Вилиці та інші частини особи: перманент як елемент комплексного догляду

Як перманентний макіяж може замінити декоративну косметику

Logo

Перманентний макіяж активно використовується як елемент комплексного догляду вікових клієнтів. Працюючи спільно з лікарями-дерматокосметологами, фахівці перманентного макіяжу вирішують проблему омолодження шкіри обличчя.

З віком використання декоративної косметики може прибрати, а, навпаки, підкреслити деякі естетичні недоліки. Це стосується пудри, тону і рум'ян. Нанесені на вікову шкіру, вони акцентують зморшки, забиваючи їхнє дно. ПМ може замінити декоративну косметику, якщо виконаний тонко та природно. Особливо актуальним є накладення рум'ян. Крім відмінного візуального ефекту (повернення рум'янця та підкреслення вилиць), перманентний макіяж омолоджує на клітинному рівні відразу велику площу, прибираючи сліди після акне, дрібні рубчики та нерівності.

Рум'яна кладуть найтоншим шаром, фарба - лише трохи темніше від тону шкіри клієнтки. Пігмент сильно розводять дистильованою водою, міксом чи коктейлем для мезотерапії.

Погано піддаються корекції за допомогою ПМ гіперпігментованих плям. Вони залишаються помітними і виглядають наче припудрені. Депігментовані плями, навпаки, стають майже непомітними. Протипоказанням до цієї процедури є наявність телеангіектазій. Якщо працювати над вилицевою зоною спільно з лікарями-дерматокосметологами, то можна порадити клієнткам філери з гіалуроновою або полімолочною кислотами.

Інші зони обличчя та волосистої частини голови

За допомогою ПМ можна закамуфлювати рубці після кругової пластики, що розташовуються біля вух, у волосистій частині голови, біля основи черепа та по краю чола.

Біля вух рубець зафарбовується під колір шкіри. В результаті його можна розглянути тільки під певним кутом, коли на нього падає світло, – у цьому випадку рубець здається більш глянцевим через іншу фактуру шкіри (навколишня шкіра – матова). Рубець біля вух камуфлюють за допомогою точкової техніки. Пігмент підбирають під колір шкіри, пам'ятаючи, що відтінок шкіри неоднорідний. Тому частину точок наносять сірим пігментом, частина - рожевим, частина - жовтим і т. д. Щоб отримати необхідний результат, потрібно щонайменше 3-4 процедури.

Область чола закривається за тим самим принципом.

За вухами і біля основи черепа рубці зазвичай фарбують за допомогою техніки розтушовки, підбираючи пігмент під колір шкіри, але трохи жовтіший. Взагалі, слід зазначити, що у дермопігментації під колір шкіри найкраще підходить жовта палітра, оскільки надає шкірі натурального оливкового відтінку. Для зафарбовування таких рубців зручно користуватися голками Magnum.

У волосистій частині голови застосовують техніку трихопігментації, користуючись триходермографом зі спеціальними голками, у яких проникаюча здатність значно менша, ніж у звичайних. На апараті є програми "Рубець", "Зона чола", "Зона потилиці". Існують і спеціальні пігменти для трихопігментації. Справа в тому, що шкіра на голові дещо відрізняється від решти. І якщо з нею працювати звичайними пігментами, то вони розтікатимуться. А пігменти для трихопігментації більш «сухі» – у них більше спирту та менше гліцерину, що дозволяє їм добре фіксуватись у зоні нанесення. Спочатку рубець камуфлюють технікою волосків. А проміжки між волосками зафарбовують під колір шкіри.

Для корекції дифузної алопеції також користуються волосковою технікою, завдяки чому порідіння власного волосся стає майже непомітним.

Анестетики

При роботі з віковими клієнтками з великою акуратністю слід користуватися препаратами, що анестезують, що містять адреналін. Вони можуть спричинити порушення серцевого ритму (тахікардію, екстрасистолію), особливо при ішемічній хворобі серця, страх, занепокоєння, тремор, головний біль, спазм судин. Тому, перш ніж обрати анестетик, треба розпитати клієнтку про судинні проблеми, як вона переносить стоматологічну анестезію.

Дуже акуратно треба робити анестезію в війній зоні, особливо якщо видно ознаки алопеції. Справа в тому, що анестетик (особливо це стосується крему «Емла», який має текучу текстуру) може потрапити на слизову оболонку очей і обпалити рогівку. Тому при алопеції краще застосовувати "Мезонаб" - препарат густіший і менш розтікається.

Протипоказання до процедури ПМ у вікових клієнток

– Алергічні реакції на препарати

- Серцево-судинні реакції у стадії загострення (якщо у клієнтки є такі захворювання в анамнезі, то проводити процедуру треба з великою обережністю, пам'ятаючи, що біль може спровокувати їхнє загострення)

– Цукровий діабет (працювати з такими клієнтами можна, але треба пам'ятати, що у них регенерація тканин відбувається дуже повільно, тому за одну процедуру треба обробляти дуже невелику ділянку шкіри)

- Хіміотерапія при онкологічних захворюваннях також уповільнює відновлення шкіри

– Будь-які новоутворення у зоні обробки травмувати не можна

Читайте також