (Україна)

Андрій Овчаренко, лікар, SPA-координатор, спеціаліст з медичного масажу, SPA-технолог «Української школи СПА», викладач курсу косметології при Запорізькому державному медичному університеті (Україна)

Джерело: KOSMETIK international journal, №3/2013

Читайте також